Jakie gumy do ćwiczeń wybrać?

Jakie gumy do ćwiczeń wybrać?

160

26308

Co to są gumy treningowe i do czego służą?

Gumy treningowe, inaczej taśmy do ćwiczeń, gumy fitness lub gumy oporowe, to produkty wykorzystywane podczas treningu siłowego bądź aerobowego. Korzystają z nich profesjonalni zawodnicy, trenerzy, amatorzy sportowi oraz rehabilitanci. Taśmy są polecane dla każdej osoby, która chce wzmocnić swoje ciało i zwiększyć kondycję. Ćwiczenia z gumami do treningu przynoszą wiele korzyści, przez co coraz bardziej zyskują na popularności. Taśmy do ćwiczeń są niedrogie, a dają wiele możliwości.

Zatem przejdźmy do szczegółów…

 

Akcesoria do ćwiczeń AcusMed

 

Co daje trening z gumami?

Trening z gumą gimnastyczną posiada wiele zalet. Największą z nich jest możliwość trenowania mięśni, wraz z jednoczesnym zminimalizowaniem występowania kontuzji lub przeciążenia stawów. Dzięki temu mogą być wykorzystywane w rehabilitacji w celu usprawnienia osłabionych mięśni po przebytych urazach lub operacji. Trening z taśmami do ćwiczeń zwiększa mobilność i kondycję oraz pozwala na większy zakres ruchu w stawach. Są szczególnie polecane osobom, które na co dzień większość dnia spędzają przed biurkiem. W tym przypadku służą do rozluźnienia i rozciągnięcia po ciężkich godzinach pracy. Gumy do ćwiczeń stosuje się także do mobilizacji i rozgrzania mięśni przed właściwym treningiem siłowym oraz w celu jego urozmaicenia. Aktywność z taśmami nie tylko wzmacnia całe ciało, ale także pozwala na skuteczną walkę z cellulitem oraz zwiększa jędrność skóry.

Okej. Już wiemy co dają nam taśmy do ćwiczeń. Teraz musimy dowiedzieć się, która z nich jest najlepsza dla naszych potrzeb.

 

Trening z taśmą do ćwiczeń

 

Jakie gumy do ćwiczeń wybrać?

Wybór odpowiedniej gumy oporowej nie musi być taki trudny, jakby się mogło wydawać. Musimy jednak zadać sobie odpowiednie pytania: w jakim celu chcemy stosować taśmę, jakie ćwiczenia będziemy wykonywać oraz jakie efekty chcemy przez to osiągnąć. W naszej ofercie znajdują się różnego rodzaju gumy, które mają wachlarz zastosowań. Posiadamy zestaw taśm do ćwiczeń, jak i pojedyncze gumy z różnymi oporami, przez co można dopasować je do indywidualnych potrzeb. Warto więc zastanowić się co chcemy uzyskać poprzez trening z taśmami. Jeśli nie jesteśmy amatorami sportowymi, najlepszym wyborem będą taśmy o dużym oporze. Należy mieć na uwadze siłę naszych mięśni na różnych partiach ciała, np. ręce mogą być dużo słabsze niż nogi. Natomiast jeśli nie mieliśmy wcześniej styczności z treningami lub chcemy używać taśmy do rehabilitacji po kontuzji, warto przemyśleć kupno gumy do ćwiczeń o mniejszym oporze.

Kontynuując temat różnych taśm do ćwiczeń…

Jakie są rodzaje gum i do czego służą?

Taśmy do ćwiczeń
Używa się ich podczas treningów sprawnościowych, siłowych oraz w trakcie rehabilitacji. Zwiększają mobilność mięśni oraz skracają czas powrotu do zdrowia po przebytych kontuzjach. Jej końce można wyposażyć w uchwyt piankowy lub paskowy, np. firmy Sanctband, co pozytywnie wpływa na komfort korzystania z taśm.

 

Taśmy do ćwiczeń Sanctband

Taśmy oporowe Sanctband

 

Gumy Mini Band
Taśmy Loop Band charakteryzują się niewielką szerokością i małym rozmiarem. Najczęściej wykorzystuje się je do ćwiczeń siłowych oraz rozgrzania mięśni przed właściwym treningiem. Można używać ich jako dodatkowe “obciążenie” podczas treningu z hantlami lub sztangą. Sięgają po nie amatorzy sportowi, jak i profesjonaliści. W naszym sklepie znajduje się zestaw gum treningowych 4FIZJO o różnych oporach z woreczkiem ułatwiającym transport taśm.

 

Taśmy oporowe do ćwiczeń fitness 4fizjo

Mini Power Band 4FIZJO

 

Długie taśmy Loop Band
Takie gumy bardzo dobrze zastępują sprzęt występujący na siłowni, np. wyciąg. Używane są również jako gumy do podciągania. Taśmy można także przymocować do drabinki lub stałej konstrukcji i wykonywać wybrane ćwiczenia. Wykorzystywane są także do rozciągania po treningu lub po długim dniu w pracy. Nasz asortyment obejmuje długie taśmy do ćwiczeń firmy 4FIZJO, która charakteryzuje się wysoką jakością materiałów, a gumy są odporne na rozerwanie.

 

Gumy do podciągania 4fizjo

Długie gumy oporowe 4FIZJO

 

Ekspandery
Tubing do ćwiczeń wyróżnia się tym, że na swoich końcach ma uchwyty znacznie wzmacniające trzymanie gumy podczas ćwiczeń. Jest stosowany nie tylko na siłowni lub w klubach fitness, ale także prywatnie w domach. Można przymocować go do drabinki, nóżki od mebla lub klamki i zacząć wykonywać ćwiczenia, np. przyciąganie taśmy do klatki piersiowej. Aby wykonać trening należy naciągnąć linkę za pomocą dłoni. Ta na pozór prosta czynność mocno mobilizuje i wzmacnia mięśnie. W naszym sklepie posiadamy eksandery SanctBand, które występują w różnych stopniach oporu, dzięki czemu można dobrać je do indywidualnych potrzeb.

 

Ekspander do ćwiczeń mocny opór

Ekspander do ćwiczeń Sanctband

 

Flossing Band
Jest to taśma stworzona do regeneracji i wzmocnienia mięśni. Owija się nią bolący mięsień kilka centymetrów pod miejscem występowania bólu, a kończymy kilka centymetrów przed. Następnie zaczynamy wykonywać kilka prostych ćwiczeń, aż do momentu pojawienia się mrowienia. Wtedy ściągamy taśmę i kończymy terapię. Guma do flossingu skutecznie zmniejsza ból oraz poprawia zakres ruchomości.

 

Guma do flossingu regeneracji

Guma do flossingu Sanctband

 

A teraz czas na przykładowe ćwiczenia z gumą do ćwiczeń…

Jak ćwiczyć z gumą?

Podczas treningu dolnych partii ciała (np. przysiadów), taśmę do ćwiczeń można założyć nad kolana lub na kostki. Powoduje to większe zaangażowanie mięśni ud oraz pośladkowych, wzmacniając je i zwiększając mobilność. Taki sam schemat ułożenia taśm można użyć do odwodzenia nóg w bok i w tył stojąc, a także do podnoszenia nóg w górę z pozycji deski. Jeśli chodzi o górne partie ciała można wykorzystać ekspander lub gumę do ćwiczeń zahaczając ją np. o nóżkę od sofy i zacząć przyciągać ją w stronę ciała (np. przyciąganie gumy do pępka, wiosłowanie).

 

Ćwiczenia z taśmami Mini Band

 

Ile tak właściwie kosztują taśmy do ćwiczeń?

Jaka jest cena gumy do ćwiczeń?

Koszt taśmy do ćwiczeń w naszym sklepie zaczyna się już od 10 zł. W zależności od długości i wykorzystania gumy ceny mogą się różnić. Asortyment obejmuje zwykłe taśmy do ćwiczeń, gumy mini band, długie gumy do ćwiczeń, linki, tubingi oraz gumy do flossingu. W zależności od potrzeb oraz celu można dobrać odpowiednią gumę i opór do własnych potrzeb.

Mamy nadzieję, że choć trochę ułatwiliśmy Ci wybór odpowiedniej gumy do ćwiczeń!

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 4.9 / 5. Liczba głosów: 50

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

AcusMed Blog

To nasi specjaliści od wyboru odpowiednich produktów do rehabilitacji sportowej, akupunktury, kinesiotapingu i nie tylko. Rozwiewają wątpliwości oraz podsuwają cenne wskazówki i ciekawostki na temat fizjoterapii.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


Jeden komentarz do “Jakie gumy do ćwiczeń wybrać?”

  1. Mam mini bandy z firmy Sanctband już ponad rok – jakość rewelacja, nie rozerwały się nawet po hardcorowym treningu pośladków 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *