Taśmy BB Kinesiology Tape żyrafa

BB Tape – tak dobre jak mówią?

16115

BB Kinesiology Tape

Plastry do kinesiotapingu są obecnie powszechnie stosowane w pracy fizjoterapeutów, sportowców, a także wśród osób narażonych na urazy mięśni, skręcenia czy różnego rodzaju bóle.

Popularność tychże plastrów przekłada się na mnóstwo producentów i ogromny wybór produktów dostępnych na rynku.

 

Jakie plastry do kinesiotapingu wybrać?

Zachęcam do zapoznania się z ofertą koreańskiej firmy Altermed Co., która jest producentem plastrów BB Tape.
Firma BB Tape (Bio Balance Tape), obecnie największy producent plastrów Bio Balance w Korei, założona przez fizjoterapeutę Dr Aeo Kanga w 1997 roku, miała znaczny udział w rozpowszechnieniu metody rehabilitacji przy pomocy plastrów do kinesiotapingu.

Technologia produkcji plastrów BB Tape opatentowana przez Dr Kanga zakłada uzyskanie właściwości plastra, jak najbardziej zbliżonych do właściwości ludzkiej skóry.
Metoda o nazwie kinesiotaping odnosi się do tradycyjnej medycyny wschodniej (w odróżnieniu do kinesiology taping, która odwołuje się do wiedzy na temat mechaniki powięzowej).
W Polsce odbywają się kursy Balance Therapy taping, których podstawowym narzędziem pracy jest BB Kinesiology Tape.

 

BB Tape Kinesiotaping

 

Czym różnią się plastry BB Tape od innych plastrów do kinesiotapingu?

Nazwa Bio Balance Tape – BB Kinesiology Tape sugeruje, że plaster jest użyteczny do stosowania niezależnie od podejścia do problemu każdej z metod.
Podstawowym przeznaczeniem produktu, zgodnie z deklaracją producenta jest zastosowanie
w rehabilitacji i medycynie sportowej. Producent deklaruje też bezpieczeństwo stosowania plastrówBB Tape. Na opakowaniu znajdują się wszelkie informacje o spełnieniu przez nie wymagań dopuszczających do sprzedaż na rynkach Unii Europejskiej oraz o pozytywnych testach chemicznych i medycznych.

Plastry do kinesiotapingu, zgodnie z opisem producenta charakteryzują się tym, że są łagodne dla skóry, hipoalergiczne, wysoce rozciągalne (do 180%). Nie zawierają lateksu, są wygodne w użyciu, mogą być używane pod prysznicem lub na basenie. Odpowiednio przycięte i przyklejone plastry nie strzępią się i zapewniają odpowiednią trwałość po nałożeniu, na którą składa się wiele czynników takich jak naturalne właściwości skóry, narażenie na kontakt z wilgocią, miejsce aplikacji. Maksymalny czas, w którym plaster pozostaje na skórze to 10 dni, co jest naprawdę fantastycznym wynikiem w porównaniu do plastrów niskiej jakości. Opakowanie zawiera instrukcję cięcia plastra oraz proponowane sposoby zastosowania.

 

Dlaczego wybrać BB Tape?

  • BB Kinesiology Tape wykonany jest z bawełny, zawiera klej akrylowy przeznaczenia medycznego.
  • Przydatną cechą opakowania jest otwór, który umożliwia rozwijanie plastra, bez otwierania pudełka, co za każdym razem naraża plaster na odklejanie powierzchni z klejem od folii.
  • Produkt jest łagodny dla skóry, jednak należy zachować ostrożność przy stosowaniu u osób mających skłonności do reakcji alergicznych.
  • Plastry BB Tape są przeznaczone zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.
  • Są w wielu kolorach, a wybierać można także z kolorowych wzorów stworzonych specjalnie z myślą o najmłodszych pacjentach.
  • Taśmy do kinesiotapingu dostępne są w dwóch rozmiarach: 5cm x 5m oraz 5cm x 32m.
  • Są idealne dla terapeutów często stosujących leczenie za pomocą plastrów.
  • Taśmy BB Tape to naprawdę wysoka jakość w rozsądnej cenie.

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

AcusMed Blog

To nasi specjaliści od wyboru odpowiednich produktów do rehabilitacji sportowej, akupunktury, kinesiotapingu i nie tylko. Rozwiewają wątpliwości oraz podsuwają cenne wskazówki i ciekawostki na temat fizjoterapii.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *