Domowe sposoby na ból kręgosłupa

Domowe sposoby na ból kręgosłupa szyjnego – poradź sobie z bólem!

1

29423

Ból kręgosłupa szyjnego to powszechny problem pojawiający się już u osób młodych. Przyczyną dolegliwości są najczęściej: zbyt mała aktywność fizyczna, siedzący tryb życia, a także nieprawidłowa pozycja podczas pracy przed komputerem. Wszystko to może doprowadzić do zmian zwyrodnieniowych, w tym dyskopatii szyjnej. Nie należy lekceważyć bólu kręgosłupa szyjnego – powinniśmy uznać to za sygnał alarmowy, któremu trzeba się dobrze przyjrzeć. Doskwierają Ci chwilowe problemy z kręgosłupem odcinka szyjnego spowodowane pracą lub aktywnością? Sprawdź najlepsze domowe sposoby na ból kręgosłupa szyjnego.

 

Masażery do pleców


Przyczyny bólu kręgosłupa szyjnego

Dolegliwości związane z kręgosłupem szyjnym mogą być nie lada utrapieniem. Najczęściej wynikają ze złych nawyków związanych z postawą ciała i aktywnością fizyczną. Jeśli już doświadczamy bólu kręgosłupa szyjnego, warto zgłosić się do specjalisty, który przeprowadzi wywiad, wykona badania i postawi odpowiednią diagnozę. Nie należy bagatelizować problemu i powinno się postępować zgodnie z zaleceniami lekarza i fizjoterapeuty, aby dolegliwości nie przekształciły się w poważne zmiany zwyrodnieniowe. 

 

Najczęstsze przyczyny dolegliwości kręgosłupa szyjnego: 

  • brak aktywności fizycznej,
  • przeciążenia mięśni,
  • przebywanie w przeciągu,
  • nadmierny stres,
  • praca przy komputerze,
  • stany zwyrodnieniowe,
  • stany zapalne w okolicach szyi.

Domowe sposoby na ból kręgosłupa szyjnego

W przypadku dolegliwości bólowych mających charakter sporadyczny, które nie nasilają się i mają związek z długotrwałą pracą w jednej pozycji, warto skorzystać z ćwiczeń zmniejszających nadmierne napięcie mięśniowe lub zaopatrzyć się w specjalne produkty, które umożliwią rozluźnić się i odprężyć po ciężkim dniu. 

 

Mata do akupresury

To hit dzisiejszych czasów! Masaż akupresurowy na macie nie tylko rozluźnia nadmiernie napięte mięśnie, ale także pozwala zrelaksować się po ciężkim dniu. Łagodzi dyskomfort np. po pracy, zmniejsza sztywność karku oraz poprawia samopoczucie. Mata do akupresury jest wyposażona w specjalne kolce, które stymulują punkty znajdujące się na ciele. Można zabrać ją ze sobą w każdą podróż, a także będzie świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby.

Akumata ECO naturalny len - czarna

 

Masażer Shiatsu do szyi i karku

Innowacyjne urządzenie do masażu tkanek miękkich, które doskonale rozluźnia szyję i kark. Stanowi jedną z lepszych propozycji w przypadku sztywności karku, a także dolegliwości bólowych głowy. Co więcej, masażer Shiatsu może być używany w trakcie oglądania telewizji, podczas czytania książki lub wykonywania codziennych czynności. Najczęściej sięgają po niego pracownicy biurowi, a także osoby, które chcą sprawić praktyczny prezent dla mamy lub taty. 

 

Piłeczka do rolowania pleców

Niewielkie urządzenie umożliwiające dokładne opracowanie punktów spustowych. Piłeczka do masażu przeznaczona jest do rozluźniania napiętych mięśni w okolicach barków, szyi i klatki piersiowej, a także do terapii całego ciała. Niewielki koszt sprawia, że piłeczka zmieści się w budżecie każdej osoby, a prostota użytkowania zapewnia pełen komfort i maksimum korzyści z masażu. 

 

Rozgrzewające maści do ciała

Kolejną propozycją na zmniejszenie bólu kręgosłupa szyjnego są rozgrzewające maści i kremy do masażu. Wystarczy nanieść kosmetyk w okolicach występowania bólu, a następnie dokładnie rozetrzeć. Ciepło wytwarzane przez produkt sprawia, że mięśnie rozluźniają się, a dolegliwości stopniowo ustępują

Maść końska rozgrzewająca

 

Pajączek na plecy

Małe, tanie i praktyczne urządzenie, które pozwoli Ci utrzymać prawidłową pozycję podczas wykonywania czynności. Stale ktoś zwraca Ci uwagę, że się garbisz? A może sam to dostrzegłaś/eś i chcesz to zmienić? Pomoże Ci w tym pajączek na plecy, który sygnalizuje za pomocą wibracji nieprawidłową postawę ciała. Nie musisz pamiętać o wyprostowanych plecach – urządzenie zrobi to za Ciebie. 

 

Jeśli ból kręgosłupa szyjnego zaczyna występować systematycznie, a jego odczuwanie stale się zwiększa, należy udać się do specjalisty w celu ustalenia problemu i ewentualnego leczenia. 

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba głosów: 31

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

AcusMed Blog

To nasi specjaliści od wyboru odpowiednich produktów do rehabilitacji sportowej, akupunktury, kinesiotapingu i nie tylko. Rozwiewają wątpliwości oraz podsuwają cenne wskazówki i ciekawostki na temat fizjoterapii.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *