Wlew na kaca

Kroplówka na kaca – szybki powrót do aktywności życiowej

2

4369

Kroplówka na kaca jest jednym z najpowszechniejszych sposobów walki z objawami zatrucia alkoholem, podejmowanych w porozumieniu z personelem medycznym. Tylko w specjalistycznych placówkach można bowiem poddać się zabiegowi dożylnej suplementacji substancji odżywczych i elektrolitów. Pomaga ona powrócić do równowagi zarówno tym pacjentom, którzy cierpią z powodu choroby alkoholowej, jak i borykającym się z konsekwencjami jednorazowego nadużycia substancji odurzającej. W kompleksowej terapii alkoholizmu jest elementem detoksu alkoholowego. Umożliwia przerwanie okresu upojenia alkoholowego (ciągu) i świadome rozpoczęcie terapii.

Aby kroplówka na kaca była skuteczna i zadziałała jak najlepiej, pacjent podczas jej podawania powinien znajdować się pod ścisłą opieką personelu medycznego. W naszej przychodni pacjent ma  do swojej dyspozycji gabinet zabiegowy, zapewniający atmosferę bezpieczeństwa, dyskrecji i komfortu. Kuracjusz bez wahania może oddać się odpoczynkowi i relaksowi podczas infuzji substancji odżywczych do jego krwiobiegu. Osoby zmagające się z chorobą alkoholową wymagają opieki personelu, zważywszy na swój stan. Często zgłaszają się na detoks alkoholowy (którego częścią jest podanie kroplówki) w stanie upojenia alkoholowego. Odtrucie przerywa ich ciąg alkoholowy, co wywołuje szereg nieprzyjemnych objawów. Alkoholowy Zespół abstynencyjny (AZA) może być niebezpieczny nie tylko dla samego nałogowca, ale również osób przebywających w jego najbliższym otoczeniu.

 

Fenomen kroplówek

Koktajle witaminowe skomponowane są w taki sposób, by odpowiadać indywidualnym potrzebom każdego pacjenta. Wśród nich znajdziemy zatem substancje wspomagające odchudzanie, odmładzające, dodające energii, witalności, regenerujące i oczyszczające. Fenomen kroplówek związany jest głównie z niezawodnym mechanizmem ich działania. Dostarczają one bowiem niezbędnych substancji odżywczych wprost do krwiobiegu pacjenta. Dożylne podawanie suplementów pozwala na ominięcie drogi pokarmowej, co umożliwia stuprocentowe przyswojenie substancji w całkowicie niezmienionej formie. W taki sposób działają wszystkie wlewy dożylne, również kroplówka na kaca.

Mieszanki skomponowane z najlepszej jakości składników są przygotowane wcześniej i mają formę cieczy umieszczonej w woreczku lub tubie. W razie potrzeby użycia ich aplikacja jest natychmiastowa. Wystarczy, że w żyle obwodowej pacjenta umieści się kaniulę (wenflon) umożliwiający iniekcję. Za pośrednictwem silikonowego wężyka (cewnika) substancje odżywcze płyną wprost z torebki do krwiobiegu pacjenta. Wykonanie tego zabiegu nie wiąże się praktycznie z żadnym ryzykiem. Rana po zdjęciu wenflonu jest mikroskopijnej wielkości, a krwawienie szybko ustaje. Łatwość aplikacji dożylnego wlewu również jest jego niepodważalną zaletą.

 

Kroplówka na kaca

Kroplówka na kaca „KAC STOP” zawiera w swoim składzie podstawowe pierwiastki i elektrolity, umożliwiające szybką regenerację organizmu. Sód, potas, wapń i magnez regulują pracę wszystkich narządów i układów, wspierają proces metabolizmu alkoholu etylowego. Przyspieszają zatem proces jego trawienia i wydalania. Ograniczają ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych objawów zespołu odstawiennego. Zastosowanie glukozy jako nośnika zapewnia szybki zastrzyk energetyczny dla pacjenta, poprawia jego ogólny nastrój oraz samopoczucie. Kroplówka na kaca uzupełnia wypłukane mikro- i makroelementy, dbając o odpowiedni poziom równowagi wodno-elektrolitowej. 

Wlew dożylny jest uznawany za najlepszy, najskuteczniejszy i w pełni bezpieczny sposób na odtrucie organizmu po toksycznym działaniu alkoholu. Substancja odurzająca wywiera bowiem destrukcyjny wpływ na pracę wszystkich organów. Destabilizuje funkcjonowanie układów, uniemożliwia trzeźwe myślenie, ogranicza zdolności poznawcze. Niszczy neurony, wpływając na przyspieszenie procesu starzenia się mózgu, a nawet wzrost demencji. Podanie kroplówki witaminowej pozwala znacznie ograniczyć skutki oddziaływania alkoholu etylowego na organizm pacjenta.

 

Kroplówka witaminowa na kaca

 

Bezpieczeństwo infuzji

Kroplówki witaminowe są uznawane przez lekarzy i pacjentów za bezpieczną terapię wspomagającą leczenie choroby alkoholowej. Niewiele przeciwwskazań niskie ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych po przeprowadzonym zabiegu wpływają na tę opinię. Tuż po wykonaniu infuzji pacjenci mogą odczuwać ból lub pieczenie w miejscu wkłucia, dostrzegać zaczerwienienie albo obrzęk. Objawy te są jednak fizjologiczne i świadczą o reakcji organizmu na wykonany wlew. Ustępują zwykle po upływie kilku do kilkudziesięciu minut od zabiegu. Rzadko pacjenci uskarżają się na inne dolegliwości. Co więcej, zwykle już podczas stosowania wlewu witaminowego dostrzegają pierwsze pozytywne efekty jego działania.

Z dożylnych wlewów witaminowych na kaca mogą skorzystać nie tylko osoby uzależnione od alkoholu. Również pacjenci, którym doskwiera tzw. syndrom dnia poprzedniego, odczują ulgę i różnicę w swoim samopoczuciu po zastosowaniu kroplówki na kaca. Wszystkie korzyści dostępne w wyniku przyjmowania dożylnej suplementacji dostępne są niemal dla każdego dorosłego pacjenta. Przeciwwskazań jest niewiele i dotyczą one przede wszystkim obecności schorzeń przewlekłych, zwłaszcza dotykających układu krwionośnego. Ponadto, jeżeli u pacjenta stwierdzono zaburzenia krążenia, nadciśnienie tętnicze krwi, niewydolność nerek lub niedokrwistość, powinien on wstrzymać się z wykonaniem dożylnego wlewu. W niektórych przypadkach konieczna będzie konsultacja pacjenta z lekarzem specjalistą (kardiologiem, neurologiem), który określi ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych po zabiegu.

 

Kroplówka na kaca – zalecenia

Tuż po wykonaniu wlewu dożylnego na kaca pacjent powinien pozostać przez chwilę w placówce medycznej. Taki czas zagwarantuje mu odpowiedni poziom relaksu i wyciszenia. Zdarza się bowiem, że niektórzy pacjenci w pierwszych sekundach po odłączeniu kroplówki czują się nieswojo. Miewają zawroty głowy, tracą równowagę, skarżą się na stany bliskie omdleniu. Taki stan związany jest jednak wyłącznie z nagłym odżywieniem organizmu i szybko ustępuje na rzecz przyjemnych objawów skoku sił witalnych. Po wlewie pacjent może wrócić do swoich codziennych obowiązków. Może podejmować aktywność zawodową i fizyczną, nie musi się powstrzymywać przed wysiłkiem. Jeżeli potwierdził stan swojej trzeźwości, może oczywiście prowadzić pojazdy i maszyny.

 

Artykuł sponsorowany

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Redakcja

Redakcja serwisu ACUS MED to specjaliści z dziedziny zdrowie, fizjoterapia i rehabilitacja, którzy dbają o utrzymanie najwyższej jakości treści.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *