moksoterapia

Moksoterapia – chińska terapia ciepłem

Moksoterapia jest jedną z form akupunktury. Jednak w przeciwieństwie do igieł skóra nie jest nakłuwana. Punkty spustowe są nagrzewane za pomocą moksy – tylko co to takiego? Nazwa moksa może nam się wydawać czymś zupełnie obcym i dziwnym. Jednak roślina, z której jest wytwarzana jest nam dobrze znana.To bylica pospolita, która rośnie nie tylko w Chinach, ale i w Europie. Roślina ta charakteryzuje się intensywnym zapachem oraz właściwościami jakie posiada. Ma zastosowanie nie tylko w ziołolecznictwie, ale również w kuchni.

Zabieg moksoterapii polega na rozgrzaniu skóry, ale nie dochodzi do bezpośredniego kontaktu ze skórą. Tak aby jej nie przypalić i nie poparzyć pacjenta. Termoterapia jest stosowana w przypadkach spadku odporności, w bólach mięśni oraz stawów. Równie skuteczne będzie stosowanie moksy przy stanach zapalnych powstałych w wyniku odbytych operacji, bądź też w stanach chorobowych. Ten rodzaj terapii ma ogólnie bardzo dobry wpływ na nasz organizm. Ponadto nie jest niczym skomplikowanym w wykonaniu, dlatego możemy wykonywać go sami w domu. Oczywiście po uprzedniej konsultacji z fizjoterapeutą i uzgodnieniu, które punkty wymagają nagrzania.

Posiadamy ciekawą ofertę produktów niezbędnych do wykonania zabiegu moksoterapii. W sklepie Acus Med możesz znaleźć między innymi pudełka bambusowe i to w dwóch rozmiarach, które pomieszczą jedną lub dwie moksy. Z pewnością ułatwią wykonywanie zabiegu. Przede wszystkim zapewnimy Ci szeroki wybór moksy. Mamy różnego rodzaju cygara, wkłady, waty, a  także podstawki i sprężyny. Nasza oferta produktów ciągle się poszerza o nowe pozycje. To wszystko po to, aby ułatwić Waszą pracę.