Prezent dla małego sportowca – czyli co kupić na dzień dziecka?

1269

Prezent na dzień dziecka

Dzień dziecka wypada 1 czerwca. To ulubiony dzień każdego malucha, na który czeka z wielką niecierpliwością. W szkole święto to jest często obchodzone, jako dzień sportu. Tego dnia organizowane są rozgrywki między klasowe w piłkę nożną, siatkówkę, czy np. bieg w sztafecie. W tym szczególnym dniu rodzice poszukują przeróżnych metod uszczęśliwienia swojego dziecka, zabierając go na lody, czy do kina. Inni kupują zabawki, ubrania czy słodycze, czyli to co Ci najmniejsi uwielbiają najbardziej. Acus Med podrzuca pomysł na prezent dla dziecka, które uprawia sport.


Dziecko jest szczególnie narażone na urazy

Twoje dziecko jest aktywne fizycznie? Może należy do klubu piłkarskiego lub siatkarskiego? Jest miłośnikiem kolarstwa, tenisu lub startuje w biegach? Już od małego warto budować w dziecku dobre nawyki i zadbać o profilaktykę, aby uchronić go przed przyszłymi urazami. Rolka do masażu jest narzędziem, które przyczyni się do prawidłowego rozwoju mięśni dziecka.

Wśród największych zalet, które wynikają z używania rollera przez dzieci wymienia się:

  • zwiększenie gibkości,
  • rozluźnienie spiętych mięśni,
  • poprawę sylwetki i ogólnej sprawności,
  • zapobieganie przyszłym kontuzjom,
  • budowanie dobrych nawyków dla sportowca.

Roller może być elementem rozgrzewki przed treningiem lub posłużyć jako narzędzie do rozluźniania mięśni po wysiłku

 


Prezent dla młodego sportowca – roller

Wałek do masażu to idealny prezent już dla najmniejszego sportowca. To doskonały przyrząd, który służy do masażu mięśniowo-powięziowego. W naszym sklepie dostępne są 2 rodzaje gęstości rollera przeznaczonego dla dzieci:

  • 40 g/l – rolka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat (górna granica zależy od budowy ciała), które uprawiają sport rekreacyjnie
  • 60 g/l – wałek znajduje zastosowanie w wieku powyżej 14 roku życia, głównie u dziecka, które jest zaawansowanym sportowcem.

Prezent dla chłopczyka i dziewczynki

Chcąc zrobić prezent swojemu synowi, czy córce – w naszej ofercie możesz znaleźć roller w wielu wariantach kolorystycznych. Rolka sprawi się nie tylko w automasażu mięśni, ale również jako idealny przyrząd do urozmaicenia ćwiczeń.

  • Blackroll Med – roller przygotuje mięśnie Twojego dziecka do treningu, a po wysiłku fizycznym zapewni odpowiednie rozluźnienie oraz zwiększy zakres wykonywanego ruchu. Wałek charakteryzuje się obniżoną twardością, dlatego jest odpowiedni dla delikatnych mięśni dzieci.
  • Blackroll Pro – to roller o zwiększonej gęstości, przez co jest przeznaczony dla dzieci uprawiających regularnie sport lub starszych, które mają zwiększoną budowę ciała.

Dlaczego roller na prezent?

Roller to świetny pomysł na prezent dla dzieci, ponieważ wypracowuje dobre nawyki małego sportowca. Blackroll to doskonały wałek stosowany i rekomendowany przez fizjoterapeutów. Regularne rolowanie po treningu przyspiesza regenerację mięśni oraz poprawia mobilność ruchową. Stosowany przed aktywnością fizyczną roller aktywuje mięśnie, dzięki czemu są one mniej narażone na urazy.

 

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

AcusMed Blog

To nasi specjaliści od wyboru odpowiednich produktów do rehabilitacji sportowej, akupunktury, kinesiotapingu i nie tylko. Rozwiewają wątpliwości oraz podsuwają cenne wskazówki i ciekawostki na temat fizjoterapii.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *