Fizjoterapeuta Piotr Pietrowski - zafascynowani sportem odc. 7

Zafascynowani sportem, odc. 7 – Piotr Pietrowski

4

17569

Zafascynowani sportem, odc. 7 – Piotr Pietrowski

Witaj Piotrze! Dzięki, że znalazłeś dla nas chwilę. Na początek powiedz nam 2 zdania o sobie. Skąd jesteś? Czym obecnie się zajmujesz?

  • Witam, dziękuję za zaproszenie. Pochodzę z Gdańska, a obecnie mieszkam w Gdyni, gdzie prowadzę swoją prywatną praktykę.

 

 

Jak zaczęła się Twoja przygoda z fizjoterapią? Które szkolenia, w których brałeś udział najbardziej Cię rozwinęły?

  • Zawsze chciałem grać w piłkę nożną. Na szczęście szybko zorientowałem się, że pewnego poziomu nie przeskoczę więc postanowiłem pracować z piłkarzami. Po skończeniu AWFiS udało mi się otrzymać posadę fizjoterapeuty w Młodej Ekstraklasie i rezerwach Lechii Gdańsk.
    2 szkolenia, które najbardziej zapadły mi w pamięci to Pinoterapia z Radkiem Składowskim oraz MTG z Łukaszem Czubaszewskim.

 

 

Czym według Ciebie różni się praca jako fizjoterapeuta w klubie, względem np. prywatnego gabinetu bądź przychodni?

  • W klubie wszystko musi być robione szybko. Często to zawodnicy mówili co chcą żebym zrobił bo im to pomaga. W gabinecie praca wygląda zupełnie inaczej. Komfort czasu oraz to, że to ja decyduje o przebiegu terapii jest niezaprzeczalnym plusem.

 

 

Jakimi metodami terapeutycznymi posługujesz się najczęściej?

  • Dwa lata temu podjąłem decyzję o podjęciu studiów osteopatycznych na AO, więc z racji tego staram się pracować przy pomocy rąk w myśl Stilla 🙂

 

 

Bez jakich produktów nie wyobrażasz sobie swojej pracy? Jakim sprzętem Twoja torba fizjoterapeutyczna wyróżnia się spośród innych?

 

 

Które spośród znanych Ci metod odnowy biologicznej są według Ciebie najskuteczniejsze?

  • Sen!! Według mnie nic tak nie regeneruje po wysiłku jak przespana noc.

 

 

Pracując w sporcie na pewno miałeś okazję obserwować pracę zagranicznych fizjoterapeutów. Jak oceniasz nasz warsztat względem kolegów z innych krajów?

  • Akurat w tych klubach zagranicznych z którymi miałem styczność pracowali Polacy – to chyba o czymś świadczy.

 

 

Dzięki internetowi mamy niesamowity zasób wiedzy dzięki dostępowi do blogów, badań naukowych oraz filmów. Z których źródeł najczęściej korzystasz?

  • Staram się czytać jak najwięcej książek tematycznych, ale filmiki na Youtube też bywają pomocne.

 

 

Ostatnio powstało wiele kontrowersji na temat używania igieł przez fizjoterapeutów. Co myślisz o tym zabiegu?

  • Moim zdaniem jest to bardzo skuteczna metoda i bardzo bezpieczna. Kontrowersje są zawsze tam, gdzie temat nie jest do końca zbadany. Ja osobiście igłuje i mam nadzieję, że mi tego nikt nie zakaże.

Dzięki za rozmowę!

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Andrzej Skowron

Absolwent Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku fizjoterapia. Na co dzień pracownik Poradni Rehabilitacji - rozwiązuje problemy układu ruchu pacjentów. Oprócz fizjoterapii szczególnie zainteresowany filozofią pracy Osteopatii oraz Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Wolny czas wypełnia sportem oraz literaturą.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *