Jaki atlas do anatomii wybrać?

Jaki atlas do anatomii wybrać? Najlepsza książka do anatomii według fizjoterapeutów

11

18978

Studenci kierunków medycznych są zobowiązani do znajomości ludzkiej anatomii. Bez niej nie da się zrozumieć przyczyn wielu chorób dotykających ludzi. Tą obszerną dziedzinę można podzielić na kilka układów narządów, m.in.: układ ruchu, układ oddechowy, układ pokarmowy czy układ nerwowy. Każde z nich spełnia inną funkcję oraz wpływa na pozostałe, przez co ważna jest szczegółowa wiedza na temat każdego układu. Anatomia człowieka bada budowę organizmu i dzieli się ją na anatomię: prawidłową, patologiczną mikroskopową, topograficzną i radiologiczną. Kluczem do poznania człowieka, jego narządów, tkanek i komórek jest znajomość anatomii człowieka. W tym celu warto wybrać odpowiedni atlas do anatomii – jaki będzie najlepszy do nauki struktur ludzkiego ciała?

 

Jaki atlas do anatomii człowieka wybrać?

Ilość materiału do nauki na studiach jest ogromna i wiele osób ma trudność z przyswojeniem nadmiaru wiedzy. Aby nauczyć się i zrozumieć anatomię człowieka ważna jest systematyczność. Po jaki atlas do anatomii warto sięgnąć?

 

1/ Atlas anatomii człowieka Prometeusz – jest jedną z najpopularniejszych pozycji, po którą sięgają studenci kierunków medycznych. Posiada mnóstwo dokładnych ilustracji medycznych. Szczegółowo przedstawia struktury ciała człowieka oraz zwięźle je opisuje. Dodatkowo zawiera setki opisów przypadków klinicznych. Cała seria zawiera 3 tomy w twardej oprawie, które pozwalają na szybkie przyswojenie wiedzy dotyczącej anatomii człowieka. Z pewnością jest jednym z najbardziej kompletnych atlasów do nauki anatomii. Występuje w wersji z nomenklaturą angielską lub łacińską.

 

Atlas anatomii człowieka Prometeusz

 

2/ Atlas ilustrowany Sobotta – zawiera mnóstwo rysunków anatomicznych wraz z kluczowymi informacjami dotyczącymi anatomii człowieka w formie opisów do zdjęć. Stanowi doskonałe źródło wiedzy anatomicznej i klinicznej. W środku znajdziemy 500 pytań egzaminacyjnych, które ułatwiają przygotowanie się do egzaminu, a także podsumowanie zawierające najważniejsze informacje z danego działu. Atlas Sobotta składa się z 3 tomów w twardej oprawie i występuje w mianownictwie łacińskim oraz angielskim.

 

Atlas anatomii człowieka Sobotta

 

3/ Atlas anatomii człowieka Nettera – to jednotomowy atlas występujący w mianownictwie polskim, łacińskim i angielskim w miękkiej oprawie. Zawiera głównie ilustracje i tabele. Książka dodatkowo zawiera ponad 50 zdjęć radiologicznych stworzonych przy użyciu najnowszych metod obrazowania. Zawiera aż 535 tablic anatomicznych, najbardziej aktualną terminologię anatomiczną, a także tabele z wykazem najważniejszych struktur na końcu każdego rozdziału. Opiera się głównie na graficznym przedstawieniu anatomii człowieka, przez co dodatkowo może być potrzebne sięgnięcie do podręcznika.

 

Atlas anatomii człowieka Nettera

 

Jak uczyć się anatomii?

Anatomia człowieka to obszerna wiedza, z którą niestety nie da się zapoznać w tydzień czasu. Warto przypilnować się i rozpocząć systematyczne utrwalanie struktur już od samego początku studiów. Oprócz podręczników i atlasów, możemy sięgnąć po: atlas do kolorowania “Anatomia Nettera” J.Hansena, fiszki anatomiczne czy różne aplikacje mobilne (najpierw warto sprawdzić wiarygodność informacji) w celu lepszego utrwalania wiedzy z zakresu anatomii. Pamiętaj, nawet najlepsze akcesoria do nauki nie sprawią, że nauczysz się niezbędnych informacji, jeśli nie będziesz uczyć się, powtarzać i utrwalać systematycznie materiałów.

 

Atlas do nauki anatomii człowieka

 

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 6

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

AcusMed Blog

To nasi specjaliści od wyboru odpowiednich produktów do rehabilitacji sportowej, akupunktury, kinesiotapingu i nie tylko. Rozwiewają wątpliwości oraz podsuwają cenne wskazówki i ciekawostki na temat fizjoterapii.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *