Masaż Gua Sha - hit czy kit? terapia GUA SHA wykonywana na młodej kobiecie przez fizjoterapeute

Gua Sha – hit czy kit?

250

28538

Gua Sha – hit czy kit?

Gua Sha to chińska technika należąca do starożytnych metod uzdrawiania. Czym tak naprawdę jest? W jakich przypadkach się świetnie sprawdza? Kiedy nie możemy sobie na nią pozwolić? O tym przekonamy się już za moment!

Gua – po chińsku oznacza skrobać, zaś Sha – czerwona wysypka (skrobać do powstania czerwonej wysypki). Tłumaczenie jest niezbyt przekonujące, ale jak się okazuje zabieg ten podbija serca wielu terapeutów, oraz po ujrzeniu pozytywnych działań i skutków również naszych pacjentów.

Czy zabieg Gua Sha jest trudny do wykonania?

Oczywiście, że nie! Wystarczy oliwka, płytka do zabiegu oraz trochę dobrych chęci Na początek smarujemy ciało pacjenta oliwką… ale bez przesady, to nie masaż relaksacyjny , następnie rozgrzewamy ciało masażem klasycznym. Na koniec przy pomocy naszego narzędzia skrobiemy objęty terapii rejon. I to by było na tyle, mówiłam, że ciężko nie będzie.

(kliknij, aby przejść do produktu)

 

Jak działa GUA SHA?

Nie jest aż tak skomplikowane, jakby mogło się wydawać. Efekt terapeutyczny polega na wytworzeniu ciepła, czyli przekrwienia tkanek w miejscu poddanym terapii, przez co obszar ten dostaje „kopa” do działania. Partie rozgrzane są pobudzane do pracy, następnie do regeneracji zajętych chorobowo tkanek. Występuje tutaj niezła wymiana, z naszego ciała przepędzane są toksyny i inne zbędne produkty, dzięki czemu na ich miejsce może wprowadzić się więcej tlenu i substancji odżywczych, które pomogą w procesie regeneracji.

 

Działanie GUA SHA:

  • Usprawnia krążenie,
  • Usuwa związki toksyczne z organizmu,
  • Działa przeciwbólowo,
  • Przeciwzapalnie,
  • Rozluźnia mięśnie,
  • Pomaga w walce z chronicznymi bólami i infekcjami,
  • Poprawia jakość sprawności psychicznej oraz snu,
  • Rozluźnia i koi.

 

Czym możemy wykonać zabieg GUA SHA?

Dostosowane do Gua Sha produkty wykonane są najczęściej z jadeitu. Posiadają gładkie zaokrąglone końce, dzięki czemu są bardzo bezpieczne w użyciu. Aby wykonywać zabieg nie potrzebujemy wyspecjalizowanego sprzętu, jeśli mamy pod ręką swoje katy lub pinokaty, możemy śmiało ich użyć.

Jednak cena produktów do Gua Sha sama za nimi przemawia i krzyczy weź mnie! Widzieliście kiedyś sprzęt przeznaczony do terapii za około 30zł? Myślę, że za tą cenę warto sprawdzić co te maleństwa potrafią! A uwierzcie, iż mogą zdziałać cuda.

 

Wszystkie kształty są dostępne w naszym sklepie. Dzięki tak ogromnemu wyborowi możemy wybrać tę idealna dla naszych potrzeb i obszaru terapii. Dodatkowym źródłem wiedzy o tej metodzie jest książka pt. „Gua Sha – chiński masaż uzdrawiający„, w której znajdziesz obszernie opisane techniki i sposób działania.

 

Przeciwskazania do GUA SHA, o których należy pamiętać:

  • Niewydolność serca,
  • Nadciśnienie tętnicze,
  • Zakrzepowe zapalenie żył,
  • Ciąża,
  • Zmiany skórne (tj. krwiaki, rany, zapalenia, owrzodzenia itp.)
  • Choroby zakaźne,
  • Krwotoki,
  • Zmiany w morfologii krwi,
  • Menstruacja.

 

Jak się przekonaliśmy wszystkie argumenty przemawiają za tym, by spróbować mocy Gua Sha. Moje serducho zostało skradzione przez te maleństwa. A Wy, macie jakieś zdanie na ich temat? A może macie jakieś pytanie odnośnie samego zabiegu? Piszcie śmiało!

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 4.9 / 5. Liczba głosów: 11

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

AcusMed Blog

To nasi specjaliści od wyboru odpowiednich produktów do rehabilitacji sportowej, akupunktury, kinesiotapingu i nie tylko. Rozwiewają wątpliwości oraz podsuwają cenne wskazówki i ciekawostki na temat fizjoterapii.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


Jeden komentarz do “Gua Sha – hit czy kit?”

  1. Podoba mi się nowe podejście do masażu. Nie tylko klasyczny, relaksacyjny, ale inne metody i sposoby na ciekawy masaż. Rozwijam się na bieżąco. Dzięki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *