Raczki na buty - na co zwrócić uwagę - blog Acus Med

Raczki na buty – na co zwrócić uwagę w trakcie zakupów?

1

616

Raczki na buty dla miłośników górskich wypadów

Raczki turystyczne to produkt złożony z kombinacji łańcuszków i krótkich kolców, które zapewniają dodatkową przyczepność butów na śniegu i lodzie. Idealnie sprawdzają się podczas trekkingu i spacerów w trudniejszych warunkach – na umiarkowanie łatwym technicznie terenie. Zwiększają one bezpieczeństwo użytkownika – właściwie na każdym kroku. Raczki zapewniają doskonałą przyczepność na różnorodnych nawierzchniach, takich jak śnieg, lód, mokre kamienie czy błoto. Dzięki temu, można skutecznie zwiększyć tempo i komfort podczas chodzenia po górach. Chodzi się w nich bardzo wygodnie, nie czuć ich po nałożeniu, są lekkie i zajmują niewiele miejsca w plecaku. To wszystko sprawia, że są absolutnym „must have” dla miłośników górskich wypadów. Można je sprawnie nałożyć na buty ze sztywną, jak i z bardziej elastyczną podeszwą – nawet podczas nieoczekiwanej zmiany warunków pogodowych w trakcie wycieczki. Warto je mieć przy sobie na wszelki wypadek, jeśli nagle pojawi się przymrozek lub zacznie padać śnieg. Należy jednak pamiętać, że raczki turystyczne nie są przeznaczone do wspinaczki wysokogórskiej (alpinizmu).

 

Raczki na buty – jakie wybrać?

Na rynku jest kilka rodzajów raczków na buty. Różnią się one od siebie głównie ilością kolców, ich wielkością oraz rozmieszczeniem. W zależności od potrzeb, mogą być na nich umieszczone także nakładki antypoślizgowe lub dodatkowe mocowania w formie taśm lub rzepów. Właściwie dobrane i nałożone powinny dobrze trzymać się buta i chronić przed groźnym pośliźnięciem lub upadkiem.

Raczki na buty Line Sport są wykonane z wysokiej jakości materiałów, gwarantujących trwałość i niezawodność. Raczki w wersji Standard posiadają 13 kolców ze stali manganowej, które cechują się wytrzymałością i odpornością na zużycie. Jest to materiał, który doskonale sprawdza się nawet na bardzo twardych nawierzchniach. Gumowa część raczków została wykonana z elastycznego materiału TPR (termoplastyczny elastomer). Nie traci on swoich właściwości – nawet przy bardzo niskich temperaturach. To sprawia, że raczki idealnie dopasowują się do kształtu buta, dzięki czemu są wygodne w użytkowaniu i świetnie spełniają swoją funkcję. Raczki Line Sport w wersji Premium mają aż 19 kolców wykonanych ze stali nierdzewnej. Zostały stworzone z myślą o bardziej wymagających użytkownikach, zmagających się częściej z trudnymi, zimowymi warunkami. Produkt dostępny jest w dwóch rozmiarach – M (37-40) i L (41-44), co pozwala na idealne dopasowanie do różnych typów obuwia.

 

Line Sport raczki na buty - chodzenie po górach

 

Po co ubierać raczki na buty?

Raczki na buty są przydatne zarówno podczas zimy, jak i w sezonie jesiennym i wiosennym. Także wtedy trasy mogą okazać się lekko zamarznięte lub ośnieżone. Podczas górskich wycieczek zimą, raczki zapewniają pewność i stabilność na oblodzonych oraz zaśnieżonych szlakach. Umożliwiają bezpieczne poruszanie się po stromych zboczach i trudnym terenie. W trakcie wędrówek w terenie, takie wsparcie jest nieocenione, gdy warunki na szlaku zmieniają się dynamicznie, a teren wymaga szczególnej ostrożności. Raczki świetnie sprawdzają się także na śliskich ścieżkach, gdzie oblodzenie czy błoto mogą stanowić zagrożenie. Dzięki nim można cieszyć się przyrodą, bez obawy o upadek na spacerach po lesie lub parku.

Raczki na buty są również wykorzystywane na biegowych trasach zimowych – biegacze cenią je za doskonałą przyczepność, która pozwala zachować pełną kontrolę nad każdym krokiem, niezależnie od warunków na trasie. Przednie zęby mocno zakleszczają się w podłożu, co utrudnia ześlizgiwaniu się, z oblodzonych powierzchni czy zmarzniętej ziemi. Ten rodzaj rozłożenia kolców jest najlepszym zabezpieczeniem przed upadkami, wywodzącymi się z „uciekającego” przodostopia. Właśnie dlatego raczki znajdują zastosowanie nie tylko u sportowców, ale u każdego podczas codziennych aktywności w mieście podczas złych warunków pogodowych. Są idealnym rozwiązaniem na śliskie chodniki i oblodzone ulice zimą – znacząco zwiększają bezpieczeństwo podczas przemieszczania się. 

 

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Anna Banach

Jestem magistrem fizjoterapii, studia ukończyłam na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Liczne kursy i szkolenia sprawiają że do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie dobierając odpowiednią metodę pracy.
Od zawsze interesowało mnie jak funkcjonuje ludzkie ciało, teraz chętnie przekazuję tą wiedzę w gabinecie. Dużą uwagę przykładam do objawów natury psychosomatycznej, dążę do harmonii ciała z umysłem.
Prywatnie interesuję się psychologią, jestem miłośniczką kotów i polskiego morza.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *