Wydawnictwo Albatros

Wydawnictwo Albatros

Polskie wydawnictwo, które zapoczątkował Andrzej Kuryłowicz pod koniec 1994 roku. Na początku w grupie znajdowały się dwie marki wydawnicze. Aktualną nazwą jest Wydawnictwo Albatros Sp. z o.o., którym zarządza córka Andrzeja Kuryłowicza – Aleksandra Saługa. Założyciel wydawnictwa bardzo angażował się w wykonywaną pracę: aranżował nowe formaty, tworzył szaty graficzne różnych materiałów, prowadził jedyne w swoim rodzaju kampanie promocyjne. Z autorami książek zawierał liczne relacje, często przyjacielskie. Wśród licznych autorów wydawnictwa Albatros możemy wymienić Stephena Kinga, Harlana Cobena, Roberta Harrisa i wielu innych.

W asortymencie wydawnictwa możemy dostrzec beletrystykę i literaturę faktu. Znajdziemy również rozmaite książki – od albumów z drugiej połowy XX wieku do dzieł komercyjnych. Wydawnictwo ma bardzo bogatą listę twórców. Większość z nich to najistotniejsi, światowi autorzy. Wśród nich znajdują się nobliści, zdobywcy takich nagród jak: Nagroda Bookera, Nagroda Pulitzera, National Book Award. Liczna część utworów kategorii sensacji i kryminału pojawia się na zagranicznych listach bestsellerów. Wydawnictwo stroni od banalnych książek.

Wydawnictwo Albatros w 2010 wystartowało z publikacją utworów elektronicznych oraz zaczęła porozumiewać się z platformami internetowymi.  Oficyna posiada również szeroką ofertę audiobooków.

W naszej ofercie posiadamy książkę autorstwa Toma Phillipsa “Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko“, która porwie nas w ekscytującą podróż, od początku dziejów aż do współczesności. Pokazuje jak rasa ludzka nie potrafi uczyć się na wcześniej popełnionych błędach.