Rolowanie mięśni - targi

Rolowanie mięśni – najczęściej zadawane pytania

3745

Rolowanie mięśni w pigułce

W tym artykule zebraliśmy najczęściej zadawane przez Was pytania. Podpowiadamy, jaki wałek wybrać na konkretne dolegliwości oraz jak powinno wyglądać efektywne rolowanie mięśni. Odkrywamy zalety wałków do masażu. Zachęcamy do zadawania kolejnych pytań pod artykułem.

Ile czasu powinienem się rolować?

Zależy od czasu, którym dysponujesz. Jesteś w stanie kompleksowo się wyrolować w 15 minut. Rolując się dużym wałkiem wykonuj po 12-14 powtórzeń na każdą partię mięśni. Wyjątkiem jest rolowanie mięśni przed treningiem – powinno być krótsze (ok. 8 powtórzeń na partię) i bardziej dynamiczne.

Czy rolowanie mięśni ma boleć?

Pierwsze rolowanie jest najbardziej bolesne. Z czasem mięśnie oswajają się z rolką i odczucie bólu jest mniejsze. W dłuższej perspektywie, automasaż wałkiem powinien sprawiać nam dyskomfort, ale nie ból. Na skali bólu od 1 do 10 – powinniśmy oscylować w okolicach 3-4. W przypadku ciągłego, dużego bólu należy udać się na konsultację do fizjoterapeuty.

Rolowanie mięśni - pytania

 

Rolowanie mięśni wiąże się z uczuciem dyskomfortu – przy każdym kolejnym rolowaniu ból jest coraz mniejszy

Czy wszystkie rollery są tak samo twarde?

Nie. Nasze standardowe wałki cechują się dużą gęstością – 60 gramów na litr. W ofercie mamy również roller do masażu o obniżonej gęstości (45 g/l) – dedykowany dla kobiet i osób początkujących. Rollery dla dzieci posiadają gęstość 40 g/l.

Dlaczego roller nie ma wypustek, tylko jest płaski?

Roller z wypustkami nie nadaje się do rolowania po treningu. Zmęczone mięśnie wymagają równomiernego rozmasowania, dlatego powinniśmy wybrać do tej czynności płaski wałek. Roller o płaskiej powierzchni jest bardziej uniwersalny. To dwa w jednym. Roller 4FIZJO sprawdzi się zarówno przed i po wysiłku. Roller z wypustkami jest przeznaczony jedynie do pobudzenia struktur mięśniowych przed treningiem.

Do czego służy piłeczka do masażu?

Piłeczka do masażu rozluźnia najbardziej bolące punkty, które zlokalizujemy podczas masażu dużym wałkiem. Poza tym jest przeznaczony do masażu stóp, mięśni ud, pośladków, klatki piersiowej i ramion.

Jaką twardość rollera wybrać dla siebie?

Jeśli regularnie ćwiczysz lub uprawiasz sport powinieneś wybrać najbardziej twardy wałek – twardy roller do masażu Blackroll Pro. Szybko przyzwyczaisz mięśnie do pracy z rolką. Roller o obniżonej twardości polecamy osobom o bardzo szczupłej budowie ciała – szczególnie paniom.

Czy rolowanie pleców pomoże mi uporać się z bólem?

Pracujesz długotrwale przed biurkiem lub przenosisz w pracy ciężkie przedmioty? Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie Duoball do masażu. Podwójna piłeczka idealnie rozluźnia struktury mięśniowe wzdłuż kręgosłupa i przynosi ulgę przemęczonym plecom. Odwiedź produkt na sklepie i dowiedz się więcej.

Czy rollery są wytrzymałe?

Tak, są bardzo wytrzymałe. Na każdy produkt dajemy 2 lata gwarancji. Co więcej, rollery nie tracą swoich najważniejszych właściwości. Nawet intensywne użytkowanie nie powoduje „odkształcania się”, dzięki czemu raz zakupiony produkt, posłuży Ci na bardzo długi czas. Gwarantujemy jakościowe rolowanie mięśni.

Czy rolowanie mięśni przed treningiem jest wskazane?

Oczywiście. Rolowanie mięśni to część wstępna rozgrzewki. Najlepiej rolować się przed rozciąganiem. Roller do automasażu pozwala nam skutecznie aktywować mięśnie i zwiększyć wydajność podczas treningu. Pamiętaj, że rolowanie przed treningiem ma być krótsze i bardziej dynamiczne.

Czym różni się konkretny roller od innych wałków do masażu?

Cechuje nas jakość. Gdy użyjesz naszego wałka, poczujesz różnicę. Za rollerami kryje się cała koncepcja rolowania mięśni, która ma przyśpieszać regenerację, skracać czas powrotu do zdrowia i zapobiegać urazom w przyszłości. Produkcję rollerów nadzorują najlepsi lekarze w Polsce.

Masz więcej pytań dotyczących rolowania? Koniecznie zostaw komentarz pod tym wpisem.

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

AcusMed Blog

To nasi specjaliści od wyboru odpowiednich produktów do rehabilitacji sportowej, akupunktury, kinesiotapingu i nie tylko. Rozwiewają wątpliwości oraz podsuwają cenne wskazówki i ciekawostki na temat fizjoterapii.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *