Akademia Enedu - Marcel Mieszkalski wywiad

Akademia Enedu – czym i dla kogo przeznaczona jest platforma? Opowiada Marcel Mieszkalski

4884

Zupełnie nowy wymiar edukacji przeznaczony zarówno dla studentów, świeżo upieczonych fizjoterapeutów, jak i doświadczonych osób, które stale dbają o odświeżanie bądź poszerzanie swojej wiedzy w zakresie fizjoterapii, osteopatii czy medycyny chińskiej. Czym dokładnie jest Akademia Enedu, dla kogo jest przeznaczona i jakie treści w niej znajdziemy? Na te i kilka innych pytań odpowiedział Marcel Mieszkalski.

1. Co to właściwie jest Akademia Enedu?

Dobre pytanie! Akademia Enedu jest platformą edukacyjno-społecznościową dla fizjoterapeutów. Jej nadrzędnym celem jest wspieranie rozwoju terapeutów, poprzez dostarczanie im wartościowych i aktualnych treści merytorycznych oraz możliwość wymiany doświadczeń między użytkownikami i Mentorami Enedu.

Jeśli znasz takie tuzy jak Facebook i Netflix to Akademia jest hybrydą obu serwisów, dedykowaną branży fizjoterapeutycznej. Skąd takie porównanie?

Otóż doświadczenia użytkownika w ramach poruszania się po platformie przypominają bardzo mocno scrollowanie ściany postów na Facebooku. Akademia również posiada taką ścianę aktualnych postów, którą nazwaliśmy Kanałem Aktywności. Mamy też grupy tematyczne, które zrzeszają użytkowników zainteresowanych określoną tematyką. Można dołączyć do grona osób interesujących się pediatrią, osteopatią czy fizjoterapią uroginekologiczną. Każda z grup ma swoich Moderatorów oraz Mentorów, którzy regularnie dzielą się super materiałami z naszymi Akademisiami (pieszczotliwa nazwa członków Akademii 🙂 ).

 

Do dyspozycji użytkowników jest także forum, gdzie w uporządkowanej formie dyskutujemy na różnorodne tematy związane z nauką, pracą gabinetową, prawem czy marketingiem.

Z kolei niezliczona ilość lekcji wideo w ramach kursów online i regularnie organizowanych webinarów czyni Akademię Netflixem polskiej fizjoterapii. Co więcej, stworzyliśmy specjalny panel edukacyjny dla naszych użytkowników. Możesz tu spisać wirtualne notatki do każdej przerabianej lekcji, które zapiszą się na przyszłość, włączyć tryb skupienia, który wyłączy wszelkie rozpraszacze czy obserwować pasek postępu w kursie, w ramach przerabiania kolejnych lekcji. Wszystkie kursy online i webinary są certyfikowane, dzięki czemu bez trudu stworzysz swoje wirtualne CV oparte o edukację w Akademii Enedu.

 

2. Co sprowokowało w Tobie myśl, by stworzyć taką platformę?

Przez 6 lat miałem przyjemność uczyć się jako terapeuta w gronie kilkudziesięciu tysięcy osób, które co miesiąc odwiedzały mojego bloga i media społecznościowe. Zaangażowanie w ten projekt sprawiło, że wokół Fizjopassion powstała wspaniała Społeczność, z którą chciałem kontynuować swoją naukę.

Pomyślałem wtedy, że super byłoby mieć takie miejsce, w którym wszystkie te osoby mogą się spotkać i czerpać wzajemnie ze swoich doświadczeń. Przy okazji bardzo mi zależało, by tony materiałów, które stworzyłem przez lata miały przyjazne w obsłudze archiwum, do którego możesz wygodnie zajrzeć na komputerze, telefonie czy tablecie.

Przez te kilka lat terapeutycznej pracy poznałem też ogrom wspaniałych specjalistów, których udało mi się zaprosić do współpracy i po wielu miesiącach poszukiwania rozwiązań trafiłem na inspirację, która zapoczątkowała proces tworzenia platformy edukacyjno-społecznościowej dla fizjoterapeutów, która dziś nosi nazwę Akademii Enedu.

 

3. Jakie korzyści mają osoby, które zdecydują się na dołączenie do Akademii Enedu?

Ojej, ciężko ująć to w jednym zdaniu, bo cała przestrzeń jest tworzona w taki sposób, by każdy znalazł tu coś dla siebie. Jedni użytkownicy wolą się zanurzyć w materiałach edukacyjnych i przerabiają kursy online, odkrywając lekcja po lekcji różne koncepcje terapeutyczne. Inni z kolei są ciekawskimi gadułami i stale rozpoczynają wnikliwe dyskusje na Kanale Aktywności lub na forum dyskusyjnym.

Na dzień dzisiejszy w Akademii Enedu mamy ponad 40 kursów online, z czego większość nagrana jest z profesjonalnym filmowcem. Dbamy o jakość naszych materiałów, bo chcemy tworzyć treści, które realnie ułatwiają proces edukacji. Na filmach pokazujemy detale z kilku ujęć kamery, przez co łatwiej zobaczyć chwyt terapeuty podczas wykonywania jakiegoś testu diagnostycznego czy techniki terapeutycznej. Filmy trwają zwykle kilka minut, by użytkownik mógł z nich skorzystać w dowolnym momencie. Masz okienko, bo pacjent nie dotarł? Wskakujesz na platformę i przerabiasz sobie kilka lekcji, które wykorzystasz w pracy z kolejnym pacjentem. Jedziesz pociągiem na kurs? Przygotowujesz się do niego przerabiając kilka lekcji lub czytając artykuł w pokrewnej tematyce. Takich przykładów w życiu terapeuty jest bardzo wiele, dlatego staramy się dostarczać treści w mocno przystępnej formie.

 

Poza kursami online regularnie organizujemy webinary z ekspertami. Nasza baza mieści dziś ponad 50 retransmisji z takich wirtualnych spotkań, a Akademisie mają już nawet swoich ulubieńców wśród wykładowców. Furorę robią zawsze wykłady Jakuba Stępnika, Anity Sikory-Szubert, Jakuba Durczaka czy Pawła Dziadonia. Oczywiście webinary nie zawsze są w tematach klinicznych. Zapraszamy również ekspertów od prawa, marketingu, a nawet osoby, które pomagają terapeutom zadbać o siebie. Wszyscy wiemy, że szewc bez butów chodzi więc tego typu spotkania są super okazją, by zmotywować się wspólnie z grupą Akademisiów do działania na rzecz własnego zdrowia.

Mamy też super rabaty od naszych Partnerów, dzięki czemu Akademisie mogą taniej zaopatrzyć swoje gabinety w niezbędne produkty czy biblioteczkę w ulubione lektury.

 

Jeśli chciałbym zamknąć w jednym zdaniu korzyści płynące z dołączenia do Akademii Enedu to stwierdziłbym, że tu jest wszystko, czego terapeuta potrzebuję w ramach rozwijania swojej praktyki. Serio! W prawdzie to użytkownik wybiera, które aspekty są dla niego najbardziej istotne, ale potencjał jest naprawdę potężny.

 

Akademia Enedu - AcusMed baner

 

4. Co odróżnia Akademię Enedu od innych tego typu platform?

Z tego co wiem to na rynku fizjo nie ma tego typu platform. Są marki, które sprzedają pojedyncze kursy lub webinary, ale to zwykle dostęp do nagranego ciągiem materiału, przyznawany na 2-3 miesiące, podczas gdy u nas możesz korzystać z materiałów w ramach subskrypcji lub możesz wykupować pojedyncze kursy online z dożywotnim dostępem.

Jest kilka wartościowych grup tematycznych dla fizjo na Facebooku, ale mnie osobiście ta forma nie jara, bo dyskusje w grupach na Facebooku są zwykle chaotyczne i nieuporządkowane, przez co ciężko tam cokolwiek odnaleźć. Dodatkowo wszyscy wiemy jak wygląda korzystanie z Facebooka. Większość z nas częściej scrolluje posty znajomych niż korzysta z branżowych treści i materiałów.

Zatem powtórzę się raz jeszcze. Akademia Enedu jest jedynym miejscem w sieci, gdzie aspekt edukacyjny i społecznościowy są tak mocno rozwinięte, a przy tym z obu możemy korzystać w ramach jednej platformy.

Dla mnie to wystarczający wyróżnik, do którego dodam nasz duży nacisk na jakość tworzonych treści i mamy tu gotowy przepis na rozwojową przestrzeń dla fizjoterapeutów.

 

5. Czy członek Akademii Enedu zobowiązuje się jakoś stałą umową w ramach korzystania z platformy?

W żadnym wypadku. Do wielu aspektów naszej platformy dajemy zupełnie darmowy dostęp. Zakładając darmowe konto możesz korzystać z forum, grup tematycznych i kanału aktywności, a zatem cały aspekt społecznościowy stoi przed Tobą otworem. Dodatkowo osoby z darmowym kontem mogą uczestniczyć we wszystkich webinarach na żywo.

 

Jeśli ktoś czuje się dobrze w towarzystwie Akademisiów i dostrzega wartość naszych merytorycznych treści to decyduje się zwykle na dołączenie do płatnej subskrypcji, która daje dostęp do wszystkich materiałów na naszej platformie. Odblokowujesz wtedy dostęp do ponad 40 kursów online z naszymi Mentorami oraz bazy ponad 50 retransmisji webinarów, a wszystkie te materiały są certyfikowane. 

Z subskrypcji można w każdej chwili zrezygnować więc nie ponosi się żadnego ryzyka. Tym bardziej, że nowym subskrybentom dajemy 3-dniowy okres testowy. W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że możesz zapisać się do subskrypcji i przez 3 dni zapoznać się z naszą platformą i materiałami. Jeśli Ci się nie spodobają to zupełnie bezkosztowo rezygnujesz, a założone przy zapisie konto możesz zachować jako darmowe i korzystać z aspektów społecznościowych platformy i dostępu do webinarów na żywo.

 

6. Czy model edukacyjny, który proponuje Akademia zastąpi to co aktualnie znamy na rynku?

Ciężko mi odpowiadać w imieniu wszystkich fizjoterapeutów. Jednak dostrzegam pewien trend, który wskazuje, że doszło do ewidentnego podziału – na terapeutów, którzy wolą edukację stacjonarną i tych, którzy są wręcz zakochani w możliwości edukacji z poziomu własnej kanapy, którą uzupełniają wizytami na naszych stacjonarnych warsztatach i kursach stacjonarnych.

Ja sam prowadzę aktualnie hybrydowe szkolenie, w ramach którego kursanci otrzymują treści teoretyczne w formie online i bardzo sobie cenię taką formę, bo poziom przygotowania kursantów się mocno wyrównuje i daje mi to więcej przestrzeni na szlifowanie praktycznych elementów podczas spotkania na żywo.

Także odpowiedź na to pytanie poznamy w najbliższych latach, ale wiem, że Akademia Enedu nie ma zamiaru stać w miejscu i niebawem podzieli się kolejnymi pomysłami, które będą niezłą rewolucją dla świata fizjoterapii. Liczę, że jak najwięcej terapeutów dołączy do tej rewolucji!

 

Wywiad w formie video znajdziesz tutaj:

Dziękuję za spotkanie i możliwość opowiedzenia o projekcie Akademii Enedu.

Marcel Mieszkalski

 

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 11

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

AcusMed Blog

To nasi specjaliści od wyboru odpowiednich produktów do rehabilitacji sportowej, akupunktury, kinesiotapingu i nie tylko. Rozwiewają wątpliwości oraz podsuwają cenne wskazówki i ciekawostki na temat fizjoterapii.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


Jeden komentarz do “Akademia Enedu – czym i dla kogo przeznaczona jest platforma? Opowiada Marcel Mieszkalski”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.