Gumowa bańka chińska stawiana na plecach u pacjentki

Bańka chińska – pogromca cellulitu

8

20852

Bańka chińska – pogromca cellulitu!

Nastała wiosna, lato coraz bliżej, niedługo zacznie się sezon bikini i krótkich spódniczek, a Twoje ciało nie wróciło jeszcze do kondycji po zimie? Nie martw się, jest pewien szybki, skuteczny i tani sposób! Jak się okazuje te gumowe i niepozorne z wyglądu banieczki robią furorę! I nie, nie jest to jakiś tani chwyt marketingowy, masaż bańką chińską naprawdę daje radę. O tym, dlaczego jest tak skuteczny dowiecie się już za chwilę

 

Bańki chińskie sklep

W naszym sklepie internetowym znajdziesz różnego rodzaju Bańki chińskie

 

Technika masażu bańką wywodzi się z medycyny ludowej. Kiedyś leczono nią jedynie grypę i przeziębienia. Obecnie z biegiem czasu zaczęto dostrzegać coraz więcej pozytywnych efektów tego zabiegu m.in. likwidacja bólów mięśni, kręgosłupa, problemów krążeniowych, ale o tym nieco więcej w następnym razem

Cały sekret tego zabiegu tkwi w wykorzystywaniu metody próżniowego zasysania skóry i tkanek nieco głębiej położonych. Dzięki zasysaniu powietrza wytwarza się podciśnienie, które pomaga nam w zwalczaniu cellulitu i tzw. skórki pomarańczowej.


Na czym polega masaż bańkami chińskimi?

Rozpoczynamy od natłuszczenia skóry np. olejkiem do masażu lub oliwką (jej rodzaj i konsystencja zależy od naszych upodobań). Sama bańka dzięki podciśnieniu bardzo silnie oddziałuje na tkanki, dlatego należy je najpierw odpowiednio przygotować. Warto na samym początku wykonać drenaż, aby uwolnić węzły chłonne. Następnie wykonujemy masaż klasyczny okolicy podjętej zabiegowi, aby przygotować skórę do części głównej. Kiedy tkanki są już odpowiednio rozgrzane i przygotowane możemy przystąpić do właściwej części zabiegu. W zależności od wybranej okolicy dopasowujemy rozmiar bańki. Następnie rozcieramy nieco więcej oliwki, aby ułatwić poślizg i nie wywoływać bólu podczas zabiegu.

Aplikację bańki rozpoczynamy od „wyciśnięcia powietrza”, następnie przykładamy do skóry i zasysamy tkanki. Ruchy należy wykonywać w kierunku węzłów chłonnych. Mogą to być podłużne przeciągnięcia, a następnie ruchy koliste. Po masażu bańką warto ponownie delikatnie rozmasować okolicę zabiegową wcierając pozostałości oliwki.

 

Zestaw na cellulit: 4 bańki gumowe + szczotka do masażu na sucho

 


Jak działa masaż baniek chińskich?

Wytworzone podciśnienie powoduje m.in.:

  • uelastycznienie skóry,
  • pobudzenie krążenia,
  • rozluźnienie mięśni,
  • szybsze usuwanie toksyn i zbędnej wody z organizmu,
  • przyspieszenie metabolizmu tkanek.

Czy zabieg bańkami chińskimi boli?

I tutaj można by trochę podebatować. Z reguły nie powinien, należy dochodzić do granicy bólu pacjenta. Jednak niektórzy są tak wrażliwi, że mogą czuć lekki „ból”, chociaż sama bym tak tego nie nazwała W tym przypadku należy patrzeć na stan skóry podczas zabiegu i wykonywać go do momentu przekrwienia tkanek. (Jednak mowa tu o masażu antycellulitowym, w przypadku leczniczego masażu bańką chińską reguła jest nieco inna).

UWAGA: Po masażu antycellulitowym mogą pozostać lekkie wybroczynki lub małe siniaki, jeśli skóra jest bardziej naczynkowa. Powinny się one wchłonąć w ciągu 2-3 dni, czasami trwa to ciut dłużej w zależności od regeneracji organizmu. Jeśli zmiany są niewielkie nie należy się przejmować


Kiedy nie można przystąpić do zabiegu z bańkami chińskimi, czyli PRZECIWWSKAZANIA:

  • gorączka i stany zapalne,
  • choroby nowotworowe,
  • miesiączka,
  • ciąża,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • niewydolność krążenia,
  • zakrzepica żył głębokich,
  • stany zapalne i przerwana ciągłość skóry,
  • hemofilia,
  • padaczka,
  • choroby sercowo- naczyniowe.

Bańki chińskie – czas trwania i systematyczność zabiegów:

Masaż bańką chińską w zależności od masowanej okolicy trwa 15- 30 min (czasami do 60 min przy dużych obszarach). Jednak zazwyczaj dopasowuje się go do wielkości okolicy oraz do stanu tkanek. Zabieg kończymy gdy dojdzie do odpowiedniego przekrwienia. Aby uzyskać zadowalający efekt powinno powtarzać się masaż co 2-3 dni i odbyć około 10 – 15 zabiegów (różnicę widać już często po tygodniu). Dla podtrzymania efektu zaleca się po serii wykonywać go raz na tydzień.


Inne zastosowanie bańki chińskiej:

  • Redukcja tłuszczu (zmniejszenie obwodu),
  • Zmniejszenie rozstępów,
  • Wymodelowanie sylwetki,
  • Wygładzenie skóry,
  • Zmniejszenie zmarszczek (dzięki specjalnym bańkom do twarzy),
  • Walka z trądzikiem,
  • Bóle kręgosłupa,
  • Bóle mięśni i stawów,
  • Rozluźnienie mięśni,
  • Poprawa krążenia,
  • Przeziębienia z zajęciem płuc lub oskrzeli.

Inne rodzaje baniek, mające różne zastosowanie:

Więcej o tych produktach dowiecie się na naszym sklepie internetowym

Mam nadzieję, że o antycellulitowym masażu bańką chińską wiecie już prawie wszystko, jeśli macie jakieś pytania lub wątpliwości piszcie śmiało, na pewno pomożemy. Nie pozostało już chyba nic innego, jak wybrać odpowiednie banieczki dla siebie i przetestować samemu! Przy tak niskich cenach tych produktów naprawdę warto, bo efekty są zniewalające!

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 4.9 / 5. Liczba głosów: 18

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

AcusMed Blog

To nasi specjaliści od wyboru odpowiednich produktów do rehabilitacji sportowej, akupunktury, kinesiotapingu i nie tylko. Rozwiewają wątpliwości oraz podsuwają cenne wskazówki i ciekawostki na temat fizjoterapii.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


8 komentarzy do “Bańka chińska – pogromca cellulitu”

  1. Ja zaczęłam wykonywać masaż bańką chińską ponad miesiąc temu. Kupiłam jedną o średnicy 50 z waszego sklepu, bo chciałam stosować je tylko na udach. No i widzę już znaczną różnicę! 🙂

    1. 50 mm czy cm? xD a tak serio to się zastanawiam na tym by zamówić sobie bańki chińskie tylko pytanie: olejek do samego masażu a później jeszcze kosmetyk antycellulitowy? jaki olejek wybrać do samego masażu?

      1. Ja mam olejek grejpfrutowy do samych baniek chińskich, a jeżeli chodzi o smarowanie się w ciągu dnia czy na noc to wolę jednak bardziej balsamy niż olejki, bo jednak wolę jak coś chwile sobie to powsiąka ale nie klei się do ubrań. No i składników ma więcej pewnie takich na cellulit.

          1. Ze składników? Na pewno warto mieć na uwadze np. ekstrakt z bluszczu, ekstrakt z kasztanowca, ekstrakt z bylicy boże drzewko, ekstrakt z ruszczyka kolczastego, wyciągi z alg, kofeina, rutyna i kwas askorbinowy.

          2. Bańka chińska 'zasysa’ skórę, co stymuluje przepływ krwi i limfy, a także 'rozmasowania’ zastojów wodnych. Przy regularnym stosowaniu można spodziewać się wygładzenia i ujędrnienia skóry, a także zmniejszenia widoczności cellulitu. Oczywiście nie można zapominać o odpowiedniej ilości nawodnienia, zbilansowanej diecie i aktywności fizycznej, jednak masaż bańką chińską wspomaga efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *