Kształtki do masażu i rehabilitacji

Kształtki do masażu w gabinecie

14463

Dbałość o komfort pacjenta podczas zabiegów rehabilitacyjnych, terapii manualnej lub masażu to podstawa udanej wizyty w gabinecie fizjoterapeuty. Niezbędne w terapii są rozmaite kształtki rehabilitacyjne, czyli specjalnie wyprofilowane bryły wykonane z wysokoelastycznej pianki odpornej na odkształcenia, która dostosowuje się do ciała pacjenta. Kształtki to niezbędnik każdego masażysty, a różnorodność kształtów i rozmiarów pozwala na wykorzystanie ich do wielu zadań. Ich kształt i rozmiar jest zależny od rodzaju zabiegu, jaki jest przeprowadzany i jaka część ciała jest wspomagana. To które wybrać?

 

Kształtki to specjalnie wyprofilowane bryły mające różne kształty, które dobiera się do pozycji, w której pacjent jest poddawany terapii. Można więc wyróżnić wśród nich:

 

Wałki rehabilitacyjne

Zalecane są najczęściej do wspomagania odcinka szyjnego kręgosłupa, niwelują napięcia mięśniowe w okolicy szyi, barków i ramion. Można ich używać również wtedy, gdy pacjent leży na boku, wspomagają wtedy prawidłowe ułożenie ciała i zapewniają komfort pacjentom.

Duży wałek rehabilitacyjny do masażu Habys

 

Półwałki do masażu

Stabilizują okolice lędźwi, kolan lub szyi, przez co poprawiają komfort leżenia pacjentów podczas takich zabiegów jak fizykoterapia, kinezyterapia czy masaże relaksacyjne. Pozytywnie wpływają na rozluźnienie napięcia struktur tkankowych. Półwałki pomagają również w uzyskaniu pozycji przeciwbólowej i są stosowane w procesie kształtowania prawidłowej postawy.

Półwałek rehabilitacyjny do masażu Habys

 

 

Kliny rehabilitacyjne 

Mają kształt trapezu lub trójkąta, najczęściej stosowane są parami. Są używane w celu wspomagania kończyn, szczególnie, gdy u pacjenta występują obrzęki. Kliny do rehabilitacji ułatwiają przepływ chłonki, zmniejszają napięcie mięśni, co jest szczególnie pomocne w rehabilitacji stawów kolanowych, biodrowych i łokciowych, również poza zabiegach operacyjnych. Użycie klinów ułatwia nie tylko odpływ krwi i chłonki z kończyn, ale również wpływa na rozluźnienie napięcia struktur tkankowych w obrębie twarzy, szyi, klatki piersiowej, brzucha i pleców.

Klin rehabilitacyjny do masażu Habys

 

 

Kostki do rehabilitacji

Zazwyczaj są używane podczas gimnastyki korekcyjnej, niemniej wpływają również rozluźniająco na ścięgna, mięśnie, torebki stawowe oraz więzadła. Kostki do rehabilitacji znajdują również zastosowanie w masażu brzucha, pleców i klatki piersiowej. Wspomagają motorykę i zwiększają podatność mięśni na przeprowadzany zabieg.

Kostka rehabilitacyjna do masażu Habys

 

Kształtki – w parze z jakością

Kształtki do masażu powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, odpornych na odkształcanie się, pękanie, rozciąganie i ścieranie. Najlepszym materiałem będzie tu wysokoelastyczna pianka o odpowiedniej twardości zapewniającej komfort użytkowania, zapewniająca naturalne ułożenie ciała i niwelująca nienaturalne wygięcie stawów i kręgosłupa, szyta wytrzymałymi nićmi poliestrowymi, mająca certyfikaty CE i medyczne. Kształtki rehabilitacyjne są łatwe do utrzymania w czystości i do dezynfekcji, są odporne na przebarwienia i przetarcia. Niezbędne w każdym gabinecie i mają tak szerokie zastosowanie, że bez nich trudno o komfortową pracę.

 

Wszystkie kształtki znajdziesz tutaj –> Kształtki do rehabilitacji 

 

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 8

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Magdalena Serafin

Historyk sztuki i specjalista PR, certyfikowany provider TRE® ,a z zamiłowania pasjonatka osteopatii i pracy z ciałem, studentka psychoterapii w nurcie analizy bioenergetycznej według Lowena. Mama dwóch małych córek, łącząca pracę zawodową z bieganiem i zgłębianiem meandrów psychiki. Uwielbia być tu i teraz, blisko ludzi.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *