• KATEGORIE
 • KATEGORIE
 • NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANE

  Białko w proszku

  Odżywka białkowa to łatwo przyswajalny preparat w proszku, który dostarcza pełen aminogram aminokwasów. W czasie intensywnego treningu tkanka mięśniowa ulega uszkodzeniu. Aby ją odbudować należy uzupełnić niedobór aminokwasów w organizmie, co znacznie zmniejsza ryzyko strat w tkance mięśniowej. Zaleca się stosowanie odżywki białkowej po zakończonej aktywności fizycznej w celu odbudowy i regeneracji tkanek. Białko rozkłada się na aminokwasy, które uczestniczą w regenerowaniu uszkodzonej tkanki mięśniowej. Podczas wystąpienia niedoboru, naszemu ciału grozi katabolizm mięśniowy. Spożywanie odpowiedniej ilości białka pozwala przyspieszyć regenerację oraz zwiększyć beztłuszczową masę mięśniową

  Jak dawkować białko?

  Optymalna ilość białka w codziennej diecie oscyluje w granicach 1,5 – 2,6 g/kg masy ciała. Wynosi ona około 35% dziennego spożywania kalorii. Podczas redukcji przyjmujemy górną granicę, ponieważ białko przyczynia się do zmniejszenia nadmiernej tkanki tłuszczowej i przyspiesza przemianę materii. 

  Jakie są rodzaje białek?

  Dla osób, którym zależy na szybkiej wchłanialności białka polecamy odżywki białkowe: hydrolizat lub izolat białka. Zaleca się spożywać je w okresie okołotreningowym. Stosując odżywki białkowe o różnym czasie wchłaniania, możemy dopasować je do indywidualnych potrzeb. 

  W naszej ofercie znajdują się: białka serwetkowe “Lactose Free” dla osób nietolerujących laktozy i odżywki wegańskie dla osób nie jedzących produktów odzwierzęcych. Wiele różnych smaków, od białej czekolady po tort urodzinowy, słony karmel, sernik truskawkowy, zapewniają różnorodność, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

  Acus Med Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com