Ból kręgosłupa szyjnego
To problem, z jakim zmaga się coraz większa liczba osób – w tym również studenci czy nawet uczniowie szkół podstawowych. Jednak największą grupą szukającą rozwiązań na dolegliwości bólowe są pracownicy biurowi, którzy spędzają co najmniej 8, a często i więcej godzin za biurkiem / przed komputerem. W odpowiedzi na zapytania, przygotowaliśmy kilka sposobów na to, jak odciążyć kręgosłup szyjny. Wybraliśmy produkty idealne do stosowania np. wieczorem, ale i takie, które z łatwością można używać np. w biurze!
Dlaczego odcinek szyjny kręgosłupa jest spięty?
Przyczyn napięcia odcinka szyjnego może być wiele, jednak najczęściej jest to nieodpowiednia postawa ciała podczas pracy przy biurku. Na dolegliwości te skarży się większość osób prowadzących siedzący tryb pracy, a coraz częściej także uczniowie i studenci, którzy spędzają wiele godzin przy komputerze podczas zajęć zdalnych. Inne przyczyny napięcia szyi to:
- brak aktywności fizycznej,
- stany zapalne w obrębie szyi,
- napięcia mięśniowe,
- stres,
- choroby tarczycy,
- nieodpowiednia pozycja podczas snu,
- przebywanie w przeciągu.
Jeśli ból kręgosłupa szyjnego pojawia się często i stanowi spory dyskomfort, należy skonsultować się z fizjoterapeutą lub lekarzem. Występujące dolegliwości mogą świadczyć o poważnych schorzeniach, dlatego nie powinniśmy lekceważyć żadnych objawów.
Jak odciążyć kręgosłup szyjny w biurze i poza nim?
Upewniłeś się już, że towarzyszące Ci dolegliwości to nic poważnego, a po prostu objawy wielu godzin przed komputerem? Przygotowaliśmy zbiór kilku produktów, których zastosowanie pomoże złagodzić napięcia, a dodatkowo przyjemnie odpręży i rozluźni. Co więcej, niektóre z nich można z powodzeniem używać nawet podczas pracy w biurze! 🙂
Poduszka ortopedyczna do spania
Odpowiednio wyprofilowana poduszka ortopedyczna do spania idealnie dostosowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, zapewniając sen bez napięć. O poranku budzimy się wypoczęci i pełni energii do działania. Poduszka ortopedyczna świetnie sprawdzi się dla alergików i astmatyków. Naturalne wypełnienie zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz, delikatnie masuje i ułatwia zasypianie.
Masażer szyi i karku Shiatsu Line Sport
Praktyczne urządzenie do masażu karku i szyi, które z powodzeniem możesz używać podczas pracy w biurze, w zaciszu domowym czy w podróży (w pociągu, samochodzie lub samolocie) – to właśnie masażer Shiatsu Line Sport! Masażer karku idealnie dopasowuje się do odcinka szyjnego – jest łatwy w obsłudze, cechuje się cichą pracą i przede wszystkim jest skuteczny. Masaż z jego zastosowaniem łagodzi napięcia mięśniowe i przyjemnie relaksuje.
Mata do akupresury z poduszką
Akumata to polska mata do akupresury z poduszką! Cały zestaw sprawdza się do codziennego masażu, który odpręża, zmniejsza napięcia mięśniowe, ułatwia zasypianie i poprawia jakość snu, a do tego – świetnie relaksuje! Poduszka z kolcami w kształcie wałka idealnie dopasowuje się do odcinka szyjnego i karku, a tym samym zapewnia wysoki poziom odprężenia. Akumatę można używać np. podczas oglądania serialu, ale również w pracy – rozkładając matę na oparciu fotela, a poduszkę podkładając pod kark.
Korektor wad postawy
Inaczej nazywany jako pajączek na plecy – pozwala utrzymać prawidłową postawę kręgosłupa podczas pracy siedzącej. To dobry sposób, aby przyzwyczaić się do siedzenia prosto, ale i do zachowania prawidłowej postawy ciała w codziennych czynnościach.
Prawidłowa postawa kręgosłupa podczas pracy w biurze
Zadając sobie pytanie, jak odciążyć kręgosłup szyjny, powinniśmy zwrócić uwagę na pozycję, w jakiej spędzamy większość czasu za biurkiem. Prawidłowa postawa to:
- proste plecy oparte o oparcie fotela,
- łokcie oparte – nie powinny być w powietrzu,
- nogi zgięte (kąt prosty) – nie zakładamy nogi na nogę,
- wysokość fotela dostosowana do wysokości biurka.
W odcinku lędźwiowym lub szyjnym można dodatkowo podłożyć poduszkę, która będzie stabilizować i zapewniać wygodę. Nie należy zapominać o częstych przerwach, odchodząc od biurka, a także o aktywności fizycznej – poza godzinami pracy.
Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.
Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.