Stadiopasta - maść dla sportowców na obrzęki i siniaki na szarym tle

Stadiopasta w zawodowym sporcie

21762

Stadiopasta w zawodowym sporcie

W świecie sportu, wielu zawodników nie wyobraża sobie swojego startu w zawodach bez pomocy fizjoterapeuty.

 

Co to jest stadiopasta?

Słowem wstępu, stadiopasta to unikalna kompozycja naturalnych składników w postaci kremowej pasty. Produkt ten niejednokrotnie udowadniał swoje wysoce skuteczne działanie lecznicze. Właściwości stadiopasty wynikają ze składników skomponowanych ze sobą w odpowiednich proporcjach. Jej bazą jest glinka zielona. Wykazuje najsilniejsze działanie ze wszystkich glinek używanych w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Jest bogata w minerały: krzem, magnez, żelazo, wapń, sód i potas. Pomaga usuwać martwe komórki naskórka i wspomaga transport jonów przez kanały jonowe skóry.

 

Jak działają składniki stadiopasty?

Jednym z głównych składników leczniczych stadiopasty jest wyciąg z kasztanowca. Jego białe kwiaty i nasiona bogate są w escyne. Główne właściwości, którymi się odznacza to działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Ponadto, stadiopasta zmniejsza kruchliwość naczyń krwionośnych oraz poprawia ich elastyczność i napięcie.

Kwiat malwy to kolejny istotny składnik produktu. Roślina ta zawiera flawonoidy
i antocyjany, które stabilizują śródbłonek uszkodzonych podczas urazu naczyń krwionośnych.

Arnika górska, również użyta do produkcji, to roślina, która oprócz flawonoidów zawiera laktony seskwiterpenowe. Przyspiesza usunięcie nagromadzonej krwi, limfy i osocza z okolic uszkodzonych tkanek.

Skuteczne działanie przeciwzapalne stadiopasta zawdzięcza też nagietkowi lekarskiemu. Znany jest on ze swoich właściwości leczniczych. Warto wspomnieć, że oprócz stosowania zewnętrznego, nagietek używany jest także w czasie takich schorzeń jak nieżyt żołądka, choroba wrzodowa czy choroba pęcherzyka żółciowego.

 

Dla kogo jest stadiopasta, kiedy ją stosować?

Stadiopasta polecana jest fizjoterapeutom, lekarzom mającym do czynienia z urazami i stanami zapalnymi, ale także dla sportowców i trenerów którzy chcą niwelować skutki urazów i przeciążeń treningowych.

 

Wskazania do użycia Stadiopasty:

  • stłuczenia
  • krwiaki
  • siniaki
  • zapalenia kaletek
  • zapalenia ścięgien
  • tendinopatie
  • zwichniecia i skręcenia stawów
  • urazy w obrębie więzadeł
  • naderwania  mięśni

 

Przeciwwskazania do użycia Stadiopasty:

  • nadwrażliwość lub alergia na którykolwiek składnik zawarty w produkcie
  • nie należy stosować stadiopasty na otwarte rany, podrażnienia, zapalenie skóry
  • nie należy stosować na oczy i błony śluzowe. Produkt tylko do użytku zewnętrznego

 

Jak stosować stadiopastę?

1. Przygotuj miejsce, które zostanie poddane działaniu Stadiopasty. Oczyść je dokładnie z brudu. Można do tego wykorzystać produkty do dezynfekcji, np. popularny AHD 1000.

2. Nałóż niewielką ilość stadiopasty na staw objęty urazem.

3. Na stadiopastę nałóż gazę jałową, tak aby pokrywała całą aplikację.

4. Owiń staw objęty aplikacją folią, tak aby wszystko pozostało stabilne.

5. W niektórych przypadkach warto usztywnić staw by umożliwić mu samoleczenie. Polecamy do tego celu sztywne tape’y firmy mueller.

 

Sprawdź JAK UŻYWAĆ STADIOPASTY w naszym filmiku na YouTube.

 

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 4.3 / 5. Liczba głosów: 6

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

AcusMed Blog

To nasi specjaliści od wyboru odpowiednich produktów do rehabilitacji sportowej, akupunktury, kinesiotapingu i nie tylko. Rozwiewają wątpliwości oraz podsuwają cenne wskazówki i ciekawostki na temat fizjoterapii.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *