Stół do masażu aluminiowy czy drewniany

Łóżko do masażu – aluminiowe czy drewniane? Wybierz odpowiednią konstrukcję swojego stołu

19

6989

Stół do masażu to nieodłączny element każdego gabinetu fizjoterapii oraz masażu. Odpowiednio dobrany zwiększa komfort zarówno pacjenta jak i terapeuty. Zastanawiasz się czy lepszym wyborem będzie stół do masażu o konstrukcji drewnianej, czy może aluminiowej? Postaramy się przybliżyć temat i wyróżnić najważniejsze cechy każdego typu.

 


Stół do masażu drewniany czy aluminiowy jaki wybrać


Łóżko do masażu aluminiowe – cechy:

Aluminiowe stoły do masażu na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie stabilniejszych, dlatego też są często wybierane przez masażystów oraz rehabilitantów, którzy wykonują różnego rodzaju ćwiczenia z pacjentami. Ich szczególną zaletą jest waga (są lżejsze od stołów drewnianych o ok. 10%) oraz odporność na wilgoć. Dlatego też stoły do masażu aluminiowe doskonale sprawdzają się w plenerze – w szczególności dla masażystów i fizjoterapeutów pracujących mobilnie. 

 

W skrócie:

  • są odporne na wilgoć,
  • łatwe w transporcie dzięki lżejszej wadze (w porównaniu do stołów o konstrukcji drewnianej)
  • przeznaczone do mobilnych masaży,
  • doskonale komponują się z nowoczesnym wnętrzem gabinetu.

Stół do masażu Hermes Light – aluminiowa konstrukcja


Stół do masażu drewniany – cechy:

Drewniane łóżka do masażu są najczęściej wybierane przez specjalistów, którzy wykonują masaże aromaterapeutyczne oraz orientalne (np. polinezyjski, lomi-lomi, ma-uri). Cieszą się również dużą popularnością wśród zwolenników natury. Doskonale podkreślają klimat gabinetu oraz stwarzają dodatkowy ciepły nastrój. Stoły o drewnianej konstrukcji będą najlepszym wyborem do małych i przytulnych gabinetów oraz salonów kosmetycznych.

 

W skrócie:

  • nadają niepowtarzalny klimat i atmosferę salonów oraz gabinetów,
  • przydatne w szczególności w masażu relaksacyjnym,
  • wytrzymałość jest taka sama jak w przypadku stołów z aluminiowym stelażem.

 

Drewniany stół do masażu Hera – jakość premium! 

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 16

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

AcusMed Blog

To nasi specjaliści od wyboru odpowiednich produktów do rehabilitacji sportowej, akupunktury, kinesiotapingu i nie tylko. Rozwiewają wątpliwości oraz podsuwają cenne wskazówki i ciekawostki na temat fizjoterapii.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


Jeden komentarz do “Łóżko do masażu – aluminiowe czy drewniane? Wybierz odpowiednią konstrukcję swojego stołu”

  1. Warto brać pod uwagę też komfort użytkowania stołu dla terapeuty. Na przykład, regulacja wysokości stołu może być ważnym czynnikiem, szczególnie jeśli z różnymi pacjentami pracuje kilka osób. Czasami warto zainwestować w dodatkowe akcesoria, takie jak podkładki pod głowę czy podłokietniki, które mogą zwiększyć komfort klienta. Oczywiście, takie dodatki zależą od typu masażu, który oferujemy, nie wszystko będzie pasować do każdego rodzaju terapii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *