Rea Tape Plastry do kinesiotapingu

Rea Tape – test!

3

26560

Rea Tape – test!

Tym razem w nasze ręce trafiły cenione i chwalone w wielu środowiskach taśmy kinesiotaping firmy Rea Tape.
Czy rzeczywiście warte są tak dobrych opinii? Postanowiliśmy sprawdzić to wspólnie z naszymi pacjentami!

 

Firma Rea Tape oferuje różnego rodzaju plastry do kinesiotapingu 

Wśród nich znaleźć można:

  • Rea Tape Classic – sztandarowy produkt; zapakowane w tekturowe opakowania, w różnej kolorystyce, a także w ciekawych opcjach wzorów. Wykonane z wysokiej jakości bawełny z warstwą akrylu o kształcie sinusoidy.
  • Rea Tape Premium wykonany z tkaniny Rayon Shiny, która zapewnia większą wytrzymałość oraz ciekawy design, który naprawdę dobrze prezentuje się na pacjencie. Dodatkowym atutem jest wytrzymałe plastikowe opakowanie, które może służyć przez wiele miesięcy.
  • Rea Tape Bionic – cechą wyróżniającą są wzory, stworzone specjalnie dla najmłodszych pacjentów. To 4-kierunkowa taśma z rozciągliwością nawet do 200%.
  • Rea Tape Pattern – plastry wykonane tak samo jak podstawowe plastry do kinesiotapingu Rea Tape, jednak wzbogacone bardzo ciekawymi i efektownymi grafikami, które sprawiają,  że taśma na pewno nie pozostaje niezauważona.
  • Rea Tape Beauty – tejpy do twarzy z tkaniny bawełniano-akrylowej, o rozciągliwości do 130-140%.
  • Rea Tape Bra  – taśmy modelujące do biustu z 10 nakładkami w zestawie. Będą odpowiednie przy wyciętych sukienkach, bluzkach itd. Unoszą biust, modelują i podtrzymują zapewniając komfort i swobodę.

Wszystkie wymienione produkty dostępne są w naszym sklepie.

 

Główne cechy plastrów Rea Tape:

  • Rozciągliwość w zakresie 130-140%
  • Wodoodporność – pozwalają na kąpiel i prysznic
  • Przepuszczalność powietrza, co zapobiega podrażnieniom
  • Nie powodują podrażnień
  • Wytrzymałość – nawet 5 dni
  • Nie zawierają lateksu i substancji leczniczych
  • Hipoalergiczność
  • Dzięki odpowiedniej sile klejącej warstwy akrylowej taśmy trzymają się kilka dni i nie wymagają stosowania dodatkowego kleju
  • Rozciągliwość tylko na długość
  • Grubość i waga podobne do parametrów skóry

 

taśmy do kinesiotapingu kolorowe

 

Do testów wybrane zostały dwa rodzaje taśm – Rea Tape Classic oraz Rea Tape Premium.

1. Test taśmy do kinesiotapingu Rea Tape Premium

Już na samym początku w oczy rzuca się estetyczne, plastikowe pudełko, a w nim taśma zabezpieczona dodatkowo warstwą  folii i plombą. Po odpakowaniu rolki zauważyć można, że tape ten charakteryzuje połysk (wynika to ze specyfiki materiału, z którego jest wykonany). Testowana rolka posiada wymiary 5cm x 5m.
Do testu wykonane zostały dwie aplikacje – zarówno jedna, jak i druga zaaplikowana została na mięsień prostownik grzbietu. Cechą odróżniająca było zastosowanie przy jednej z nich kleju Mueller PreTape.

Przy rozcinaniu plastrów nie można było zauważyć jakichkolwiek nierówności, czy też odstających nitek. Papier rozrywał się bez większych problemów, a taśma odklejała się od niego tak, jak byśmy sobie tego życzyli.

Po odtłuszczeniu ciała pacjenta oraz obraniu odpowiedniego kierunku, tape naklejony został metodą powięziową, w kierunku ograniczenia ruchu tkanek. Dzięki rozciągliwości taśmy do 140% mamy naprawdę duże pole manewru w kwestii intensywności działania aplikacji.

Efektem testu było praktycznie całkowite zniesienie objawów bólowych u obydwu pacjentów, dodatkowo po około dwóch dniach obydwoje stwierdzili, że odczuli poprawę komfortu ruchów. Jedyną cechą różniącą była długość utrzymywania się aplikacji – u pacjenta bez zastosowania kleju plastry utrzymywały się 6 dni (co i tak można zaliczyć na duży plus!), natomiast u drugiego pacjenta musieliśmy sami ściągnąć plastry po tygodniu, bez żadnych zmian skórnych. W obydwu przypadkach nie zauważono strzępień na obrzeżach tapów.

Rea Tape Classic tejpy Rea Tape Premium – taśmy do kinesiotapingu 5cm x 5m

 

2. Taśmy Kinesiotaping – Rea Tape Classic

W podobny sposób postanowiliśmy przetestować klasyczną wersję Rea Tape. Posiada zwykłe, tekturowe opakowanie, rolka również zabezpieczona jest dodatkową warstwą folii oraz plombą na samej taśmie. Ten typ nie posiada jednak charakterystycznego błysku, co wynika z materiału z jakiego jest wykonany (bawełna+ akryl). Przekłada się to także na słabsze odczucie przez pacjenta „pociągania” tkanek na skórze. Do testu ponownie wybrano dwie osoby – pacjentki, skarżące się na bóle w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. I także w tym przypadku tylko u jednej z nich użyto kleju do tape’ów. Zastosowano aplikację krzyżu bólowego, gdzie plastry przecinały się w miejscu największego dyskomfortu.

Po tygodniu obydwie pacjentki pojawiły się w gabinecie z aplikacjami, które musieliśmy odklejać. Jedyną małą wadą rzucającą się w oczy były drobne postrzępienia u pacjentki, u której nie zastosowano kleju. Rezultatem testu było zniesienie dolegliwości bólowych u obydwu testujących pań.Rea Tape Classic tejpy opakowanie premiumRea Tape Classic – plastry do kinesiotapingu 5cm x 5m

 

Podsumowanie przeprowadzonych testów

ZALETY:

  • wytrzymałość
  • ciekawy design
  • duży wybór kolorystyki i wzorów
  • praktyczne, trwałe opakowanie w przypadku Rea Tape Premium
  • niska cena w stosunku do wysokiej jakości
  • bardzo dobra jakość kleju (trzyma nawet powyżej tygodnia bez używania dodatkowo kleju w sprayu)
  • brak reakcji uczuleniowych

WADY:

  • czasami, w szczególności w tańszej opcji, przy dłuższej eksploatacji na brzegach taśm mogą pojawić się poszarpane nitki
  • odnoszę wrażenie, że czasami trafiają się „gorsze” partie, które odstają jakością

 

Plastry do kinesiotapingu Rea Tape to bardzo dobry produkt, w stosunkowo niewysokiej cenie. Bezsprzecznie największą zaletą jest wytrzymałość aplikacji, a co za tym idzie jej efektywność, a szeroki wachlarz kolorystyczny zadowoli największego fizjoestetę.☺

Agnieszka Miller, Mgr Fizjoterapii.
Holistic Agnieszka Miller.

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 4.3 / 5. Liczba głosów: 6

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

AcusMed Blog

To nasi specjaliści od wyboru odpowiednich produktów do rehabilitacji sportowej, akupunktury, kinesiotapingu i nie tylko. Rozwiewają wątpliwości oraz podsuwają cenne wskazówki i ciekawostki na temat fizjoterapii.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *