Złota Akumata Eco - na ból pleców

Mata do akupresury a rwa kulszowa – czy to dobre połączenie?

17

19962

Rwa kulszowa to dolegliwość dotykająca większą część populacji i często objawia się jako zespół bólowy dolnej części kręgosłupa. Ból sięga kończyny dolnej, zaczynając od pośladków, idąc przez uda i podudzia, a kończąc na stopie. Głównymi objawami rwy kulszowej jest ból w okolicach lędźwi, który promieniuje aż do stopy. Wiele osób sięga po różne sposoby, aby poradzić sobie z przykrymi dolegliwościami. Jedną z najlepszych metod łagodzenia objawów rwy kulszowej jest mata do akupresury, która pod wpływem nacisku kolców na tkanki, wspomaga produkcję endorfin i przyczynia się do zmniejszenia bólu.

 

Spis treści:

  1. Co to jest rwa kulszowa?
  2. Jakie są przyczyny rwy kulszowej?
  3. Punkty spustowe w rwie kulszowej
  4. Mata do akupresury na objawy rwy kulszowej
  5. Co daje mata do akupresury?

 

Czym jest rwa kulszowa?

Korzonki (potoczna nazwa rwy kulszowej) to zespół objawów wywołujących ucisk na nerwy rdzeniowe tworzące nerw kulszowy, który jest największym nerwem w ludzkim ciele i przebiega od lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa, przez mięsień gruszkowaty i pośladkowy wielki, udo, podudzie, aż do samej stopy. Osoba borykająca się z rwą kulszową odczuwa ból w różnych miejscach na przebiegu ścieżki nerwu kulszowego. Do tego może dojść uczucie mrowienia, pieczenie, kłucia i drętwienia. Ból może się nasilać podczas aktywności fizycznej, kaszlu i kichania.

 

Sposób na rwę kulszową

 

Przyczyny rwy kulszowej

Najczęstszą przyczyną rwy kulszowej jest ucisk nerwu kulszowego lub na tworzące go korzenie powstały poprzez dyskopatię kręgosłupa. Wypadnięcie dysku (inaczej przepuklina) może powodować ucisk na nerw i wywołać zapalenie, obrzęk i niedokrwienie. Kolejną przyczyną przykrych dolegliwości jest zwyrodnienie kręgosłupa, którego skutki także mogą wywierać siłę na nerw w kręgosłupie.

 

Najczęstszymi przyczynami rwy kulszowej są:

  • dysfunkcje stawów kręgosłupa,
  • zwyrodnienie kręgosłupa,
  • stan zapalny tkanek,
  • przepuklina krążka międzykręgowego.

 

Do innych przyczyn można zaliczyć:

  • cukrzycę,
  • choroby zakaźne,
  • zmiany ropne oddziaływujące na nerwy w kanale kręgowym,
  • guzy nowotworowe uciskające korzenie.

 

Punkty spustowe w rwie kulszowej

Rwa kulszowa przyczynia się do powstawania bolesnych zgrubień w mięśniach nazywanych punktami spustowymi, które następują wskutek ciągłego napięcia mięśni.

 

Punkty spustowe najczęściej spotykane są w charakterystycznych miejscach, m.in.:

  • mięsień pośladkowy średni,
  • zewnętrzna lub wewnętrzna część uda,
  • zewnętrzna i przednia część łydki,
  • mięsień gruszkowaty,
  • mięsień krawiecki.

 

W przypadku wystąpienia rwy kulszowej należy udać się do lekarza lub fizjoterapeuty, który z pewnością zaproponuje szybkie i skuteczne leczenie. Należy pamiętać, że pomimo terapii u specjalisty, punkty spustowe mogą nawracać. Na szczęście można łagodzić dolegliwości bólowe rwy kulszowej w warunkach domowych.

 

Punkty spustowe rwa kulszowa

 

Mata do akupresury a rwa kulszowa

Najskuteczniejszym produktem na rwę kulszową jest mata do akupresury, która naciska na punkty akupresurowe rozluźniając mięśnie, pobudzając krążenie krwi i łagodząc dokuczliwy ból. Masaż akupresurowy ceniony jest przez miłośników naturalnego uzdrawiania, ze względu na bezpieczeństwo i prostotę wykonywania. Pozytywnie oddziałuje na układ sercowo-naczyniowy, nerwowy, oddechowy i odpornościowy. Mata do akupresury jest wyposażona w odpowiednio naostrzone kolce, które powodują nacisk na punkty znajdujące się na ciele. Zabieg ten uwalnia hormony szczęścia (endorfiny), dzięki czemu odczuwamy wyraźne zmniejszenie bólu, rozluźnienie i odprężenie.

 

Podczas występowania rwy kulszowej zaleca się naciskać na punkty spustowe charakterystyczne dla tej dolegliwości, które zostały opisane w poprzednim punkcie. Automasaż za pomocą maty zdrowotnej uwalnia od bólu w warunkach domowych oraz może być doskonałą kontynuacją terapii u specjalisty. Należy jednak pamiętać o systematyczności, aby kuracja przyniosła oczekiwane efekty.

 

Nie wiesz jaką matę do akupresury wybrać? Sprawdź nasz artykuł: “Mata do akupresury – jaką wybrać? Ranking„!

 

Mata do akupresury na rwę kulszową

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Producent: Acus Med Sp. z o.o. Dystrybutor: Acus Med Sp. z o.o.
Podmiot prowadzący reklamę: Acus Med Sp. z o.o.

Co daje mata do akupresury?

Mata zdrowotna nie tylko zmniejsza dyskomfort i napięcia mięśniowe, ale także pozytywnie wpływa na ogólną kondycję ciała i organizmu.

 

Regularne korzystanie z Akumaty:

  • zmniejsza nadmierne napięcie mięśniowe,
  • łagodzi dyskomfort np. po wielogodzinnej pracy,
  • usprawnia cyrkulację krwi w organizmie,
  • poprawia metabolizm,
  • poprawia dotlenienie tkanek,
  • wspomaga walkę z bezsennością i stresem,
  • ujędrnia skórę i zmniejsza widoczność cellulitu.

 

Podsumowanie

Mata do akupresury a rwa kulszowa to dobre połączenie. Intensywny automasaż pozwala złagodzić napięcia za pomocą punktów spustowych znajdujących się na ścieżce nerwu kulszowego. Dodatkowo korzystanie z maty zdrowotnej przynosi mnóstwo innych korzyści zbawiennych dla naszego organizmu.

 

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 4.7 / 5. Liczba głosów: 22

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

AcusMed Blog

To nasi specjaliści od wyboru odpowiednich produktów do rehabilitacji sportowej, akupunktury, kinesiotapingu i nie tylko. Rozwiewają wątpliwości oraz podsuwają cenne wskazówki i ciekawostki na temat fizjoterapii.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *