Masażer do twarzy z jadeitu

Praktyczny masażer do twarzy jako sposób na młodą cerę

6199

Rollery i masażery do twarzy to produkty, które w ostatnich miesiącach zrewolucjonizowały branżę kosmetyczną. To wygodne narzędzia do pielęgnacji skóry twarzy, które dają świetne efekty, a jednocześnie pięknie prezentują się na toaletce. Wykonane z naturalnych kamieni – jadeitu i kwarcu rollery do twarzy to jedne z najpopularniejszych, jednak rzadziej można spotkać również rollery np. z kryształu górskiego. Dlaczego warto używać wałka do twarzy w codziennej pielęgnacji i jakie efekty daje? 


Jakie efekty daje masaż wałkiem do twarzy? 

Narzędzie, które znajdzie swoje zastosowanie w codziennej pielęgnacji każdej kobiety, ale i mężczyzny, czyli roller jadeitowy do twarzy w pięknym, atrakcyjnym kolorze zieleni. Dlaczego warto poświęcić dodatkowe kilka minut podczas porannej pielęgnacji? 

 

Jak działa masaż rollerem?  

  • zmniejsza opuchliznę na twarzy, 
  • uelastycznia, 
  • poprawia krążenie, 
  • liftinguje i poprawia owal twarzy, 
  • zmniejsza obrzęki pod oczami, 
  • działa przeciwzmarszczkowo, 
  • zmniejsza widoczność porów,
  • odpręża, wycisza, relaksuje. 

 

Dla pobudzenia i uzyskania efektu zmniejszającego obrzęki na twarzy najlepiej przechowywać masażer w lodówce. Rano, tuż po przebudzeniu masaż zimnym rollerem do twarzy to najlepsze uczucie – szczególnie na opuchniętą i zmęczoną twarz


W jaki sposób używać rollera do twarzy?

Masaż za pomocą wałka do twarzy to proces bardzo intuicyjny i co najważniejsze – nie zajmuje sporo czasu, a efekty są rewelacyjne! Przede wszystkim warto podkreślić, że dla zwiększenia skuteczności powinno się przechowywać wałek w lodówce. Jak przebiega cały proces? 

  1. Należy dokładnie oczyścić skórę twarzy, a nawet nałożyć ulubiony krem bądź serum, dzięki czemu podczas masażu składniki odżywcze będą lepiej wchłaniać się w skórę. 
  2. W pierwszej kolejności warto wykonać masaż w okolicach pod oczami, kiedy roller najbardziej utrzymuje niską temperaturę. Ruchy masażerem powinno wykonywać się od wewnętrznej do zewnętrznej strony pod okiem. 
  3. Następnie należy masować czoło – z dołu do góry, po czym: policzki, owal twarzy,  okolice wokół ust, szyję, okolice wokół obojczyków i dekoltu. 

Należy pamiętać, aby masaż wykonywać zawsze w jednym kierunku, nie naciskając zbyt mocno, a intuicyjnie. Po masażu roller należy dokładnie oczyścić


Czy masażer Lyapko może być stosowany do masażu twarzy? 

Jak najbardziej wałek Lyapko w najmniejszym rozmiarze może sprawdzić się podczas masażu twarzy, jednak nieco różni się od rollera np. z jadeitu. Przede wszystkim wałek Lyapko na całej swojej powierzchni posiada igły, które nie powodują podrażnień, ale skutecznie oddziałują na punkty spustowe. W ten sposób poprawia się przepływ limfy i krążenie krwi, rozluźnia i zmniejsza napięcia nerwowe, a jego niewielkie rozmiary sprawiają, że można z łatwością dotrzeć do trudniej dostępnych miejsc na twarzy, ale i na ciele. Jakie efekty przynosi masaż wałkiem Lyapko?

  • poprawia krążenie, 
  • zmniejsza napięcia mięśniowe, 
  • poprawia funkcjonowanie układu nerwowego, oddechowego, a nawet trawiennego, 
  • łagodzi ból i skurcze, 
  • poprawia owal twarzy,
  • likwiduje drugi podbródek, 
  • wzmacnia i napina skórę, 
  • odpręża. 

Aplikator Lyapko sprawi się także na inne partie ciała, gdzie m.in. zmniejsza widoczność cellulitu, a stosowany podczas masażu głowy pobudza cebulki i przyspiesza porost włosów. 


Masażer do twarzy – czy warto wdrożyć go do codziennej pielęgnacji? 

Zdecydowanie tak! Przy zakupie warto zastanowić się, czy potrzebujemy intensywniejszego masażu wałkiem Lyapko, czy delikatniejszego – wałkiem jadeitowym lub kwarcowym. Warto także wybrać płytki do masażu Gua Sha – dostępne w różnych kształtach lub zestawy Gua Sha (wałek + płytka). Masaż nie zajmuje sporo czasu, a daje rewelacyjne efekty. O poranku orzeźwia i zmniejsza opuchnięcia twarzy, z kolei wieczorem przyjemnie rozluźnia napięcia i relaksuje. Dla zwiększenia efektów należy pamiętać o systematyczności. 

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 5

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

AcusMed Blog

To nasi specjaliści od wyboru odpowiednich produktów do rehabilitacji sportowej, akupunktury, kinesiotapingu i nie tylko. Rozwiewają wątpliwości oraz podsuwają cenne wskazówki i ciekawostki na temat fizjoterapii.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *