Rollery do masażu twarzy

Masażer do twarzy jaki wybrać? Na co zwrócić uwagę?

2

12227

Wśród obecnie panujących trendów na różnego typu zabiegi pielęgnacyjne czy zabiegi medycyny estetycznej dużo słyszymy również o dobroczynnym działaniu masażerów. Wygładzają cerę, poprawiają owal twarzy, redukują zmarszczki. To jedne z wielu efektów, jakie możemy uzyskać regularnie wykonując masaż. Jednak często pojawia się pytanie nurtujące niejedną kobietę, która dopiero zamierza rozpocząć swoją przygodę z tego typu pielęgnacją. Masażer do twarzy – jaki wybrać? W końcu na rynku dostępnych jest ogrom masażerów, więc który będzie tym odpowiednim? 

 

Spektakularne efekty masażerów do twarzy 

Mimo, że w ostatnich miesiącach masażery do twarzy zrobiły prawdziwą rewolucję wśród kobiet dbających o intensywną pielęgnację twarzy, to w rzeczywistości były stosowane już przez nasze babcie i prababcie. Można je używać na wiele sposobów – na sucho, z ulubionym serum, olejkiem czy kremem do twarzy. Zwiększają wchłanialność produktu, niwelują zmarszczki, a stosowane “na zimno” rewelacyjnie orzeźwiają i zmniejszają obrzęki na twarzy. Należy jednak pamiętać, że masażery to nie lek na wszystkie problemy skórne na twarzy. Istnieje wiele dolegliwości lub zmian skórnych, z którymi nie poradzi sobie masażer do twarzy. Jaki wybrać, wśród wielu dostępnych na rynku? 

 

Masażer do twarzy – rodzaje 

Doskonale zdajemy sobie sprawę z trudności w wyborze odpowiedniego masażera do twarzy! W końcu dostępnych jest co najmniej kilka, z czego wiele z nich występuje w różnych kształtach i wykonane są z różnych materiałów. Jakie właściwości posiada każdy z masażerów i który z nich będzie idealny do masażu twarzy? Zapraszamy do poczytania o wałkach i płytkach Gua Sha!

 

Dwustronny wałek jadeitowy do masażu twarzy 

Roller do twarzy wykonany z jadeitu to jeden z masażerów, jaki najczęściej możemy zauważyć chociażby wśród influencerek. Nic dziwnego, ponieważ regularne stosowanie daje spektakularne efekty w postaci odprężenia czy rozluźnienia. To nie wszystko! Masaż chłodnym, prosto z lodówki wałkiem do twarzy rewelacyjnie działa na opuchliznę pod oczami czy obrzęki na całej twarzy. Dodatkowo ujędrnia i usuwa szkodliwe toksyny z organizmu.

Jak stosować wałek jadeitowy? Wystarczy każdego dnia o poranku bądź wieczorem sięgnąć po roller i masować nim skórę twarzy. Na twarz wcześniej warto nałożyć ulubione serum, krem czy olejek, co zapewni większy poślizg na twarzy, a dodatkowo masaż zwiększy wchłanialność produktu do skóry. 

 

Wałek jadeitowy do masażu twarzy

Roller jadeitowy Gua Sha w użyciu

 

Wałki do masażu twarzy Lyapko

Wygląda jak narzędzie tortur? Wbrew pozorom to genialny przyrząd do masażu Lyapko o rewelacyjnych właściwościach! Jest całkowicie bezpieczny – mimo, że posiada igły nie narusza struktury naskórka. Może być stosowany na twarz, ale i inne partie ciała, jak np. uda, brzuch, pośladki czy plecy. Jak działa masaż wałkiem? 

  • poprawia krążenie krwi i limfy, 
  • normalizuje napięcia nerwowe, 
  • poprawia funkcjonowanie układu nerwowego, trawiennego i oddechowego, 
  • stymuluje organizm do samoleczenia, 
  • łagodzi dolegliwości bólowe, 
  • poprawia samopoczucie, 
  • ujędrnia skórę, 
  • poprawia owal twarzy, 
  • zmniejsza widoczność cellulitu, 
  • pozostawia skórę napiętą i wygładzoną. 

Wałek Lyapko do twarzy stosowany regularnie przede wszystkim poprawia owal twarzy, ujędrnia i napina skórę, spowalnia procesy starzenia się. Świetnie dotlenia, rozluźnia napięcia nerwowe, a stosowany na skórę głowy dodatkowo pobudza cebulki włosów przyspieszając ich porost. 

 

Wałek do twarzy lyapko

 

Płytka do masażu twarzy Gua Sha 

Kolejną propozycją jest kamień Gua Sha. Systematyczny masaż kamieniem redukuje obrzęki, poprawia owal twarzy, oczyszcza skórę z toksyn, poprawia krążenie krwi i limfy, a także ujędrnia i nadaje blasku. Płytka Gua Sha wykonana jest z naturalnego kamienia o rewelacyjnych właściwościach. Wystarczy wybrać kształt, który najbardziej nam odpowiada – do masażu mniej lub bardziej dostępnych partii twarzy. Masaż płytką jest nie tylko skuteczny, ale i bardzo prosty. Wystarczy nałożyć na skórę twarzy ulubione serum, krem lub olejek, a następnie pocierać płytką skórę w wybranych miejscach. Podobnie jak w przypadku innych masażerów, tak i z płytką Gua Sha należy pamiętać o systematyczności. 

 

Płytka do masażu Gua Sha - prostokąt

Płytka dostępna jest w kształcie prostokąta, ale również serca czy trójkąta.

 

Bańki chińskie silikonowe do twarzy 

To również świetny sposób na rozluźnienie napięć mięśniowych, ujędrnienie, wygładzenie i pobudzenie mikrokrążenia. Niewielki rozmiar baniek zapewnia idealne dopasowanie do kształtu twarzy, co zwiększa ich skuteczność. 

 

silikonowe bańki do twarzy

 

Świetne efekty w postaci wygładzenia, ujędrnienia, napięcia skóry i poprawy owalu twarzy zapewni Ci regularne użytkowanie masażerów do twarzy. Jaki wybrać? Postaw na ten, który według Ciebie bardziej pasuje do Twoich potrzeb i preferencji. Pamiętaj również, że najważniejsza jest systematyczność, a także spożywanie dużej ilości wody, odpowiedni sposób odżywiania, sen oraz aktywność fizyczna. Są to czynniki, które poprawią kondycję Twojej skóry.

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 4.9 / 5. Liczba głosów: 8

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

AcusMed Blog

To nasi specjaliści od wyboru odpowiednich produktów do rehabilitacji sportowej, akupunktury, kinesiotapingu i nie tylko. Rozwiewają wątpliwości oraz podsuwają cenne wskazówki i ciekawostki na temat fizjoterapii.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *