Co daje masaż z użyciem drewnianego wałka?
Drewniane masażery cieszą się coraz większą popularnością. Obojętnie jaki tryb życia prowadzisz – siedzisz 8h dziennie za biurkiem, czy jesteś typem sportowca – masaż z użyciem drewnianego wałka bez wątpienia przyniesie wiele korzyści zdrowotnych! Za sprawą regularnych masaży, możemy wpłynąć na poprawę krążenia krwi oraz limfy. W konsekwencji pozbędziemy się opuchlizny, usuniemy toksyny z organizmu oraz wzmocnimy procesy regeneracyjne. Kolejnym pozytywnym efektem masażu jest rozluźnienie mięśni, które po całym dniu w jednej pozycji lub po intensywnym treningu – często bolą lub są napięte. Warto wspomnieć również o pozytywnym wpływie masażu na elastyczność skóry oraz tkanki łącznej. Ten efekt na pewno docenią osoby borykające się na co dzień z cellulitem. Masaż drewnianym wałkiem pomoże także wyciszyć układ nerwowy. Za sprawą rytmicznych ruchów wałka, obniżany jest poziom kortyzolu. W konsekwencji redukcji ulega poziom stresu i pojawia się odprężenie. To doskonały sposób, by ukoić nerwy po intensywnym dniu i zapewnić sobie wieczorny relaks.
Masaż drewnianym rollerem – dla kogo?
Warto zauważyć, że w przypadku masażu drewnianym rollerem – nie ma ograniczeń wiekowych czy podziału ze względu na poziom aktywności fizycznej. Jego działanie bez wątpienia, docenią sportowcy, ponieważ przyniesie ulgę po treningu i pomoże szybciej zregenerować organizm. Regularne masaże drewnianym rollerem pomogą także zminimalizować ryzyko kontuzji, rozluźnić napięte mięśnie oraz pozbyć się powysiłkowego bólu mięśni. Jednak nie tylko sportowcy mogą cieszyć się z pozytywnych efektów masaży! Drewniany roller do masażu to idealne narzędzie również dla osób prowadzących siedzący tryb życia. Tym, którzy większość dnia spędzają przed komputerem na pewno nie są obce napięte, obolałe mięśnie karku, pleców czy nóg. Dzięki masażom rozluźnicie obolałe i napięte mięśnie, a także poprawicie swój komfort pracy. Warto wyróżnić również pozytywne efekty masażu dla starszych osób. Niestety z wiekiem często zmagamy się z problemami z układem krążenia czy bólami stawów. Masaże drewnianym rollerem przyspieszą krążenie krwi i limfy, a w konsekwencji pomogą pozbyć się opuchlizny czy dolegliwości bólowych.
Drewniane masażery – różne kształty
Masażer z rączką:
- Ergonomiczny: rączka ułatwia prowadzenie masażera po skórze
- Uniwersalny: idealny do masażu ud, pośladków, ramion oraz brzucha
- Łatwy w obsłudze: wystarczy przesuwać masażer po skórze z odpowiednim naciskiem
- Stosowany w technice maderoterapii: do redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej
Masażer 4-rolkowy:
- Umożliwia masowanie obu stóp jednocześnie, dzięki 2 równoległym liniom – z 2 rolkami na każdej z nich
- Prosta obsługa: wystarczy przesuwać stopami w przód i w tył – po rolkach
- Doskonale wyprofilowany do masażu różnych obszarów stóp
Masażer wypukły:
- Wysoka skuteczność: wypukły kształt umożliwia precyzyjny i intensywny masaż dłoni i stóp
- Wielofunkcyjny: idealny do masażu dłoni, stóp, a także łydek
- Ergonomiczny kształt ułatwiający wykonanie masażu
- Lekkość i kompaktowy rozmiar ułatwiający przechowywanie i transport
Masażer wklęsły:
- Wklęsły kształt umożliwiający efektywny masaż dłoni, stóp, nadgarstków, przedramion
- Łatwa obsługa: przesuwamy dłońmi lub stopami w przód/ tył po przyrządzie
- Rozmiar i kształt gwarantują łatwość przechowywania i użytkowania
- Gumka antypoślizgowa zapobiega zsuwaniu się przyrządu ze skóry
Masażer do nóg i ciała:
- Idealny do gabinetu fizjoterapeutycznego, a także do indywidualnego zastosowania w domowym zaciszu
- Posiada gumowe pierścienie na końcach, które gwarantują precyzyjne ruchy masażera
- Uniwersalny: doskonały do pracy na różnych partiach ciała
Jaki masażer drewniany wybrać?
Przy wyborze dopasowanego do naszych potrzeb masażera drewnianego, należy zastanowić się przede wszystkim, jaki obszar ciała chcemy masować oraz jaka intensywność masażu będzie dla nas odpowiednia. Ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z masażem, powinni wziąć pod uwagę uniwersalny masażer, który wykorzystają do masażu różnych partii ciała. Idealnym produktem będzie wtedy drewniany masażer do nóg i ciała Akito.
Jednak jeśli doskonale wiecie, na których partiach ciała chcielibyście się skupić i szukacie przyrządów i urządzeń do masażu – dobranych do swoich preferencji, nie ma na co czekać!
Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.
Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.