Całoroczna kołdra obciążeniowa szara

Jak dobrać kołdrę obciążeniową?

12

42167

Kołdra obciążeniowa to innowacyjny produkt, który zyskał ogromną popularność na całym świecie. Posiada dobroczynny wpływ na zdrowie i może być stosowany przez osoby w każdym wieku. Wystarczy wybrać odpowiednią wagę kołdry i rozpocząć terapię! Nie wiesz jak dobrać kołdrę obciążeniową? Nie martw się! Postaramy się ułatwić Ci to zadanie w dzisiejszym artykule.

 

Spis treści:

  1. Czym jest kołdra obciążeniowa?
  2. Jak dobrać odpowiedni rozmiar i wagę kołdry obciążeniowej?
  3. Jak działa kołdra sensoryczna?
  4. Sposób korzystania z koca obciążeniowego

 

Co to jest kołdra obciążeniowa?

Kołdra sensoryczna to narzędzie wykorzystywane w celu uzupełnienia terapii zaburzeń czucia głębokiego, ale także problemów ze snem, ciągłym napięciem i stresem. W porównaniu do zwykłych kołder, koc obciążeniowy zawiera bawełnę oraz szklane mikrokulki, które nadają odpowiednią wagę produktowi. Aby kołdra spełniała swoją funkcję, należy dobrać jej obciążenie do indywidualnych parametrów. Systematyczne stosowanie okrycia wpływa korzystnie na jakość snu, samopoczucie, a także zapewnia uczucie bezpieczeństwa.

 

Kołdra obciążeniowa

Kołderka obciążeniowa dla dziecka

 

Jak dobrać wagę i rozmiar kołdry obciążeniowej?

Waga kołdry obciążeniowej powinna wynosić ok. 10-15% masy ciała użytkownika. Zbyt małe obciążenie nie będzie spełniać swoich funkcji, a zbyt duże może nawet zaszkodzić. Jeśli waga waha się między dwoma przedziałami, zaleca się wybór cięższej wersji kołdry.

 

W przypadku dzieci powinno się także zwrócić uwagę na rozmiar, aby kołdra nie była zbyt mała ani zbyt duża. Nie warto kupować kołdry na zaś o zawyżonej wadze i wielkości, ponieważ zbyt duża kołdra nie będzie działać poprawnie, ze względu na rozłożenie ciężaru po bokach. Rozmiar koca sensorycznego dla dzieci powinien być około 20 cm większy od wzrostu dziecka. Poprawnie wybrana kołdra powinna wystarczyć na 1-2 lata stosowania, aż do momentu kiedy nie będzie za mała lub za lekka w stosunku do wzrostu i wagi dziecka.

 

Kołdra obciążeniowa sklep

 

 

Działanie kołdry obciążeniowej

Odpowiednio dobrana kołdra sensoryczna zapewnia pozytywny wpływ na wiele chorób, zaburzeń i dolegliwości. Szklane kuleczki wywierając delikatny nacisk oddziałują na stawy, ścięgna i mięśnie, równoważąc procesy układów sensorycznych. Koc obciążeniowy skraca czas zasypiania, wprowadza w głęboki sen, dzięki czemu nocna regeneracja stanie się efektywna i spokojna. Pamiętaj, że jakość snu przekłada się na wyniki w życiu codziennym – zarówno w pracy jak i w szkole.

 

Kołdra obciążeniowa stosowana jest na:

  • problemy ze snem,
  • stres i niepokój,
  • poprawę samopoczucia,
  • ADHD i ADD,
  • zespół Aspergera i Autyzm,
  • chorobę Alzheimera i Parkinsona,
  • demencję.

 

Jak stosować koc obciążeniowy?

Dorosła osoba powinna stopniowo przyzwyczajać się do spania pod kołdrą obciążeniową. Na początku warto rozpocząć terapię zaczynając od 15 minut dziennie i  jednocześnie badać jak ciało reaguje na ciężar. Następnie można powoli wydłużać czas stosowania. Jeśli ciało dostosuje się do wagi koca i nie będzie odczuwany żaden dyskomfort,  to będzie najlepszy czas na korzystanie z produktu przez całą noc.

 

Dziecko nie powinno spać pod kołdrą sensoryczną przez całą noc. Należy sprawdzać sen dziecka i nie dopuścić do tego, aby koc zakrył szyję i głowę.

 

Koc obciążeniowy Gravity dla dorosłych

Kołdra obciążeniowa dla dorosłych

 

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu artykułowi wiesz już jak dobrać kołdrę obciążeniową! Teraz wystarczy tylko kupić odpowiednią i cieszyć się dobrym samopoczuciem oraz regenerującym i odprężającym snem 🙂

 

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 4.9 / 5. Liczba głosów: 27

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

AcusMed Blog

To nasi specjaliści od wyboru odpowiednich produktów do rehabilitacji sportowej, akupunktury, kinesiotapingu i nie tylko. Rozwiewają wątpliwości oraz podsuwają cenne wskazówki i ciekawostki na temat fizjoterapii.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *