Ortezy i stabilizatory Line Sport - blog Acus Med

Jaki stabilizator na nadgarstek będzie najlepszy?

1498

Po co stabilizator na nadgarstek?

Stosowanie stabilizatora na nadgarstek wspiera mięśnie i więzadła, zapobiegając dalszym przeciążeniom czy kontuzjom. Jest to idealne rozwiązanie dla osób aktywnie uprawiających sport, szczególnie te dyscypliny, które narażają nadgarstki na kontuzje, takie jak narciarstwo, koszykówka, tenis lub trening siłowy. Produkt świetnie sprawdzi się również w codziennym użytkowaniu – przez osoby odczuwające dyskomfort lub ból w obrębie nadgarstka czy kciuka. Stosowanie stabilizatora jest pomocne także w trakcie rehabilitacji po operacjach lub urazach nadgarstków oraz dłoni. Zaleca się je również w przypadku złamań lub zwichnięć (do noszenia zamiast gipsu lub zaraz po jego zdjęciu). Dodatkowa stabilizacja nadgarstka przynosi ulgę osobom zmagającym się z chorobami zwyrodnieniowymi czy reumatoidalnym zapaleniem stawów.

Nie należy jednak nosić stabilizatorów bez konkretnych wskazań! Regularne używanie takiego wspomagania może osłabiać więzadła oraz mięśnie, które mają za zadanie naturalnie stabilizować nasze stawy.

 

Uniwersalny stabilizator nadgarstka Line Sport

Stabilizator nadgarstka Line Sport zapewnia maksymalne wsparcie i wygodę w codziennym użytkowaniu. Został wykonany z miękkiego i lekkiego materiału, który dopasowuje się do kształtu ręki, nie powodując dyskomfortu. Stabilizujący pasek z podwójnym rzepem gwarantuje łatwe nakładanie i pozwala na dopasowanie stopnia usztywnienia do własnych potrzeb. Dodatkowy pasek z otworem na kciuk zapewnia komfort użytkowania w codziennych czynnościach – nie ograniczając ruchomości nadgarstka i dłoni. Stabilizator nadgarstka Line Sport ma uniwersalny rozmiar – można go dopasować do wielkości każdego nadgarstka. Z powodzeniem wykorzystują go osoby potrzebujące dodatkowego wsparcia na co dzień, a także sportowcy w aktywnościach mocno angażujących nadgarstki – takich jak tenis, kolarstwo czy siatkówka.

 

Uniwersalny stabilizator kciuka z ujęciem nadgarstka

Przy problemach i przeciążeniach związanych z nadgarstkiem, nie należy zapominać także o stawie nadgarstkowo-śródręcznym kciuka. Uniwersalny stabilizator kciuka Line Sport to doskonały produkt zapewniający wsparcie i ochronę tego newralgicznego miejsca. Wykonany jest z przyjemnego w dotyku materiału, co gwarantuje przyjemne noszenie. Tkanina doskonale przepuszcza powietrze, co zapewnia komfort termiczny i zapobiega nadmiernemu poceniu się ręki. Stabilizator ten, jest wyposażony w 2 elastyczne szyny, które utrzymują kciuk we właściwej pozycji. Jednocześnie nie ogranicza on ruchomości pozostałych palców. Mocne rzepy pozwalają dopasować stabilizator do rozmiaru każdej dłoni, a także umożliwiają szybkie i łatwe zakładanie oraz zdejmowanie. Jest to praktyczne rozwiązanie przy codziennym użytkowaniu!

 

Stabilizator nadgarstka do pracy

Jeśli podczas pracy lub zaraz po niej pojawia się ból lub dyskomfort w obrębie nadgarstków, to warto zastanowić się nad wsparciem stabilizatora. Najczęściej taki problem pojawia się u osób pracujących z klawiaturą komputera lub wykonujących precyzyjne, manualne czynności przez wiele godzin dziennie. Nadgarstek bez odpowiedniego podparcia zostaje obciążony i po pewnym czasie pojawiają się dolegliwości bólowe, które mogą uniemożliwić dalszą pracę. Jeśli takie przeciążenia występują przez dłuższy okres czasu może rozwinąć się zespół cieśni nadgarstka, czyli schorzenie obejmujące uciskanie nerwu pośrodkowego. Warto zapobiegać takim sytuacjom i zawczasu zadbać o swój komfort i zdrowie!

 

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Anna Banach

Jestem magistrem fizjoterapii, studia ukończyłam na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Liczne kursy i szkolenia sprawiają że do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie dobierając odpowiednią metodę pracy.
Od zawsze interesowało mnie jak funkcjonuje ludzkie ciało, teraz chętnie przekazuję tą wiedzę w gabinecie. Dużą uwagę przykładam do objawów natury psychosomatycznej, dążę do harmonii ciała z umysłem.
Prywatnie interesuję się psychologią, jestem miłośniczką kotów i polskiego morza.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *