Lekarz ortopeda od 20 lat zajmujący się profesjonalnie medycyną manualną. Od 2006 uzupełnił metody medycyny manualnej o metody narzędziowe. Twórca modelu terapeutycznego FRSc (koncepcja Pięciu Układów Regulacyjnych) oraz organizator szkoleń z jego zakresu dla fizjoterapeutów, lekarzy i osteopatów. Doskonały nauczyciel, który oprócz dzielenia się umiejętnościami, rozbudza w adepcie pasję, odwagę i odpowiedzialność. Jego przygoda z nauczaniem rozpoczęła się od szkolenia dla grupki chętnych. Aktualnie kursy prowadzone przez Radka są niezwykle popularne, a chętnych osób z roku na rok przybywa.
AMBASADORZY
Piotr Kostrzębski
Doświadczony fizjoterapeuta, terapeuta manualny, terapeuta podiatryczny. Właściciel dwóch gabinetów fizjoterapii. Specjalizuje się w fizjoterapii neuroortopedycznej oraz podiatrycznej (diagnostyka i terapia pacjentów z problemami wad, deformacji i dysfunkcji w obrębie stopy oraz podudzia). Międzynarodowy instruktor FDM i FDM Neuro oraz twórca koncepcji GTS (Globalnej Terapii Stopy). Fascynuje się osteopatią, biomechaniką i medycyną mięśniowo-powięziową. Do jego gabinetu trafiają sportowcy, osoby cierpiące na problemy ortopedyczne, neurologiczne lub ginekologiczno położnicze. Jedyny europejski fizjoterapeuta posiadający certyfikację International Collage of Biomechanics z Australii.
Jakub Stępnik D.O. , MSC., BSc., MT, PT
Osteopata, fizjoterapeuta i terapeuta manualny. Wykładowca diagnostyki klinicznej, patologii i semiologii na Still Academy of Osteopathy. Instruktor autorskich szkoleń. Pasjonat nauk biologicznych, osteopatii, medycyny, biomechaniki i fizjologii. Swoją wiedzę czerpie od najlepszych ekspertów na całym świecie. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na kierunku fizjoterapia na AWF w Warszawie oraz absolwent pięcioletnich studiów specjalistycznych na Flanders International College of Osteopathy. Interesuje się medycyną zachodnią oraz zgłębia tajniki medycyny wschodniej i stara się je tłumaczyć na język biologii, biofizyki i biochemii. Na swoim koncie posiada liczne szkolenia i konferencje na całym świecie.
Aleksander Bielecki PhD. D.O.
Dyplomowany osteopata, fizjoterapeuta i doktor nauk kultury fizycznej. Absolwent Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz Podyplomowych Studiów Medycznych w szkole Osteopatii w Europie (ESO Boxley), gdzie uzyskał tytuł Diploma of Osteopathy. Były fizjoterapeuta Reprezentacji Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn i Kobiet 2008-2012, uczestnik kadry Polski na Igrzyskach Olimpijskich Pekin 2008, Londyn 2012 oraz fizjoterapeuta w Piłce Ręcznej na Igrzyska Olimpijskie Rio 2016. Jego liczne osiągnięcia i zdobyte doświadczenie pozwoliły na zdobycie szerokiej wiedzy w zakresie profilaktyki i leczenia urazów, a także jej systematyczne pogłębianie.
Marcel Mieszkalski
Fizjoterapeuta i osteopata, a także student medycyny osteopatycznej w Akademii Osteopatii w Krakowie. Autor bloga dla fizjoterapeutów Fizjopassion i organizator wielu szkoleń podyplomowych pod nazwą Fizjopassion – Szkolenia. Absolwent studiów magisterskich na kierunku Fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Fascynuje się ludzkim ciałem i pracą z człowiekiem. Ciągle poszerza swoje horyzonty i pielęgnuje swoją pasję, którą jest osteopatia. W praktyce zajmuje się osobami borykającymi się z dolegliwościami bólowymi oraz osobami cierpiącymi z powodu czynnościowych zaburzeń układu nerwowego. Czerpie ogromną satysfakcję z efektów pracy osiąganych ze swoimi pacjentami.
Maciej Graczykowski
Fizjoterapeuta i akupunkturzysta. Twórca marki Akupunktura dla ciekawskich. Z wykształcenia także mikrobiolog. Interesuje się badaniami naukowymi oraz dobrym jedzeniem. Prowadzi własny gabinet terapeutyczny Terra-pia na Podkarpaciu. W latach 2016-2021 asystent dr Radosława Składowskiego, gdzie poza prowadzeniem szkoleń z Pinoterapii wspierał kadrę dydaktyczną badając najnowsze wiadomości naukowe ze świata medycyny klasycznej i niekonwencjonalnej. Ciągle poszerza swoją wiedzę na licznych kursach i szkoleniach. W swojej pracy wykorzystuje techniki terapii manualnej, pinoterapię i akupunkturę, a także znajomość fizjologii i biochemii ciała człowieka.
Patryk Sobotka
Fizjoterapeuta, szkoleniowiec i współtwórca marki Projekt Masaż. Instruktor szkoleń z zakresu terapii nerwowo-mięśniowej i masażu tkanek głębokich. Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego praktyka skupia się na całościowej analizie ciała człowieka. Spędził setki godzin na kursach i szkoleniach, z których wyniósł szeroką wiedzę na temat licznych technik terapeutycznych. Od kilku lat tworzy filmy na YouTube i Podcasty dotyczące fizjoterapii, masażu, działania ciała ludzkiego, aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.
Marta Pawelec
Ilustratorka medyczna od ponad 6 lat. Narysuje wszystko, co nosisz pod skórą i zrobi to bezkonkurencyjnie. Marta Pawelec to fanatyczka odkrywania tajemnic ludzkiego ciała. Uwielbia podziwiać struktury, łączenia, labirynty i niespodziewane, anatomiczne zależności. Spoglądając na ciało pełne zagadek, przenosi je na język realistycznych oraz szczegółowych ilustracji. Jej dzieła pomagają w nauce anatomii, zdobią przychodnie, gabinety oraz specjalistyczne książki medyczne.
Szymon Bajor
To polski zawodnik mieszanych sztuk walki wagi ciężkiej. Pochodzący z Kolbuszowej sportowiec ma za sobą mnóstwo sukcesów – walczył on między innymi dla RIZIN Fighting World Grand Prix 2016, KSW, PLMMA. Szymon Bajor jest znakomitym wojownikiem nie tylko w Polsce, ale również w Rosji, gdzie zapewnia sympatykom MMA mnóstwo niesamowitych emocji. Jedną z jego ulubionych form na przyspieszenie regeneracji jest morsowanie.
Justyna Haba
Polska zawodniczka mieszanych sztuk walki (MMA) oraz żołnierz 31. Batalionu Lekkiej Piechoty w Rzeszowie, który wchodzi w skład 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. W marcu 2020 roku rozpoczęła trzeci etap szkolenia zgrywającego w sekcji snajperów, gdzie jest obserwatorem. Na co dzień trenuje w Legion Team Tarnów. Uczestniczyła w Pucharze Polski Służb Mundurowych w K1 i osiągnęła złoto w kategorii do 60 kg. Uważa, że cechy uzyskane w obu dziedzinach wzajemnie się uzupełniają. Dodatkowo interesuje się podróżowaniem, gotowaniem i jazdą na motocyklu.
Dagmara Czerwińska
Magister fizjoterapii na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Pracuje głównie ze skoliozami oraz wadami postawy u dzieci i dorosłych. Była trzecią Polką operowaną na skoliozę w Indiach. Posiada kontakty do zagranicznych lekarzy w tej specjalizacji, stąd też jej zamiłowanie do tego kierunku. Dagmara mimo swojego młodego wieku chętnie dzieli się wiedzą fizjoterapeutyczną oraz doświadczeniem ze studiów. Sporo czasu spędza na czytaniu książek, intensywnie uczestniczy w kursach, o których z zamiłowaniem opowiada swoim odbiorcom, tym samym motywując do samorozwoju. Chętnie porusza tematy społeczne, często prywatne, a tematy tabu dla niej nie istnieją. W pracy z pacjentami często kieruje się własną historią i doświadczeniem.