Jak zwalczyć cellulit?

Jak zwalczyć cellulit? Domowe sposoby na cellulit

139

36840

Co to jest cellulit? 

Cellulit to nieprawidłowo rozmieszczony tłuszcz, występujący aż u 90% kobiet, powstający zwłaszcza w okresie dojrzewania, ciąży oraz menopauzy. Jest widoczny w szczególności na tylnej taśmie ud i na pośladkach.

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje cellulitu – wodny (twardy) i tłuszczowy (miękki).

Pierwszy z nich powstaje na skutek zatrzymania wody w komórkach tkanki łącznej. Jego przyczynami są przede wszystkim – siedzący tryb życia i nieprawidłowa dieta. Cellulit wodny może dotykać również kobiety szczupłe.

Drugi rodzaj cellulitu – tłuszczowy – jest skutkiem nadmiaru komórek tłuszczowych w tkance podskórnej. Dotyka on osoby borykające się z nadwagą i otyłością.

 

 

Sposoby na cellulit

Jak pozbyć się cellulitu z ud, pośladków, brzucha? Podejdźmy do tematu – na początku – od strony dietetyczno-treningowej. Oto najważniejsze czynniki, na które powinnaś zwrócić uwagę:

  1. Redukcja tkanki tłuszczowej. Okres deficytu kalorycznego połączony z treningami i aktywnością fizyczną.
  2. Dieta. Spożywaj pełnowartościowe produkty i ograniczaj produkty przetworzone, które mają dużą ilość sodu powodującego retencję wody.
  3. Aktywność fizyczna. Rower, rolki, pływanie, siłownia, ćwiczenia w domu. Tak naprawdę każdy wysiłek fizyczny (także ten z użyciem akcesoriów do ćwiczeń) będzie odpowiedni w przypadku walki z cellulitem.
  4. Prawidłowe nawodnienie. Woda, woda i jeszcze raz woda. Spożywanie dużej ilości wody pomaga wypłukać z organizmu szkodliwe toksyny, a to one są jedną z największych przyczyn powstawania pomarańczowej skórki. 

Wyżej wymienione rzeczy to najlepsze, najskuteczniejsze i dostępne dla wszystkich osób sposoby na cellulit. Oprócz nich, swoją codzienną pielęgnację ciała możemy urozmaicić, dodając sprawdzone i jednocześnie tanie przyrządy i urządzenia do masażu, które będą pomocne w pozbyciu się cellulitu. 

 

Wałek do masażu Lyapko

Wałek Lyapko to przyrząd do masażu, znany również jako masażer na cellulit. Stworzony został z solidnej rączki oraz gumy medycznej, na której umiejscowione są igły wykonane ze stopu metali – niezbędnych naszemu organizmowi. Taki wałek jest najczęściej stosowany w fizjoterapii, ale zdobywa coraz większą popularność w świecie kosmetologów – właśnie do poprawienia kondycji skóry! Jego efektywność sprawia, że sięga po niego coraz więcej kobiet, u których występuje cellulit lub rozstępy.

W jaki sposób działa wałek do masażu Lyapko? Przyrząd jest odpowiedzialny za masaż całego ciała, podczas którego dochodzi do szybkiej poprawy krążenia krwi oraz rozgrzania tkanki i mięśni. Działanie to prowadzi do spalania tkanki tłuszczowej i rozbijania grudek tłuszczu. W ten oto sposób, pamiętając o systematyczności, możemy zauważyć wyraźne efekty ujędrniające ciało oraz zmniejszające widoczność cellulitu.

Warto podkreślić, że masażer do cellulitu Lyapko jest łatwy do utrzymania w czystości, więc może być stosowany jednocześnie przez kilka osób. Natomiast masaż antycellulitowy z jego użyciem jest przyjemny i nieinwazyjny – igiełki w żaden sposób nie uszkadzają skóry, lecz działają stymulująco. 

 

Wałek Lyapko - masaż antycellulitowy - blog

 

Masaż bańką chińską i jego efekty

Jeśli wciąż zadajesz sobie pytanie “co na cellulit?”, warto sięgnąć po jedno z najpopularniejszych i najtańszych sposobów! Jest nim masaż bańką chińską polegający na wykorzystaniu podciśnienia – dzięki zassaniu skóry i tkanek leżących pod bańką. Taki masaż powoduje poprawę mikrokrążenia, rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz wpływa na przyspieszenie wchłaniania substancji aktywnych (zawartych w np. olejkach do masażu) w głąb skóry osoby masującej. Masaż z użyciem baniek chińskich na cellulit to doskonałe rozwiązanie na poprawę efektywności walki z niechcianymi grudkami! 

Czym najlepiej wykonać masaż antycellulitowy? Wybierać można spośród wielu rodzaju baniek, ale warto zacząć od najprostszych rodzajów – w tym przypadku doskonale sprawdzą się bańki gumowe, których koszt jest niewielki! Później mamy także bańki silikonowe czy nawet bańki elektryczne!

 

Masaż bańką chińską na cellulit - blog

 

Szczotkowanie na sucho 

Kolejnym, doskonale znanym sposobem na cellulit jest szczotkowanie ciała. Jak to działa? Jakie korzyści daje? Czym oraz kiedy najlepiej wykonywać masaż? Kiedy zobaczymy pierwsze efekty szczotkowania na sucho? Czy warto to robić? Na te pytania odpowiemy poniżej.

Masaż szczotką na sucho przede wszystkim pobudza krążenie krwi, a jednocześnie ujędrnia oraz wygładza skórę. Jest to doskonała opcja dla osób, które poszukują sprawdzonego sposobu na pomarańczową skórkę (czyli właśnie cellulit). Czym wykonywać masaż? Najlepszą opcją będzie po prostu szczotka do szczotkowania na sucho Akito. Jeśli Twoja skóra jest nieco delikatniejsza, warto wybrać szczotkę z miękkim włosiem. Pierwsze efekty szczotkowania możemy zobaczyć tuż po masażu – nasza skóra będzie gładka i jędrna. Jednak przy walce z cellulitem musimy przygotować się na to, że niezbędna będzie tutaj regularność oraz przede wszystkim – odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Pielęgnacja ciała za pomocą szczotki na cellulit jest doskonałą opcją na przyjemny relaks po całym dniu – warto ją dodać do naszych codziennych rytuałów!

 

Szczotka do masażu na sucho - masaż antycellulitowy - blog

 

Czy istnieje szybki sposób na cellulit?

Niestety, ale nie. Wyżej wymienione sposoby – masaż wałkiem Lyapko, szczotkowanie na sucho oraz masaż bańkami chińskimi – mogą tylko być uzupełnieniem do walki z cellulitem. Najważniejszymi czynnościami, których nie możemy zastąpić są zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna. Jeśli te elementy nie zostaną spełnione, żaden najlepszy masażer nie będzie w stanie poprawić wyglądu naszej skóry! 

 

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 77

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

AcusMed Blog

To nasi specjaliści od wyboru odpowiednich produktów do rehabilitacji sportowej, akupunktury, kinesiotapingu i nie tylko. Rozwiewają wątpliwości oraz podsuwają cenne wskazówki i ciekawostki na temat fizjoterapii.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


42 komentarze do “Jak zwalczyć cellulit? Domowe sposoby na cellulit”

    1. Klaudio, wałek Lyapko to przyrząd używany w szczególności przez fizjoterapeutów oraz coraz częściej przez kosmetologów 🙂 Cieszy się również zainteresowaniem wśród Pań – ze względu na jego właściwości, które mogą pomóc w poprawieniu kondycji skóry. Masaż z użyciem wałka wieloigłowego nie jest bolesny – sama możesz dostosować siłę nacisku. Igiełki na pierwszy rzut oka wydają się straszne, ale to tylko pozory 🙂

  1. Jest wiele sposobów na walkę z uciążliwym cellulitem. Można między innymi postawić na jakiś sprawdzony zabieg kosmetyczny, sama zastanawiam się nad taką możliwością, aby latem móc cieszyć się dobrze wyglądającą skórą.

  2. Najlepsza rzecz na świecie <3 Serio dawno szukałam czegoś co pomoże mi się pozbyć cellulitu zwłaszcza, że opcja z masażem bańkami chińskimi u mnie odpada ze względu na problemy z naczynkami. Od niedawna używam wałka w połączeniu z lifting effects od vialise i widzę że o wiele lepsze są efekty przy jego użyciu jakby ten kosmetyk też lepiej wchodził w skórę i wyciskał z pielęgnacji jeszcze więcej, także to jest moje odkrycie 2020 roku <3

      1. a to polecam, bo jest dobry. kasztanowiec, bluszcz, bylica, algi, rutyna, kofeina, ruszczyk kolczasty…. cuuuuuudo

          1. dajcie znać jak wam się on sprawuje….. ogólnie ze składowo jest bardzo dobry ten lifting effects vialise i właśnie przez to go poznałam bo sprawdzałam składy hahaha

          2. ja mialam i jestem zadowolona z dzialania bo warty jest uwagi. dla mnie bardziej to jest serum niz krem chociaz dla mnie to akurat plus. opakowanie 200 ml wiec bardzo wydajne i starcza mi juz on z 3 miesiace.

          3. Sprawdzam opinie na internecie i powiem Wam ze wyglada to calkiem solidnie. Widac w wiekszosci dosc ok opinie.

        1. No to będzie testowanie bo właśnie go zamówiłam.. Zaoszczędziłam sobie w styczniu i teraz z wypłatą z lutego się porwę na próby usunięcia cellulitu. Oby zadziałało.

          1. Daj znać jak się sprawdza. Cena trochę przeraża, ale jak jest dobre, to jestem w stanie wydać więcej…

    1. Są jakieś badania potwierdzające skuteczność tego vialise lifting effects czy tylko wierzyć na słowo producenta można?

      1. – produkt według 88% ankietowanych ujędrnia skórę,
        – 84% badanych potwierdza działanie antycellulitowe,
        coś takiego znalazłam na stronie producenta verdelove. tam masz też więcej wyników badań ale to za długo trochę wymieniać.

          1. czekam na wieści od ciebie bo jestem ciekawa jak się sprawdzi realnie.. opinie zbiera na necie dobre ale nie ma to jak z rozmowy wycisnac więcej info 😀

          2. Mam go w końcu! Po takim miesiącu smarowania się dzień za dniem z vialise lifting effects uważam, że było warto zainwestować 😉 Jest sporo jeszcze pracy przed nim ale już po miesiącu jest wizualnie lepiej.

    1. Właśnie wykończyłam pierwszą butelkę 200 ml i jestem MEGA pozytywnie zaskoczona. Nie sądziłam, ze jakieś roślinne składniki, olejki, ekstrakty czy wyciągi coś zrobią, ale się miło zaskoczyłam haha.

    1. Jolu przy zastosowaniu systematyczności, czyli min. 10-15 min dziennie jak najbardziej mata do akupresury sprawdzi się na cellulit.

    1. Wika, to kwestia indywidualna. To, co dla jednych może być skuteczne, u innych osób jednak może się nie sprawdzić 🙂 W artykule znajdują się sposoby, które zostały przez nas przetestowane 😉

    2. u mnie pomaga ale prawda jest taka ze kazda skora jest inna. sama mam problem z cellulitem wodnym dlatego mam mieszanke k. hialuronowego z kofeina, algami w nolicell i jest u nie ok. najlepiej jeszcze poczytac jaki dokladnie masz cellulit chociaz u mnie dziala wszystko na spalanie lipidow i wlasnie tez na usuwanie wody.

      1. Tak jak patrzę w sumie na skład realnie bo weszłam na stronę to jestem szczerze zaskoczona że wygląda to tak dobrze. Ładnie wszystko ułożone w proporcjach, konserwanty naturalne, no w końcu coś ciekawego na rynku się pojawiło.

          1. z takich ciekawszych rzeczy to….. ekstrakt z zielonej kawy, ekstrakt z zielonej herbaty, ekstrakt z miłorzębu japońskiego, ekstrakt z kasztanowca, olej z alg fucus, olej z orzechów laskowych, witamina E, kwas hialuronowy itp.

  3. Ja tradycyjnie u siebie robiłam szczotkowanie ale na mokro. Nie mogłam zdzierżyć robiąc to na sucho. Może kupiłam sobie szczotkę zbyt twardym włosiem i dlatego, ale no nie potrafiłam trzymać przy tym regularności, bo było to bardzo męczące. Potem od razu jak już byłam pod prysznicem to szybki prysznic, smaruję się przez ekstrakty roślinne, bo moja skóra słabo znosi chemiczne substancje i efekty jak na te 30 minut pracy codziennie naprawdę dobre. Niezły jest ten jeszcze roller z tymi igłami, zastanowię się czy nie przeplatać go ze szczotkowaniem, bo wygląda to równie fajnie

    1. Aniu, jak najbardziej polecamy wałek Lyapko 🙂 Jest rewelacyjny na cellulit, a także skutecznie rozluźnia napięcia mięśniowe i ma wiele innych właściwości pro zdrowotnych.

  4. Należy pić więcej wody, też warto zrobić zabiegi endermologii, czyli masaż podciśnieniowy, daje super efekty jeśli chodzi o cellulit, dla mnie to najlepsza metoda, u mnie dało świetne rezultaty. Chodzę i super efekty.

      1. u mnie sprawdziły się zabiegi, masaże bańką chińską, szczotowanie na sucho, nawilżanie, ale też i nawadnianie się od środka!! co najmniej te 2 litry dziennie wypić trzeba. poza tym typowo: dieta i ćwiczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *