Mata do akupresury na brzuch

Mata do akupresury na brzuch i zaparcia

16

1756

Zaparcia, wzdęcia lub niestrawności? Na te wymienione oraz inne problemy z brzuchem możesz korzystnie wpłynąć stosując matę do akupresury. Jak to działa? Na akumacie umieszczone są kolce, które uciskają oraz stymulują punkty spustowe – daje to korzystny wpływ na funkcjonowanie narządów wewnętrznych.

Zawsze należy pamiętać, że mata do akupresury nie zastąpi badań kontrolnych oraz wizyty u lekarza lub specjalisty. W przypadku problemów z brzuchem należy przede wszystkim skorzystać z porad lekarskich oraz wykonać test na nietolerancję pokarmową. Mata z kolcami może być jedynie produktem wspomagającym leczenie różnych dolegliwości.

SOMA MAT - ekologiczna mata do akupresury


Mata do akupresury na brzuch, zaparcia i inne problemy

Mata do akupresury ma szerokie zastosowanie. Można ją używać nie tylko podczas bólu kręgosłupa, barków, głowy czy podczas bezsenności, ale również w przypadku różnorakich problemów z brzuchem, tj:

 • zaparcia,
 • wzdęcia,
 • refluks żołądkowo-przełykowy,
 • niestrawności,
 • opuchlizna brzuszna spowodowana zatrzymaniem wody,
 • zgaga,
 • kolki,
 • przejedzenie,
 • bóle brzucha różnego pochodzenia.

Mata do akupresury jest również często używana przez osoby, które chcą poprawić jakość skóry na brzuchu.

Jeśli chcesz dowiedzieć więcej na temat działania maty do akupresury, zapraszamy do naszego artykułu – Co daje mata do akupresury?


Komu przyda się mata do akupresury? 

Regularne dbanie o własne ciało oraz eliminowanie dolegliwości bólowych w domowym zaciszu jest bardzo ważne. Można nie tylko złagodzić różnego rodzaju bóle, ale również całkowicie wkluczyć niektóre schorzenia. Produktem, który z pewnością wpłynie korzystanie na nasz organizm jest mata z kolcami np. SOMA ECO MAT. Sięgają po nią osoby w różnym wieku, płci jak i zmagające się z różnego rodzaju problemami.

Komu mata do akupresury jest w szczególności zalecana? 

 • sportowcom poszukującym sprawdzonej metody na regenerację po treningu oraz relaks,
 • osobom, którym doskwierają różnego rodzaju bóle – w tym głowy, kręgosłupa, barków, nóg,
 • osobom przemęczonym, które szukają sposobów na odprężenie i relaks po ciężkim dniu w pracy,
 • kobietom zmagającym się z cellulitem oraz ze zwiotczałą skórą.

Mata akupresurowa na brzuch

Jak używać matę do akupresury?

Użycie maty do akupresury na brzuch jest bardzo proste. Wystarczy umieścić ją na dywanie, bądź materacu oraz położyć się. Należy pamiętać o kontroli oddechu oraz o tym, aby nie wykonywać gwałtownych ruchów. Zastanawiasz się ile czasu należy leżeć na brzuchu? Wystarczy od 5 do 15 minut dziennie, a najważniejsza jest w tym regularność! W tym czasie możesz poczytać książkę, posłuchać muzyki lub obejrzeć urywek swojego ulubionego serialu. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat stosowania akumaty? Zachęcamy do przeczytania artykułu – Mata do akupresury – jak używać?

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 6

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

AcusMed Blog

To nasi specjaliści od wyboru odpowiednich produktów do rehabilitacji sportowej, akupunktury, kinesiotapingu i nie tylko. Rozwiewają wątpliwości oraz podsuwają cenne wskazówki i ciekawostki na temat fizjoterapii.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *