Masaż twarzy bańką silikonową - blog

Bańki chińskie gumowe czy silikonowe – które lepsze?

4302

Bańki chińskie – rewolucja w domowym SPA

Bańki chińskie zyskują coraz większą popularność wśród osób dbających o swój wygląd. Ich niezaprzeczalną zaletą jest fakt, że można ich używać w domowym zaciszu – bez inwestowania w kosztowne sprzęty. Przy regularnym wykonywaniu masażu z użyciem baniek chińskich, można uzyskać takie same rezultaty jak po drogich zabiegach w profesjonalnych gabinetach.

 

Efekty systematycznego masażu bańką chińską:

  • Redukcja cellulitu, poprawa jędrności i elastyczności skóry,
  • Poprawa krążenia krwi i limfy, usuwanie obrzęków,
  • Zwiększone wchłanianie składników kosmetyków do masażu i pielęgnacji,
  • Zmniejszona głębokość zmarszczek, zwiększona produkcja kolagenu w skórze,
  • Redukcja obrzęków twarzy, cieni pod oczami,
  • Poprawa kolorytu i sprężystości skóry,
  • Zmniejszenie dolegliwości bólowych i napięć mięśniowych.

 

Masaż twarzy bańką chińską gumową

 

Bańki chińskie gumowe – zalety

Bańki chińskie gumowe są najpopularniejszym wyborem wśród akcesoriów do masażu ujędrniającego. Nic dziwnego – są najbardziej dostępne, tanie i występują w kilku rozmiarach, co pozwala na opracowywanie każdej partii ciała. Są wykonane z elastycznego materiału, który świetnie dopasowuje się do powierzchni ciała, co gwarantuje komfort użytkowania. Wykonywanie masażu tymi bańkami z łatwością opanują nawet osoby początkujące – ze względu na dużą kontrolę nad intensywnością zasysania bańki. Ten rodzaj baniek jest bardzo trwały, lekki, rzadko ulega uszkodzeniom, nie tłucze się i jest prosty w utrzymaniu czystości.

 

Bańki silikonowe do masażu

Bańki chińskie silikonowe wyglądem i zastosowaniem bardzo przypominają te wykonane z gumy. Występują w kilku wariantach kolorystycznych i wielu rozmiarach. Dobór wielkości bańki powinien być uzależniony od wielkości opracowywanej okolicy. Duże bańki o średnicy 10 lub 8 centymetrów wykorzystuje się do masażu pleców, ud lub pośladków, mniejsze zaś do masażu ramion, łydek lub brzucha. Z silikonu medycznego są także wykonywane bańki chińskie specjalnie przeznaczone do masażu twarzy. Ich niewielki rozmiar i mała siła zasysania pozwala na bezpieczną pracę na delikatnej skórze twarzy – bez ryzyka wystąpienia siniaków.

 

Bańki silikonowe - masaż bańką - blog

 

Elektryczna bańka chińska – technologia połączona ze skutecznością

Alternatywą dla klasycznych baniek chińskich jest ich elektryczny odpowiednik. Jest to urządzenie do masażu antycellulitowego, które dba o najwyższy poziom ujędrnienia i wygładzenia skóry. Elektryczna bańka chińska wyróżnia się kilkoma dodatkowymi funkcjami. Masażer ten automatycznie zasysa tkankę, dodatkowo stymulując ją temperaturą i światłem czerwonym. Często wyposażony jest również w kamienie magnetyczne, które podczas masażu wytwarzają jony ujemne – pobudzają one regenerację, usprawniają krążenie limfy i redukują opuchliznę. Do indywidualnych potrzeb można dopasować zarówno moc zasysania, jak i poziom podgrzewania.

 

Elektryczna bańka chińska - wnętrze

 

Wybór idealnego zestawu baniek chińskich

Wybór właściwego zestawu do masażu bańką chińską zależy od tego, na jakich obszarach chcesz pracować. Zazwyczaj w zestawie jest kilka rozmiarów baniek, co pozwala na opracowywanie wielu partii ciała. Jeśli chcesz się skupić na działaniu anti-aging, postaw na zestaw małych baniek silikonowych do masażu twarzy. Niezależnie od wybranego rodzaju baniek, pamiętaj o właściwym przygotowaniu skóry do masażu i wykonywaniu ruchów w kierunku serca. Właśnie to gwarantuje bezpieczeństwo i oczekiwane efekty.

 

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 3 / 5. Liczba głosów: 5

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Anna Banach

Jestem magistrem fizjoterapii, studia ukończyłam na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Liczne kursy i szkolenia sprawiają że do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie dobierając odpowiednią metodę pracy.
Od zawsze interesowało mnie jak funkcjonuje ludzkie ciało, teraz chętnie przekazuję tą wiedzę w gabinecie. Dużą uwagę przykładam do objawów natury psychosomatycznej, dążę do harmonii ciała z umysłem.
Prywatnie interesuję się psychologią, jestem miłośniczką kotów i polskiego morza.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *