Fizjoterapeuta Paweł Siembida

Zafascynowani sportem, odc. 9 – Paweł Siembida

7

19500

Zafascynowani sportem odc. 9 – Paweł Siembida

Cześć Paweł! Dzięki, że znalazłeś dla nas czas. Wiemy, że fizjoterapeuci sportowi nie mają lekko. 😛

  • Nikt nie mówił, że będzie lekko. 😉 Witam Was!

 

Jak to się stało, że zostałeś fizjoterapeutą? To od zawsze było to, co chciałeś w życiu robić?

  • Od najmłodszych lat trenowałem koszykówkę, to był dla mnie priorytet i poświęcałem większość czasu na ten sport. Trening, szkoła, trening i tak każdego dnia. Niestety ból odcinka lędźwiowego z czasem dawał o sobie znać, a lekarz powiedział, że jak się wyraził „mam kręgosłup 60 – letniego rolnika pracującego od dziecka w polu” (jak się później okazało już na studiach problem był stosunkowo łatwy do rozwiązania) i była to jedna z głównych przyczyn zakończenia przygody z tym sportem. Wybierając kierunek studiów pomyślałem, że fajnie byłoby być człowiekiem, który może pomagać takim ludziom jak wtedy ja.

 

Praca w sporcie wiąże się z dużym poświeceniem? To ciągłe wyjazdy, zgrupowania, nieuregulowane godziny pracy…

  • Wszystko ma swoje plusy i minusy, ale masz rację praca na etat to praca na etat. Kończysz o danej godzinie, a cała reszta zależy już tylko od Ciebie co chcesz z tym czasem zrobić. Tutaj jesteś odpowiedzialny za grupę osób, praca jest skończona jak zrobisz wszystko co jest do zrobienia. Nieważne czy jest środek dnia czy nocy. Mecz się kończy, wszyscy mają wolne, a my bierzemy się do pracy. Poza tym w klubie to praca 31 dni w miesiącu, ze świecą szukać wolnych weekendów😉. Na zgrupowania jeździmy i nie ma Cię miesiąc albo więcej, a czasem potrzebny jesteś w domu. Z tego miejsca chciałbym podziękować mojej dziewczynie, która wszystko to znosi i w jakiś sposób akceptuje. 😊 Mimo wszystko nie zamieniłbym tej pracy na żadną inną, przynajmniej na razie. Satysfakcja rekompensuje w pewnym stopniu resztę minusów.

 

Rynek szkoleń dla fizjoterapeutów bardzo się rozwinął. Spośród wszystkich dostępnych kursów trudno wybrać te najbardziej wartościowe. Które szkolenia polecasz początkującym fizjoterapeutom?

  • Sam jestem początkującym fizjoterapeutą i staram się znaleźć swoją drogę. Jeden terapeuta, którego cenie mówi, że każdy kurs jest warty zrobienia, ze wszystkiego można wyciągnąć coś dla siebie.

 

Torba fizjoterapeuty pełna jest najprzeróżniejszych produktów. Jakich najczęściej używasz? Masz swoje ulubione marki?

 

Co stosujesz swoim zawodnikom, żeby jak najszybciej doszli do pełni sprawności po meczu?

  • Sen to podstawa regeneracji. Ja osobiście nie ruszam się na żaden wyjazd bez Game Ready i Recovery Pump są niezastąpionym pomocnikiem. Beczka z wodą i lodem też sprawdza się świetnie po meczach i cięższych treningach, a jeśli mamy czas i możliwość zawsze dobrze jest zrobić odnowę biologiczną w postaci hydroterapii, saun czy masażu.

 

Z jakich źródeł wiedzy korzystasz najczęściej? Masz swoje ulubione książki, blogi?

  • Jak czegoś nie wiem lub mam jakiekolwiek wątpliwości pytam starszych bardziej doświadczonych kolegów. Myślę, że dzielenie się doświadczeniem to coś czego nie nauczy nas żadna szkoła. Poza tym ostatnio zacząłem regularnie przeglądać materiały chłopaków z fizjopassion, no i oczywiście bloga ACUSMED. 😉

 

 

Jak oceniasz poziom umiejętności polskich fizjoterapeutów, porównując kolegów zza granicy?

  • Nie miałem takich doświadczeń, więc nie jestem w stanie porównać. Ale zdążyłem już poznać kilku polskich „magików”, po czym stwierdzam, że Nasz poziom nie ustępuje poziomem innym krajom.

 

Jaki jest Twój cel jeśli chodzi o fizjoterapię? Co chciałbyś osiągnąć?

  • Chcę pomagać ludziom, każda pomoc jest osiągnięciem. Czy to sportowcowi czy zwykłemu zjadaczowi chleba.

 

Co myślisz o suchym igłowaniu? Fizjoterapeuci powinni to robić?

  • W lipcu będę na kursie, wtedy mogę powiedzieć więcej. 😊

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 4

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Andrzej Skowron

Absolwent Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku fizjoterapia. Na co dzień pracownik Poradni Rehabilitacji - rozwiązuje problemy układu ruchu pacjentów. Oprócz fizjoterapii szczególnie zainteresowany filozofią pracy Osteopatii oraz Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Wolny czas wypełnia sportem oraz literaturą.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *