Piłka do rolowania - kobieta

Piłka do rolowania – pomóż ciału się zregenerować

6553

Zastosowanie piłki do rolowania

Przy wyborze odpowiedniego sprzętu do odnowy i regeneracji ciała, często pojawia się pytanie – co powinnam/powinienem wybrać dla siebie? Gama przyrządów do automasażu jest coraz szersza. W tym wpisie dokładnie przybliżę, czym jest piłka do rolowania, która wydaje się być najbardziej popularnym produktem wykorzystywanym do autoterapii.

Piłka do masażu – przyrząd dla każdego

Znana także, jako RollBall, podbiła serca osób dbających o swoje ciało na całym świecie. Ze względu na swoją kompaktowość oraz uniwersalne zastosowanie – stała się niemal niezbędnym wyposażeniem każdej osoby, która chce zadbać o formę swoich mięśni i stawów. Piłka do rolowania najczęściej używana jest przez sportowców, jednak ceniona jest także w środowisku pracowników biurowych oraz osób pracujących fizycznie. Zapewnia możliwość złagodzenia dolegliwości bólowych powstałych na skutek ciężkiego treningu lub długotrwałej pracy w jednej pozycji.

Rolowanie - piłka do masażu łydka

Piłka do rolowania jest doskonałym uzupełnieniem masażu na dużej rolce. OMS Ball gwarantuje precyzyjny nacisk na punkty spustowe.

Piłki do masażu – gwarancja głębokiego masażu

Zastosowanie piłki do masażu opiera się o zasady podobne do tych, które obowiązują przy stosowaniu klasycznych rollerów piankowych. Różnica pomiędzy nimi polega na uniwersalności zastosowania oraz głębokości i mocy wykonywanego masażu. Podczas gdy roller piankowy lepiej nadaje się do masażu dużych, powierzchownych grup mięśniowych tj. mięśnie ud czy grzbietu – piłka do rolowania spełnia swoją funkcję w autoterapii mięśni położonych głębiej, lub tych, przy których wymagane jest użycie nieco większej siły – np. mięśni pośladkowych czy głębokich mięśni grzbietu. Doskonale nadaje się także do terapii mięśni obręczy barkowej, karku czy stopy. Dzięki kształtowi piłki, podczas masażu większa siła działa na punkt o mniejszej powierzchni, dlatego jest ona często używana przy problemach spowodowanych obecnością aktywnych mięśniowo-powięziowych punktów spustowych – powstających na skutek przeciążeń, nieprawidłowej postawy ciała czy złej ergonomii pracy i uprawianej dyscypliny sportowej.

 

Jak stosować piłkę do rolowania?

W praktyce, masaż piłką może wyglądać podobnie do tego, wykonywanego rollerem piankowym, i polegać na swobodnych ruchach „przetaczania” po wybranej grupie mięśniowej przy użyciu własnego ciężaru ciała. Dodatkowo, dzięki niewielkim rozmiarom, OMS Ball umożliwia skupienie się na najbardziej newralgicznych miejscach ciała i małych mięśniach, które często sprawiają spore problemy. Piłka do rolowania sprawdzi się, zatem w przypadku dolegliwości takich jak:

  •       ostroga piętowa,
  •       bóle kręgosłupa pochodzenia mięśniowego,
  •       napięciowe bóle karku i głowy,
  •        przeciążenia mięśni i stawów po intensywnym wysiłku,
  •       cieśń nadgarstka, łokieć tenisisty.

 

Którą piłkę do rolowania wybrać?

W zależności od opracowywanej okolicy ciała istnieją dwie możliwości wyboru piłki do rolowania. Pierwszą z nich jest piłeczka w formie pojedynczej kuli, która sprawdzi się przy potrzebie uniwersalnego stosowania do każdej grupy mięśniowej.

Piłka do rolowania stopy

Twarda piłka do rolowania

Drugą możliwością jest DuoBall, który jest formą połączenia dwóch piłek w jednym sprzęcie. Dzięki takiemu połączeniu, podwójna piłka do rolowania DuoBall jest przydatna w masażu mięśni grzbietu i karku, co może być szczególnie dobrym rozwiązaniem dla osób wykonujących pracę w pozycji siedzącej lub stojąc.

Blackroll DuoBall - czarny 12 cm

Duoball to podwójna piłka do masażu pleców, która idealnie trafia w struktury mięśniowo-powięziowe wzdłuż kręgosłupa

Oba rozwiązania, ze względu na swoje wszechstronne zastosowanie są dobrym sposobem na złagodzenie dolegliwości bólowych układu ruchu. Charakterystyczny kształt i niewielki rozmiar piłki do rolowania czyni z tych produktów także dobrych towarzyszy podróży, gdyż zmieszczą się nawet do niewielkiego plecaka. Pamiętaj, aby przed zastosowaniem masażu piłką lub rollerem, skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą w celu wyeliminowania ewentualnych przeciwwskazań do autoterapii i jeśli to potrzebne – uzupełnienia jej o indywidualną terapię.

 

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Jakub Seremak D.O.

Magister fizjoterapii, osteopata. Specjalizuję się w rehabilitacji sportowej, ortopedycznej oraz nowoczesnych metodach usprawniania organizmu. Interesuję się także fizjologią, która jest podstawą do zrozumienia problemów pacjenta. W wolnym czasie uprawiam sport, słucham rocka i gram na basie.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *