Wybieramy okulary korekcyjne – porady zakupowe

8293

Zmysł wzroku dostarcza nam większości  informacji o otaczającym nas świecie. Gałka oczna stanowi niezwykle czuły aparat, którego zadaniem jest odbieranie barwy i natężenia światła. W związku z tym, że oczy są narządem o wyjątkowo delikatnej budowie, dla utrzymania ich w dobrym stanie ogromne znaczenie ma profesjonalna opieka okulistyczna. Gdy zauważymy jakiekolwiek zmiany w widzeniu obrazu, powinniśmy jak najszybciej udać się do specjalisty. Główną przyczyną występowania problemów ze wzrokiem są nieskorygowane wady refrakcji. Współczesna okulistyka na szczęście bardzo dobrze sobie z nimi radzi. W naszym najnowszym wpisie podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze okularów korekcyjnych.

Na czym polega korekcja okularowa?

Korekcja wzroku za pomocą okularów jest najpowszechniej stosowaną formą wyrównywania niedoskonałości optycznych wynikających z wystąpienia wad refrakcji. Dzięki odpowiednio dobranym okularom można skutecznie korygować takie wady jak krótkowzroczność, nadwzroczność, starczowzroczność czy astygmatyzm. Omawiany przyrząd działa na zasadzie załamywania światła wpadającego do oka, dzięki czemu pozwala uzyskać prawidłowe, ostre widzenie. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu prostych praw fizyki – soczewki okularowe zmieniają bieg odbieranych przez gałkę oczną wiązek światła w taki sposób, aby skupiały się dokładnie tam, gdzie powinny, czyli na siatkówce. Jak wiadomo, okulary składają się z soczewek oraz oprawek, do których są przymocowane. Mało kto wie jednak o tym, że to wygodne i pomocne narzędzie było znane już w średniowieczu. Pierwsze okulary we współczesnym tego słowa znaczeniu pojawiły się we Włoszech około roku 1313-1317. Dziś oprawki korekcyjne nie są niczym egzotycznym – noszą je setki milionów ludzi na całym świecie.

Jak dobrać właściwe okulary do wady wzroku?

Refrakcyjne wady oka to, niestety, bardzo częsta przypadłość. Liczba osób potrzebujących korekcji wzroku stale rośnie i w Polsce, i na całym świecie. Przy zakupie okularów należy kierować się przede wszystkim zaleceniami zapisanymi na recepcie. W celu jej uzyskania trzeba udać się do optometrysty lub okulisty. Zarówno jeden, jak i drugi pomagają w problemach związanych ze wzrokiem. Przy czym okulista jest absolwentem studiów medycznych, lekarzem i zarazem specjalistą chorób oczu. Natomiast dedykowanym ekspertem w zakresie wad wzroku oraz korekcji optycznej jest optometrysta. To właśnie on jest najbardziej kompetentną osobą w zakresie właściwego doboru okularów lub soczewek. Optometrysta posiada wszelkie uprawnienia do wykonywania badań refrakcji oraz diagnozowania i korekcji wad wzroku. Może on też wypisać stosowną receptę na specjalistyczne pomoce wzrokowe. Na recepcie okularowej zawarte są najważniejsze parametry szkieł, które są istotne dla osoby kupującej okulary. Receptę można zrealizować w dowolnym salonie optycznym. Okulary korekcyjne można też zamówić w sklepie internetowym, np. wOkularach.pl. W jego ofercie znajdziemy wysokiej jakości okulary oraz wyjątkowe modele oprawek od najlepszych producentów. Warto dodać, że ceny za wyroby medyczne w sklepach internetowych są znacznie tańsze niż w salonach. Często można też trafić na atrakcyjne promocje. Podczas zamawiania oprawek korekcyjnych należy wpisać odpowiednie cyfry, które są przyporządkowane symbolom na recepcie.

Wygoda i styl, czyli najlepsze marki okularów korekcyjnych

Okulary to nie tylko narzędzie do poprawy widzenia lub ochrony wzroku. Oprawki korekcyjne lub przeciwsłoneczne pełnią też rolę niesztampowego dodatku, który uzupełnia stylizację i umożliwia tworzenie oryginalnych zestawień modowych. Osoby, które uwzględniają estetyczną funkcję okularów, z pewnością docenią oprawki znanych marek i projektantów. Ray-Bay, Michael Kors, Tommy Hilfiger, Vogue, Armani, Gucci, Prada, Versace – to, który  brand dostępny np. w sklepie wOkularach.pl wybierzemy, zależy tylko i wyłącznie od nas. Okulary znanych marek są coraz popularniejsze. Sięgając po taki produkt możemy mieć pewność, że posłuży nam przez dobre lata. Oprawki sygnowane znanymi logotypami są wykonane z wysokiej jakości materiałów, będą więc odporne na uszkodzenia i czynniki zewnętrzne. Markowe oprawy najbardziej odpowiadają też najnowszym trendom. W ofercie renomowanych salonów optycznych znajdziemy zarówno klasyczne, jak i całkiem nowoczesne fasony. Odpowiednio dobrane okulary wspaniale dopełniają różne zestawienia modowe. To stylowy i praktyczny dodatek, który stanowi idealne uzupełnienie codziennych oraz wyjściowych outfitów.

„Artykuł partnera”

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 1 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Redakcja

Redakcja serwisu ACUS MED to specjaliści z dziedziny zdrowie, fizjoterapia i rehabilitacja, którzy dbają o utrzymanie najwyższej jakości treści.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *