Roller dla dziecka - przykład

Roller dla dziecka – jak właściwie dobrać wałek do masażu?

568

Roller dla dziecka – czym kierować się przy wyborze rolki?

Młody sportowiec, wkraczający w intensywne treningi i coraz bardziej wymagające turnieje, jest tak samo jak dojrzały zawodnik narażony na szereg kontuzji sportowych. Wiek dziecięcy ma swoje prawa i charakterystyczne dla niego są nieco inne urazy niż u dorosłych, jednak świadomość dbałości o siebie od najmłodszych lat wydaje się być receptą na zdrowe i wolne od kontuzji ciało w późniejszych momentach kariery. Roller dla dziecka jest przyrządem, który regularnie stosowany, realnie zmniejszy ryzyko pojawienia się urazów mięśniowych oraz utrwali dobre nawyki. Wałek do masażu przyniesie najlepsze efekty wtedy, gdy będzie odpowiednio dostosowany do delikatnych mięśni młodego sportowca.

Roller dla dziecka - drużyna piłkarska

 

Jakiego sprzętu potrzebują dzieci?

Zarówno w zajęciach sportowych jak i zajęciach z odnowy biologicznej dla młodych adeptów sportu, ważne jest aby każda godzina spędzona na treningu sprawiała dziecku radość. Tylko wtedy, kiedy wysiłek wykonywany jest z przyjemnością i bez przymusu – dziecko jest w stanie wyrobić w sobie zdrowe nawyki ruchowe, żywieniowe oraz te, które w razie kontuzji czy bólu pomogą mu dojść z powrotem do formy. Wybierając roller dla dziecka powinniśmy kierować się kilkoma aspektami, które będą sprawiać, że dbałość o swoje ciało po wysiłku fizycznym stanie się przyjemnością i zabawą, a nie tylko obowiązkiem zajmującym czas.

1. Twardość rollera dla dziecka

To najważniejsza cecha sprzętu do masażu. Zbyt twardy wałek może sprawiać duże dolegliwości bólowe, które zniechęcą młodego sportowca do wykonywania automasażu. Roller dla dziecka powinien być bardziej miękki niż w przypadku dorosłych. Te o mniejszej twardości zapewniają efektywny masaż bez bólu, który będzie dla małego sportowca przyjemnością i dobrym krokiem w kształtowaniu zdrowych nawyków. Rollery przeznaczone dla dzieci cechują się gęstością na poziomie 40 g/l. Przekłada się to na twardość wałka, która pozwoli na rolowanie bez uczucia dyskomfortu, jednocześnie zachowując swoją najważniejszą funkcję rozluźniania mięśni.

2. Rozmiar rolki dla dzieci

Roller dla dziecka powinien być mniejszy niż dla osoby dorosłej. W przebiegu początków sportowej kariery może zajść potrzeba zabrania rollera na trening czy wyjazd na obóz – dlatego warto aby sprzęt dopasować do wymiarów sportowca. Dostosowanie rozmiaru wałka do wzrostu i masy ciała dziecka, ułatwi utrzymanie prawidłowej pozycji, w trakcie rolowania. Również mini roller może być dobrą opcją, dzięki której dziecko zadba napięcie mięśniowe w stopach, które często bywają problematyczne, zwłaszcza czy wadach postawy.

3. Materiał rollera – bezpieczny roller dla dziecka

W trakcie rolowania, wałek do masażu ma ciągły kontakt ze skórą. Bardzo ważne jest, aby roller dla dziecka był hipoalergiczny. Rolka nie powinna wywoływać wysypki, czy innych negatywnych skutków. Roller został stworzony pod nadzorem polskich lekarzy i fizjoterapeutów. Piankowe wałki gwarantują 100% bezpieczeństwo. To produkt najwyższej jakości.

4. Kolor i wygląd wałka

Dla dziecka nie tylko wartości zdrowotne mają znaczenie. Ten sprzęt po prostu ma się podobać. Tam gdzie dorośli widzą funkcję – dzieci dostrzegają pole do popisów artystycznych. Kto w dzieciństwie miał złamaną rękę wie, że nie ma lepszej sztalugi niż gips na przedramieniu kolegi. Dlatego ważne jest aby dopasować kolorystykę oraz wzornictwo według upodobań młodego atlety. Na rynku dostępne jest sporo wzorów, dzięki którym roller wygląda dobrze.

 

Roller dla dziecka - chłopiec z rollerem

Dziecko nie jest zawodowcem

Uświadamiając młodego sportowca o potrzebie odnowy biologicznej, warto pamiętać o tym, że aktywność fizyczna oraz dbanie o swoje ciało powinno być przyjemnością – na tyle na ile to możliwe. Zachęcając dziecko do automasażu mięśniowo-powięziowego można opierać się o metodykę, która w pigułce opisana jest w artykule na temat rolowania mięśni. Kiedy przez zabawę dziecko zrozumie efekt rolowania na pewno dostrzeże wartość autoterapii i samo będzie dbać o regularne jej wykonywanie.

 

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Jakub Seremak D.O.

Magister fizjoterapii, osteopata. Specjalizuję się w rehabilitacji sportowej, ortopedycznej oraz nowoczesnych metodach usprawniania organizmu. Interesuję się także fizjologią, która jest podstawą do zrozumienia problemów pacjenta. W wolnym czasie uprawiam sport, słucham rocka i gram na basie.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *