Książki o dietetyce
Zbilansowane posiłki wcale nie muszą być skomplikowane do przygotowania. Wystarczy znać podstawy anatomii i fizjologii, aby wiedzieć m.in. jak działa układ pokarmowy lub jakich składników potrzebuje organizm. Na wstępie warto również zaznaczyć, że dieta to nie tylko proces niezbędny do zrzucenia kilku nadprogramowych kilogramów, ale przede wszystkim to sposób żywienia. Odpowiednio dostosowany do indywidualnych potrzeb, trybu życia czy celu, jaki chcemy osiągnąć może przynieść niesamowite efekty, jak np. dobre samopoczucie, energię i siłę do działania, czy wyeliminowanie wielu nieprzyjemnych dolegliwości. Dostępnych jest wiele książek o dietetyce, zarówno dotyczących samych podstaw zdrowego i zbilansowanego żywienia, jak i tych nieco bardziej rozbudowanych, dopasowanych do konkretnych potrzeb i sygnałów, jakie dostajemy od organizmu.
Książki o zdrowym odżywianiu
Zdrowy tryb życia ma wpływ na nasze zdrowie, lepsze samopoczucie oraz energię, dlatego warto zadbać o zbilansowaną dietę oraz aktywność fizyczną dopasowaną do potrzeb organizmu. O tym, czego potrzebuje nasz organizm, jak komponować pełnowartościowe posiłki, jakie makroskładniki powinny tworzyć podstawę posiłku i jaki to ma wpływ na ciało można dowiedzieć się z pozycji właśnie takich jak książki o zdrowym odżywianiu. Będą odpowiednie zarówno dla osób początkujących, które dopiero chcą poznać podstawy żywienia, ale i dla osób nieco bardziej zaawansowanych szukających praktycznej dawki wiedzy. Jedną z pozycji, które powinien poznać każdy jest “Jelita wiedzą lepiej”, czyli książka dobrze obrazująca jak pracują jelita, co lepiej wpływa na ich pracę, a co zdecydowanie warto wykluczyć. Znaleźć tam możemy wiele wskazówek dotyczących zmiany nawyków żywieniowych, a także mnóstwo przepisów na smaczne dania, desery czy przekąski.
Sposób żywienia przy nietolerancjach lub chorobach
Jednym z podstawowych aspektów dobrego samopoczucia jest zdrowie. Jednak ze względu na obecnie panujący pośpiech, stres i wiele innych czynników wiele osób zmaga się z różnego rodzaju nietolerancjami czy innymi objawami, które mogą wymagać nieco innego żywienia, unikania niektórych składników bądź wręcz odwrotnie – większego zapotrzebowania na dany produkt. Dlatego też pojawia się coraz więcej książek przepełnionych wiedzą dotyczącą konkretnych objawów, dolegliwości i sposobów, jak im zapobiegać lub leczyć. Są to m.in. pozycje dotyczące nietolerancji pokarmowych, insulinooporności, sposobu żywienia przy chorobach tarczycy i wiele, wiele innych. Jedną z nich jest “Holistyczne uzdrawianie tarczycy. Jak skutecznie przywrócić naturalną równowagę hormonalną”, czyli książka zawierająca rady dotyczące m.in. niedoczynności, nadczynności czy hashimoto – sposobów leczenia, niwelowania objawów i przede wszystkim czynników, które mogą te dolegliwości powodować.
Książki o dietetyce to prawdziwe kompendium wiedzy dla każdej osoby – rodziców, osób w każdym wieku, zmagających się z różnymi dolegliwościami, które coraz częściej dotyczą większej części społeczeństwa, ale i naturalnych, zdrowych nawyków żywieniowych. Sposób żywienia to jeden z głównych aspektów odpowiedzialnych za samopoczucie, prawidłowe funkcjonowanie organizmu czy ryzyko występowania infekcji, wirusów i chorób.