Czy w ortezie się śpi?

Czy w ortezie się śpi?

30

1012

Urazy i kontuzje stawów są jednymi z najczęściej występujących schorzeń, które mogą dotknąć każdego z nas. Ich leczenie i rehabilitację wspierają ortezy i stabilizatory dostępne w niemal każdym sklepie medycznym. Wielu pacjentów wie czym jest orteza, jednak nie do końca wiedzą jak jej używać. Jednym z najczęściej pojawiających się pytań jest: Czy w ortezie się śpi? Czy zdejmować ortezę na noc? Odpowiedź nie jest oczywista, dlatego postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości w poniższym artykule.

 

Czy w ortezie się śpi?

Tak, trzeba spać w ortezie. W czasie snu wiele osób przekręca się na łóżku, często zmieniając pozycję. Może to wyrządzić krzywdę, w postaci dodatkowego urazu kończyny, przez co czas rekonwalescencji przeciąga się. Spanie w ortezie lub stabilizatorze nie jest najbardziej komfortowym przeżyciem, jednak warto zadbać o własne zdrowie.

 

Czy orteza może być niebezpieczna podczas snu?

Większość ortez i stabilizatorów występuje w różnych rozmiarach, dzięki czemu można dopasować je do ciała. Źle dobrana orteza może mieć negatywny wpływ na przebieg rekonwalescencji. Jednymi ze skutków są: rany i otarcia lub przy długim noszeniu nawet zanik mięśni. Konsultując się ze swoim lekarzem dobierzesz stabilizator do indywidualnych potrzeb oraz ustalisz odpowiedni czas chodzenia w nim. Dzięki ortezie nie tylko przyspieszysz czas powrotu do zdrowia, ale także zmniejszysz ryzyko możliwych powikłań.

 

Ortezy i stabilizatory

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 6

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

AcusMed Blog

To nasi specjaliści od wyboru odpowiednich produktów do rehabilitacji sportowej, akupunktury, kinesiotapingu i nie tylko. Rozwiewają wątpliwości oraz podsuwają cenne wskazówki i ciekawostki na temat fizjoterapii.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *