Napięte mięśnie karku i szyi: Przewodnik po sprawdzonych produktach

445

Sposobów na rozluźnienie napiętych mięśni jest wiele: od rozciągania, przez rolowanie, po masaż. Jednak na pewno znasz to uczucie, kiedy wracając do domu po ciężkim dniu nie masz ochoty na nic poza odpoczynkiem. Nie martw się, wszyscy to znamy. W takiej sytuacji dobrze sprawdzą się urządzenia, które wykonają całą pracę za Ciebie. Czasem będziesz musiał je tylko włączyć.

 

Masażer Shiatsu na napięte mięśnie karku i szyi

Napięcie mięśni szyi może prowadzić nie tylko do uczucia sztywności i zmniejszenia zakresu ruchu. W przypadku postępującego problemu i braku naszej reakcji mogą pojawić się napięciowe bóle głowy, które nasileniem potrafią przypominać migreny.

Świetnym rozwiązaniem tego problemu będzie Masażer Shiatsu PRO+ Line Sport. Pomimo nazwy przeznaczony jest nie tylko dla sportowców, a przez swoją budowę można go używać na kilka sposobów. Oprócz klasycznych pozycji, które kojarzymy z tego typu masażerami (jak leżenie i siedzenie) możesz go używać również w pozycji stojącej, a nawet podczas spacerów. Specjalne paski pozwalają na wygodne utrzymywanie masażera w napiętej okolicy oraz kontrolowanie siły nacisku. Dzięki swojej budowie sprawdzi się również przy rozluźnianiu innych okolic ciała jak np. plecy, uda i łydki.

 

Masażer Shiatsu na napięte mięśnie karku

 

Pistolet do masażu – nowoczesne podejście do terapii

Pistolety do masażu do niedawna były urządzeniami drogimi i używanymi jedynie przez profesjonalnych sportowców. Od kilku lat ten trend ulega zmianie – ceny stają się przystępne i każdy znajdzie coś przyjaznego dla swojego portfela.

Działanie takich produktów możemy określić jako masaż perkusyjny, terapię perkusyjną lub nerwowo-mięśniową terapię wibracyjną. Pistolet wprowadza silne, dynamiczne i krótkotrwałe uderzenia, które głęboko przenikają tkanki. Taki rodzaj terapii wpływa na rozciągnięcie mięśni i tkanki łącznej, zmniejszenie bólu tkanek miękkich, pobudzenie krążenia krwi w danej okolicy oraz skutecznie wspomaga regenerację potreningową.

 

Pistolet do masażu - na napięte mięśnie karku

 

Jak poduszka ortopedyczna może wspierać odcinek szyjny kręgosłupa?

Zakładając, że nasz harmonogram snu jest zbliżony do zalecanych 8 godzin dziennie, jedną trzecią naszego życia spędzamy w łóżku. Z tego względu, to w jaki sposób śpimy, będzie miało wpływ na nasze samopoczucie.

Wybór poduszki ortopedycznej do spania to bardzo ważny punkt w urządzaniu sypialni. Nieprawidłowa pozycja podczas snu może prowadzić do bólu szyi, budzenia się w nocy oraz spadku jakości snu. Przy doborze poduszki musimy ustalić, w jakiej pozycji śpimy. Niektórzy producenci określają konkretne zastosowanie dla swoich produktów. Celem będzie utrzymanie kręgosłupa w neutralnej pozycji podczas snu. Parametrami, na które powinieneś zwrócić uwagę będzie kształt i wysokość poduszki.

Niektóre produkty zapewniają dodatkowe funkcje takie jak: zwiększona wentylacja oraz kontrola termiczna, które wpływają na komfort użytkowania.

 

Poduszka ortopedyczna do prawidłowego snu

 

Mata do akupresury z poduszką na napięte mięśnie karku

Akupresura ma swoje korzenie już w starożytności i ma na celu pobudzanie naturalnych zdolności organizmu do samoregeneracji. Podczas uciskania odpowiednich punktów na ciele dochodzi do zmniejszenia napięcia mięśniowego oraz pobudzenia krążenia krwi.

Mata do akupresury będzie dobrym uzupełnieniem dla poduszki ortopedycznej, ponieważ wspiera efektywny sen oraz eliminuje problemy z zasypianiem. Pierwsze sesje mogą nie być przyjemne, więc warto zacząć używając bawełnianej koszulki czy materiału.

 

Mata do akupresury z poduszką na kark

 

Na rynku dostępnych jest wiele wariantów produktów przeznaczonych do akupresury. Najczęściej spotykanymi są maty przeznaczone do leżenia na brzuchu lub plecach dostępne w wariancie długim obejmującym całe ciało, krótkim lub w wersji ECO. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w odpowiednią poduszkę, która pozwoli na rozluźnienie odcinka szyjnego. Maty można używać również w pozycji siedzącej lub stojącej np. do masażu stóp.

Niezależnie od tego, które urządzenie wybierzesz pamiętaj o regularnym ruchu i aktywności fizycznej. Najlepsze efekty osiągniesz łącząc technologię z ćwiczeniami i zdrowym stylem życia.

 

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Filip Kwak

Magister fizjoterapii, terapeuta manualny. Pracuję głównie z pacjentami ortopedycznymi oraz sportowcami dążąc do ciągłego rozwoju w tych dziedzinach. Na codzień amatorsko uprawiam CrossFit i staram się propagować regularną aktywność fizyczną przez profile w mediach społecznościowych.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *