Termofor z pestek wiśni – jak stosować?

1692

Termofor z pestek wiśni – jak używać? 

Termofor to produkt, który świetnie sprawdza się zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Wykazuje skuteczne działanie w łagodzeniu wielu dolegliwości. Jest często stosowany w przypadku kolki niemowlęcej, bolesnych miesiączek, stłuczeń i opuchlizn, a także bólów brzucha i wzdęć. W asortymencie sklepu Acus Med posiadamy ekologiczny termofor z pestek wiśni w rozmiarze 16×13 cm – w dwóch kolorach do wyboru. To produkt bezpieczny w użyciu, ze 100% bawełnianą poszewką, która jest miła i przyjemna dla skóry oraz posiada certyfikat OEKO-TEX® Standard 100.

Zastanawiasz się jak poprawnie używać termoforu z pestek wiśni? Poniżej znajdziesz krótką instrukcję.


Użycie termoforu z pestek wiśni – 2 sposoby 

Sposób 1 – na ciepło

  • Kuchenka mikrofalowa – włożyć produkt do kuchenki mikrofalowej na ok. 90 sekund (660W)
  • Piekarnik – włożyć produkt do piekarnika na ok. 10 min (130°)
  • Kaloryfer – położyć produkt na kaloryferze, następnie po nagrzaniu wymieszać pestki i sprawdzić temperaturę na nadgarstku.

Sposób 2 – na zimno 

Należy w pierwszej kolejności zabezpieczyć termofor przed kontaktem z żywnością, a następnie umieścić go w zamrażalniku (czas – ok. 1h), lub lodówce (czas – ok. 2h).

Uwaga! Należy zdjąć pokrowiec przed każdym nagrzaniem lub schłodzeniem termofora z pestkami wiśni.


Termofor z pestek wiśni 16×13 cm


Środki ostrożności 

  1. Należy przechowywać termofor w suchym miejscu.
  2. W przypadku zabrudzeń należy prać ręcznie w pralce w temperaturze 40° – nie prać wkładu z pestkami. 
  3. W przypadku alergii na jakikolwiek materiał użyty w procesie produkcji należy zaprzestać stosowania produktu. W razie jakichkolwiek wątpliwości – skontaktować się z lekarzem.

 

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 13

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

AcusMed Blog

To nasi specjaliści od wyboru odpowiednich produktów do rehabilitacji sportowej, akupunktury, kinesiotapingu i nie tylko. Rozwiewają wątpliwości oraz podsuwają cenne wskazówki i ciekawostki na temat fizjoterapii.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *