Mata do akupresury przeciwwskazania

Mata do akupresury – przeciwwskazania i wskazania do jej użycia

55

40972

Przed użyciem maty do akupresury ZAWSZE, niezależnie od choroby czy schorzenia zalecamy skonsultowanie się z lekarzem.

Należy pamiętać, że mata z kolcami nie zastępuje leczenia – może być jedynie dodatkiem wspomagającym rehabilitację. Dlatego nie będzie ona remedium na dyskomfort, napięcia czy problemy z zasypianiem. Korzystać z akumaty mogą zarówno dorośli, jak i dzieci.

 

Przeciwwskazania do użycia maty do akupresury: 

choroby nowotworowe X
choroby serca X
choroby wieńcowe X
ostre stany chirurgiczne X
zaburzenia krzepliwości krwi (hemofilia) X
zakrzepowe zapalenie żył X
świeże rany X
epilepsja X
łuszczyca, egzema, oparzenia X
wykwity, grzybice, opryszczka X
gorączka X
ciąża X
okres karmienia piersią X
poważne wycieńczenie organizmu X
żylaki nóg X
pieprzyki / znamiona / brodawki / kurzajki zalecamy zabezpieczyć je plastrem

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, czy mata do akupresury będzie dla nas dobrym rozwiązaniem, należy skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie mat z kolcami niesie ze sobą szereg zdrowotnych korzyści. Przy systematycznym użyciu mogą one pomóc wyeliminować napięcia różnego pochodzenia. Głównymi korzyściami używania mat do akupresury jest rozluźnienie mięśni oraz poprawa nastroju.
Dużym zainteresowaniem cieszą się również ekologiczne maty, jak np. AKUMATA ECO, która jest wykonana z naturalnych materiałów. Jest to produkt przyjazny dla środowiska, ale i dla organizmu.
Masaż akupresurowy akumata eco len

Jaką matę z kolcami wybrać? 

Zastanawiasz się jaką matę do akupresury wybrać? Zachęcamy do przeczytania artykułu napisanego przez naszych specjalistów ——-> Jaką matę do akupresury wybrać?

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 4.9 / 5. Liczba głosów: 73

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

AcusMed Blog

To nasi specjaliści od wyboru odpowiednich produktów do rehabilitacji sportowej, akupunktury, kinesiotapingu i nie tylko. Rozwiewają wątpliwości oraz podsuwają cenne wskazówki i ciekawostki na temat fizjoterapii.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


Jeden komentarz do “Mata do akupresury – przeciwwskazania i wskazania do jej użycia”

  1. Jeśli chodzi o łuszczycę to oczywiście trzeba uważać, gdyż każde uszkodzenie naskórka może zaostrzyć stany zapalne. Ja sam używam czasami tej maty na doskwierające mi bóle placów – mimo, że choruję na łuszczycę. Staram się po prostu bardzo delikatnie się z nią obchodzić, aby nie uszkodzić skóry i raczej nie zauważam żadnych skutków ubocznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *