LYAPKO - mata do akupresury i wałki wieloigłow

Przechowywanie i dezynfekcja produktów LYAPKO

4

14548

Witajcie! Czeka nas cały cykl poświęcony produktom Lyapko. W trakcie kolejnych wpisów będą poruszane wątki odnośnie wyboru produktu LYAPKO. Omówimy mechanizmy na podstawie których będziemy uzyskiwać konkretne efekty terapeutyczne. Dodatkowo zostaną przedstawione i opisane różne przypadki kliniczne prosto z gabinetu.

 

Bezpieczne korzystanie z produktów LYAPKO

Dziś omówimy sobie ogólne zasady postępowania, użytkowania i przechowywaniem produktów firmy Lyapko. Jednak aby móc bezpiecznie korzystać z produktów należy znać zarówno wskazania i przeciwwskazania do ich stosowania.

 

LYAPKO - producent wałków do akupresury i mat wieloigłowych

 

Do przeciwwskazań korzystania z produktów Lyapko zaliczamy:

  • choroby infekcyjne o ostrym przebiegu
  • ostre zakrzepowe zapalenie żył
  • uszkodzenia powłok skórnych tj. rany, odmrożenia, oparzenia
  • niektóre choroby skóry tj. wykwity, opryszczka, grzybica
  • ostre stany chirurgiczne
  • nowotwory
  • świeże rany, które jeszcze się nie zagoiły
  • I trymestr ciąży

 

Wskazania do użycia LYAPKO:

  • jako forma poprawy regeneracji tkanek po aktywności fizycznej
  • w celu zmniejszenia napięć mięśniowych
  • jako sposób na zwiększenie wchłaniania składników z kosmetyków
  • rozluźnienie i odprężenie

 

Poniżej znajduje się tabela, która ma być wskazówką odnośnie zastosowania rodzaju produktu Lyapko czasu trwania terapii, spodziewanych efektów pracy.

 

PRZEZNACZENIE

Wałek Lyapko

Mata lub pas Lyapko

Efekt pobudzający, rozluźnienie mocno napiętych mięśni, mobilizacja

3-7 minut

7-10 minut

Efekt rozluźnienia, usunięcie chronicznego bólu, efekt usypiający

8-15 minut

20-30 minut

 

 

BHP produktów Lyapko w celu wydłużenia jego żywotności

Każdorazowo po zabiegu produkt LYAPKO powinien zostać poddany dezynfekcji odpowiednim środkiem przeznaczonym do szybkiej dezynfekcji czystych powierzchni tj.: sprzętu rehabilitacyjnego, aparatury medycznej. Tutaj świetnie sprawdza się Mikrozid AF Liquid.

 

Mikrozid - preparat do dyzenfekcji - gdzie kupić?

 

W warunkach domowych do użytku własnego można również umyć poddając go obróbce roztworem myjącym z zastosowaniem np. szczotki do paznokci. Daje to dobrą możliwość do czyszczenia powierzchni pomiędzy igłami. Następnie należy zmyć pozostałość roztworu pod bieżącą wodą.

Na koniec należy dokładnie wysuszyć wałek igłowy np. przy pomocy suszarki. W przypadku gdy pozostawimy wałek wilgotny może to przyczyniać się do powstawania korozji co skróci żywotność naszego wałka lub maty. W związku z tym sam produkt należy trzymać w suchym i przewiewnym miejscu. Obszar skóry który będzie poddawany terapii przy pomocy masażera powinien być czysty i suchy. Ewentualne kremy i maści należy zastosować dopiero po terapii aplikatorem.

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 5

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Paweł Sarnecki

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wolne chwile lubię spędzać z kubkiem dobrej kawy wertując strony atlasu z anatomii. Czerpię satysfakcję z pracy z ludźmi, a energetycznego kopa daje mi powrót do zdrowia moich podopiecznych.
Nie boję się wyzwań i staram się stawiać sobie kolejne cele aby nie tkwić w miejscu. Mam słabość do dobrej włoskiej kuchni, muzyki, potreningowych endorfin i twórczości Krzysztofa Krawczyka.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *