Pomimo faktu, że rolowanie mięśni oraz inne formy automasażu są obecne w świadomości ludzi od dłuższego czasu, wciąż są one kojarzone z klasycznymi piankowymi rollerami do masażu. Od momentu zdobycia przez nie popularności na dużą skalę, rynek wciąż się zmienia, a producenci szukają rozwiązań trafiających w potrzeby konsumentów. Właśnie z takiej potrzeby, wykreowanej przez coraz częstsze bóle kręgosłupa, powstały tzw. duoballe, czyli podwójne piłki do masażu.
Odkryj potencjał Duoball w codziennym masażu
Idea podwójnej piłki do masażu zrodziła się z potrzeby automasażu mięśni przykręgosłupowych. W początkowych etapach mody na rolowanie, kiedy zwykły piankowy roller nie był w stanie dotrzeć wystarczająco głęboko w bolesne tkanki, użytkownicy tego sprzętu zaczęli szukać innych rozwiązań. Wałek nie jest w stanie dotrzeć do głębszych warstw prostownika grzbietu, ponieważ zatrzymuje się na wyrostkach kolczystych kręgosłupa. W związku z tym na siłowniach oraz w domowych strefach relaksu zaczęto łączyć dwie piłki tenisowe lub piłki Lacrosse za pomocą taśmy klejącej. Powstały w ten sposób prowizoryczny Duoball – w postaci nazywanej przez niektórych żartobliwie „fistaszkiem” – sprawdzał się idealnie w tej roli!
Podwójna piłka do masażu – jak może pomóc Twoim mięśniom?
Duboall ze względu na swoją budowę służy przede wszystkim do rolowania mięśni przykręgosłupowych. Można go używać na każdym odcinku kręgosłupa, od odcinka lędźwiowego, w którym najczęściej występują dolegliwości bólowe, aż po zmęczony pracą siedzącą – odcinek szyjny.
Regularnie używana podwójna piłka do masażu może przyczynić się do znacznego zmniejszenia napięć, zwiększenia elastyczności mięśni przykręgosłupowych, zwiększenia zakresu ruchomości, a nawet poprawy oddychania. Mniejsze napięcie mięśni to także lepszy sen, co przekłada się bezpośrednio na lepszą regenerację i samopoczucie.
Podstawy stosowania Duoball do masażu
Zasady stosowania Duoball do masażu są takie same jak w przypadku innych przyrządów do rolowania. Podstawową techniką jest spokojne, kontrolowane rolowanie wzdłuż napiętych mięśni. Prędkość rolowania nie powinna być zbyt szybka. Piłka powinna zagłębić się w Twoje tkanki w taki sposób, aby odczuwalny był umiarkowany, możliwy do wytrzymania ból ustępujący po kilkudziesięciu sekundach.
Najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem będzie wybranie odcinka kręgosłupa sprawiającego dyskomfort i rolowanie go wzdłuż, wykonując około 20 – 30 ruchów na bolesną okolicę. Jeśli obszar sprawiający problem jest duży i ciężko jest Ci go objąć wykonując jeden ruch – podziel go na 2 lub 3 części i wykonaj podaną liczbę ruchów na każdej z nich.
Zaawansowane techniki masażu podwójną piłką
Jeśli zauważysz, że niektóre punkty w mięśniach przykręgosłupowych sprawiają większy ból niż pozostała ich część, warto poświęcić im dodatkową uwagę. Spróbuj położyć się na duoballu w taki sposób, aby uciskał wspomniany punkt i postaraj się utrzymać tę pozycję przez około 30 sekund. Pamiętaj o głębokim wdechu nosem i wydechu ustami.
Możesz wzbogacić tę technikę o ruch wykonując naprzemiennie zgięcie i wyprost w masowanym segmencie kręgosłupa. Naprzemienne napinanie i rozluźnianie mięśni sprawi, że podwójna piłka będzie w stanie dotrzeć do głębszych warstw mięśni.
Dlaczego warto wybrać Duoball marki Line Sport?
Piłki do masażu marki Line Sport są świetnym wyborem, jeśli szukasz sprawdzonego sprzętu w wysokiej jakości. Wykonane z wysokiej jakości pianki EPP, zachowują dużą twardość i wytrzymałość na nacisk, przy minimalnej wadze produktu. Można je bez problemu myć oraz dezynfekować, bez ryzyka uszkodzenia ich struktury.
Duoball marki Line sport występuje w dwóch wariantach:
- Podwójna piłka do masażu 12 cm – większa wersja sprawdzi się świetnie w rolowaniu lędźwiowego oraz piersiowego odcinka kręgosłupa.
- Podwójna piłka do masażu 8 cm – mniejsza wersja podwójnej piłki znajdzie swoje zastosowanie w rozluźnianiu szyjnego odcinka kręgosłupa oraz np. okolic nadgarstka.
Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.
Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.