Stadiopasta - zielona glinka dla sportowców

Zielona glinka – ukryta moc stadiopasty?

10082

Jakie korzyści daje stosowanie zielonej glinki?

O właściwościach uzdrawiających zielonej glinki wiadomo już było w starożytnym Egipcie.
Używano jej w procesie mumifikacji zwłok, ze względu na jej oczyszczające właściwości.
I choć zwłok już nie mumifikujemy, to jednak glinka w dalszym ciągu ma olbrzymie zastosowanie w wielu preparatach leczniczych, począwszy od kosmetyki po klasyczną medycynę. Olbrzymią popularnością cieszy się również w zawodowym sporcie zarówno w odnowie biologicznej jak i w leczeniu świeżych urazów. Jest ona bowiem częścią bardzo dobrzej znanej Stadiopasty.

 

Jak działa zielona glinka?

W starożytnej Grecji mówiono o glince, że pobudza u człowieka siły witalne, być może właśnie dlatego jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych produktów w Europie.
Stosuje się ją przy chronicznych dolegliwościach ze strony układu mięśniowo- szkieletowego. W sytuacjach stałego przeciążania narządu ruchu wydaje się być zatem niezastąpiona.

 

Zielona glinka a regenerujące właściwości stadiopasty

Z cudownych właściwości Stadiopasty korzysta się w kadrze siatkówki, piłki nożnej czy piłki ręcznej. Używają jej terapeuci największych klubów sportowych. Glinkę stosuję się w większości światowej sławy uzdrowiskach.

Czy to głównie zielonej glince stadiopasta zawdzięcza tak cudowne działanie regeneracyjne?
Być może. Ta magiczna zielona glinka zawiera bowiem mnóstwo niezbędnych dla człowieka makro i mikroelementów. Znajdzie się tu zarówno krzem, fosfor, wapń, żelazo, potas, magnez czy selen. Ponadto ma fenomenalne właściwości absorpcyjne, dzięki czemu przyśpiesza regenerację pourazową wyciągając wszystkie substancje toksyczne zbierające się w mięśniach podczas zbyt intensywnego lokalnego przeciążenia.

 

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

AcusMed Blog

To nasi specjaliści od wyboru odpowiednich produktów do rehabilitacji sportowej, akupunktury, kinesiotapingu i nie tylko. Rozwiewają wątpliwości oraz podsuwają cenne wskazówki i ciekawostki na temat fizjoterapii.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *