Szczotkowanie na sucho

Szczotkowanie na sucho – jaka szczotka do masażu? Sprawdź naszą propozycję

5

15643

Spis treści:

  1. Szczotkowanie ciała na sucho
  2. Efekty szczotkowania 
  3. Jaka szczotka
  4. Naturalne włosie
  5. Długa szczotka do kąpieli i masażu
  6. Rękawica do masażu
  7. Szczotkowanie na sucho w ciąży
  8. Nawilżanie 

 

Szczotkowanie ciała na sucho 

Dla wszystkich kobiet, które zastanawiają się, jak uzyskać jędrną, gładką skórę ciała bez cellulitu mamy prostą odpowiedź – szczotkowanie na sucho! Ten prosty zabieg, który możemy z łatwością wykonać w domowym zaciszu i który zajmuje zaledwie chwilkę może przynieść genialne efekty. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim zachowanie systematyczności – jak z większością tego typu zabiegów pielęgnacyjnych 😉 Jednak często pojawia się kolejne pytanie, a mianowicie jaka szczotka do masażu na sucho będzie odpowiednia? Poznaj nasze propozycje oraz sprawdź, dlaczego właśnie ten produkt polecamy!

 

Masaż szczotką na sucho – efekty 

Jakich korzyści możemy spodziewać się przy regularnym szczotkowaniu ciała na sucho? Już po kilku tygodniach możemy zauważyć znaczną poprawę w jędrności i wygładzeniu naskórka, skóra jest również znacznie lepiej nawilżona – co spowodowane jest poprawą krążenia krwi i limfy, a także zastosowaniem balsamów czy innych kosmetyków PO masażu szczotką. Efekty, których możemy spodziewać się po dłuższym stosowaniu szczotki do masażu to: 

  • pozbycie się martwego naskórka, 
  • zwalczanie problemu wrastających włosków, 
  • redukcja cellulitu, 
  • zmniejszenie obrzęków, 
  • poprawa krążenia krwi,
  • drenaż limfatyczny, 
  • złagodzenie bólu stawów i mięśni, 
  • poprawa kolorytu skóry, 
  • stymulacja układu odpornościowego, 
  • relaks i odprężenie. 

Szczotka do masażu na sucho na zewnętrzną część ciała ma działanie podobne do peelingu skóry – usuwa martwy naskórek, wyrównuje koloryt skóry i niweluje problem tzw. truskawkowej skórki, czyli charakterystycznych ‘kropek po goleniu’ z którymi zmaga się wiele kobiet.

pielęgnacja ciała - szczotkowanie na sucho

Szczotkowanie na sucho – jaka szczotka będzie odpowiednia? 

To pytanie, które najczęściej zadają osoby planujące rozpocząć masaż szczotką na sucho. To zrozumiałe – na rynku mamy wiele przeróżnych szczotek do masażu – od tych z włosiem naturalnym, syntetycznym, miękkim lub twardym, szczotki krótkie i długie itd. Wymieniać można bez końca, ale jak znaleźć tę odpowiednią, która zapewni efekty, na jakie wyczekujemy?

 

Szczotka do ciała z naturalnym włosiem 

Najlepiej sprawdzi się krótka szczotka do masażu z naturalnym włosiem, np. z naturalnego włókna kaktusa agawy lub kokosa. To produkt typowo przeznaczony do szczotkowania na sucho – charakteryzuje się twardym i dosyć ostrym włosiem. Idealnie sprawdzi się do masażu łydek, ud, pośladków, ramion, brzucha i dekoltu. Chociaż początkowo masaż szczotką na górne partie ciała może być nieco mniej przyjemny w porównaniu np. do ud. 

Tego typu szczotki najczęściej mają okrągły bądź owalny kształt, który docelowo nie ma większego znaczenia, jednak nieco wpływa na chwyt. Dodatkowo tego typu szczotki są wykonane z drewna, co wpływa na ich trwałość. 

szczotka do masażu ciała Acus Med

Szczotka do masażu – drewno bukowe + włókno agawy

 

Długa szczotka do kąpieli lub do masażu całego ciała 

Tego typu szczotki służą głównie do kąpieli – przystosowane są do używania na mokro, w połączeniu z kosmetykami do mycia ciała i ułatwiają dotarcie do najtrudniej dostępnych partii, jak np. plecy. Jednak i taka szczotka może sprawdzić się podczas masażu, szczególnie dla osób o wrażliwej skórze. Nylonowe włosie jest znacznie bardziej miękkie, co powoduje, że masaż będzie o wiele łagodniejszy. W tym przypadku możemy mówić o produkcie 2w1 – masaż podczas kąpieli, który umożliwia długa drewniana rączka. Natomiast docelowo, jako typowa szczotka do masażu na sucho może sprawdzić się wyłącznie u osób o wrażliwej skórze. U pozostałych miękkie włosie może nie zapewnić aż takich efektów, jak w przypadku wyżej wymienionej, a dodatkowo długa rączka może utrudniać swobodne wykonywanie szczotkowania na sucho. 

Długa szczotka do masażu Acus Med Love YourselfNylonowa szczotka do kąpieli i masażu ciała Love Yourself

 

Rękawica do masażu ciała i kąpieli 

Co powiecie na rękawicę do masażu ciała? Świetnie sprawdzi się jako uzupełnienie zabiegu szczotkowania na sucho i może być używana zarówno na sucho, jak i na mokro. W wodzie, z dodatkiem żelu do mycia ciała nie tylko będzie skutecznie oczyszczać naskórek, ale i zapewni nieco mocniejszy masaż ciała poprawiając krążenie krwi. W wersji na sucho będzie z pewnością znacznie łagodniejsza niż szczotka, więc odpowiednia dla osób o wrażliwej skórze. Jest to dobry dodatek do codziennej pielęgnacji ciała. 

Rękawica do ciała - masaż i SPARękawica do masażu i peelingu ciała 

 

Wykonując masaż regularnie, już po kilku tygodniach możemy zauważyć efekty, jakie przyniesie szczotkowanie na sucho. Jaka szczotka? Najczęściej polecana to ta z naturalnym, ostrym włosiem, o okrągłym lub owalnym kształcie.

 

Szczotkowanie na sucho w ciąży – wolno czy nie wolno? 

Jeśli ciąża rozwija się prawidłowo i nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań ze strony położnej lub lekarza prowadzącego – jak najbardziej można! Masaż szczotką na sucho nie tylko zadba o skórę w ciąży, ale również zniweluje obrzęki zmęczonych nóg, a także zapewni błogi relaks. 

Natomiast szczotkowanie na sucho w 3 trymestrze ciąży może wywołać skurcze – jest to zaleta dla kobiet, którym właśnie na tym zależy, ale niekoniecznie zadowalający fakt dla kobiet, które jeszcze mają chwilkę czasu do rozwiązania 😉

 

Nawilżanie skóry po szczotkowaniu 

Regularnie wykonywany masaż szczotką na sucho będzie m.in. usuwać martwy naskórek oraz ułatwi wchłanianie kosmetyków do pielęgnacji ciała! Dlatego też tu po zabiegu warto nałożyć ulubiony balsam do ciała, który szybko się wchłonie i nawilży skórę. 

 

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 9

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

AcusMed Blog

To nasi specjaliści od wyboru odpowiednich produktów do rehabilitacji sportowej, akupunktury, kinesiotapingu i nie tylko. Rozwiewają wątpliwości oraz podsuwają cenne wskazówki i ciekawostki na temat fizjoterapii.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *