stabilizator stawu skokowego Line Sport

Jaki stabilizator na kolano wybrać? Propozycje od marki Line Sport!

791

Stabilizacja kolana – kiedy jest potrzebna?

Stabilizacja stawów jest stosowana w celu unieruchomienia, ograniczenia ruchomości, odciążenia lub zabezpieczenia konkretnego stawu. Sklepy zaopatrzenia medycznego mają w ofercie m.in. stabilizatory stawów skokowych, kolan, łokci czy nadgarstków. Najczęściej są one wykorzystywane podczas leczenia urazów, po operacjach stawów, a także w celu prewencji kontuzji u sportowców. W przypadku stawu kolanowego, stabilizator jest wskazany po niewielkich urazach, stłuczeniach, skręceniach i nadwyrężeniach. Pomocny będzie także po naciągnięciu ścięgien, przy nawykowym zwichaniu rzepki oraz niestabilności bocznej kolana. Elastyczne ortezy można także stosować w celu łagodzenia dolegliwości bólowych związanych z chorobami zwyrodnieniowymi i reumatycznymi.

Wśród sportowców, stabilizatory są wykorzystywane przy sportach wysoce obciążających kolana, takich jak kolarstwo, bieganie, siatkówka lub koszykówka. Nie należy jednak nosić stabilizatorów bez konkretnych wskazań. Regularne używanie takiego wspomagania może osłabiać więzadła oraz mięśnie, które mają za zadanie naturalnie stabilizować nasze stawy.

 

Elastyczny stabilizator na staw kolanowy Line Sport

Elastyczny stabilizator na staw kolanowy Line Sport jest wykonany z przewiewnego, oddychającego materiału, który idealnie dopasowuje się do ciała użytkownika. Anatomiczny kształt zapewnia swobodę ruchu, umożliwiając uprawianie dowolnego sportu. Z kolei delikatny materiał – zastosowany w miejscu zgięcia kolana – zapobiega nieprzyjemnemu uciskowi pod kolanem. Oprócz funkcji stabilizacji, produkt pozycjonuje, wspiera rehabilitację i wspomaga proces leczenia. 

Produkt jest niezwykle uniwersalny – występuje w kilku rozmiarach i pasuje zarówno na prawą, jak i lewą stronę. Aby dobrać właściwy rozmiar, należy zmierzyć obwód nogi na 10 cm powyżej centralnej części kolana. Dobrze dopasowany stabilizator nie zsuwa się z nogi i jest komfortowy przy użytkowaniu!

 

Stabilizator stawu kolanowego Line Sport – z fiszbinami lub zawiasami

Stabilizator kolana z fiszbinami Line Sport łączy w sobie funkcjonalność i wygodę. Jest wykonany z miękkich i chłonnych materiałów, które nie powodują podrażnień ani odparzeń. Wbudowane usztywnienia w formie 4 elastycznych szyn zwiększają stabilność ortezy, z kolei miękki, żelowy ring – dodatkowo utrzymuje rzepkę w dobrym ustawieniu. Zastosowane rozwiązania dopasowują się do naturalnych wypukłości kolan, co sprawia, że stabilizator znajduje zastosowanie u osób w każdym wieku. Produkt jest wyposażony w mocne rzepy, które zapewniają solidne i stabilne utrzymanie ortezy na właściwym miejscu – nawet podczas intensywnej aktywności fizycznej.

Stabilizator stawu kolanowego z zawiasami Line Sport to propozycja dla osób poszukujących mocnego wsparcia dla swojego kolana. Orteza ta, ma po bokach 2 ruchome, wyjmowane szyny, które zginają się w pełnym zakresie ruchu. Umożliwia to swobodne wykonywanie codziennych czynności, a także uprawianie sportu. Stabilizator został zaprojektowany z myślą o komforcie użytkownika – miękka, oddychająca tkanina, wbudowany żelowy ring na rzepkę i wybór rozmiarów gwarantuje wygodę i funkcjonalność. Pasuje on zarówno na prawe, jak i lewe kolano, a 2 główne szerokie rzepy i 4 rzepy dociągowe (z przodu i tyłu ortezy) zapewniają perfekcyjne dopasowanie i dodatkową elastyczność.

 

Jak wybrać odpowiedni stabilizator na kolano?

Nie każdy stabilizator sprawdzi się u każdego. Wybór stabilizatora na kolano zależy przede wszystkim od tego, w jakim celu chce się go stosować. Zaopatrzenie medyczne kolana zawsze powinno być dobierane na podstawie indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Jeśli problem jest niewielki, wystarczający powinien być elastyczny stabilizator na staw kolanowy. Dla osób potrzebujących większej stabilizacji – watro rozważyć ortezy z fiszbinami lub stabilizatory z zawiasami. Przy poważniejszych dolegliwościach, po operacjach lub intensywnej aktywności sportowej może być potrzebne większe wsparcie kolan. Warto wtedy rozważyć bardziej zaawansowany, odpowiednio dobrany produkt. Jeśli masz wątpliwości, czy powinieneś stosować stabilizator lub nie wiesz, który będzie dla Ciebie odpowiedni – skonsultuj się z fizjoterapeutą lub lekarzem.

 

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Anna Banach

Jestem magistrem fizjoterapii, studia ukończyłam na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Liczne kursy i szkolenia sprawiają że do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie dobierając odpowiednią metodę pracy.
Od zawsze interesowało mnie jak funkcjonuje ludzkie ciało, teraz chętnie przekazuję tą wiedzę w gabinecie. Dużą uwagę przykładam do objawów natury psychosomatycznej, dążę do harmonii ciała z umysłem.
Prywatnie interesuję się psychologią, jestem miłośniczką kotów i polskiego morza.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *