5 powodów, dla których warto dodać roller jadeitowy do rutyny pielęgnacyjnej

2070

Rollery jadeitowe – tajemnica piękna z Dalekiego Wschodu

Roller jadeitowy, znany również pod nazwą „jade roller” lub „masażer do twarzy” wywodzi się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Już w starożytności, chińskie arystokratki używały jadeitu do pielęgnacji skóry, aby poprawić jej wygląd i zahamować procesy starzenia. Jak wierzono, ten półszlachetny kamień posiada właściwości lecznicze i duchowe. Dzisiaj coraz częściej mówi się o jego pozytywnym wpływie na wygląd skóry. Co dokładnie sprawia, że warto dodać masaż rollerem jadeitowym do rutyny pielęgnacyjnej? Oto 5 powodów, dzięki którym i Ty będziesz chciała mieć ten masażer u siebie w domu!

 

1. Roller jadeitowy – narzędzie do redukcji opuchlizny na twarzy

Masaż rollerem jadeitowym to znany i skuteczny sposób na zmniejszenie opuchlizny na twarzy. Szczególnie sprawdza się w przypadku redukcji opuchlizny wokół oczu. Jego naturalne właściwości utrzymujące niską temperaturę kamienia i działają wspomagająco na zwężenie naczyń krwionośnych. W konsekwencji – redukując opuchliznę i podrażnienia skóry. Jeśli będziesz przechowywać jadeit w lodówce, dodatkowo wzmocnisz jego działanie. Oprócz tego, codzienny masaż rollerem wpływa na poprawę krążenia limfy, zmniejszając ilość toksyn w organizmie oraz opuchliznę. Dlatego warto stosować go profilaktycznie codziennie rano, a także jako ratunek po nieprzespanej nocy!

 

Roller jadeitowy - zastosowanie na szyję i dekolt - blog

 

2. Masażer Gua Sha: Sekret poprawy krążenia krwi

Kolejnym bardzo ważnym, pozytywnym efektem stosowania tego masażera jest poprawa krążenia krwi. Masażery Gua Sha można zakupić w postaci jadeitowych wałków, ale również płytek o różnych kształtach, które są często stosowane jako uzupełnienie masażu rollerem. Dzięki wyprofilowanym krawędziom, świetnie nadają się do masażu ciężko dostępnych, małych powierzchni. Działają na głębsze warstwy skóry, poprawiając krążenie krwi oraz dotlenienie komórek. To właśnie dlatego skóra po masażu jest bardziej promienna i zachowuje zdrowszy wygląd!

 

3. Relaksacyjne techniki masażu twarzy

Masaż przy użyciu rollera jadeitowego to także idealna forma relaksacji. Wykonywany regularnie, zapewni zmniejszenie napięcia mięśni twarzy oraz przyniesie ulgę po stresującym dniu. Poniżej przedstawiamy technikę masażu twarzy, który zapewni relaks i poprawi kondycję skóry. Po pierwsze nie zapominaj o przygotowaniu skóry do masażu – oczyść dobrze powierzchnię masowaną oraz nanieś ulubiony olejek do masażu lub serum. Zacznij od masażu szyi i okolic nadobojczykowych – pobudzisz krążenie krwi i limfy. Następnie opracuj okolicę brody i linii żuchwy – użyj większej końcówki rollera i przesuwaj ją od centrum w kierunku uszu, aby zredukować napięcie w dolnej części twarzy. Przejdź do masażu policzków (od nosa w kierunku uszu). Kieruj roller zawsze lekko w górę – podniesiesz kontur twarzy i rozluźnisz mięśnie tej okolicy. Wykonując masaż okolic oczu, użyj mniejszej końcówki rollera. Ruchy powinny być delikatne, od wewnętrznego kącika oka do skroni. Nie naciskaj zbyt mocno – skóra pod oczami jest cienka i delikatna. Ostatnią częścią masażu jest czoło – użyj ponownie większej końcówki, wykonuj płynne ruchy od środka twarzy do skroni oraz od brwi w kierunku linii włosów. Wszystkie ruchy powtarzaj kilkakrotnie, a sam masaż wykonuj regularnie, aby uzyskać jak najlepsze efekty.

 

Rollery jadeitowe Acus Med - zielony i różowy

 

4. Masaż Gua Sha: Recepta młodości dla Twojej cery

W przypadku masażu płytką Gua Sha, efekty dla skóry twarzy są równie imponujące! Jeśli włączysz masaż płytką Gua Sha do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej, możesz dość szybko zauważyć, że Twoja skóra jest bardziej promienna i odzyskuje młody wygląd. Masaż płytką z wyprofilowanymi krawędziami pomoże zmniejszyć widoczność drobnych zmarszczek oraz linii mimicznych, a skóra stanie się bardziej jędrna. Zwiększy się również produkcja kolagenu, a w konsekwencji poprawi elastyczność skóry. Dlatego jeśli szukasz nieinwazyjnych metod walki z oznakami starzenia, weź pod uwagę masaż Gua Sha!

 

5. Jak roller jadeitowy może zwiększyć efektywność kosmetyków?

Zastanawiasz się, czy roller jadeitowy może zwiększyć efektywność działania kosmetyków do pielęgnacji skóry? Odpowiedź jest prosta – wystarczy, że przed masażem nałożysz na skórę twarzy ulubione serum lub olejek! Dzięki stymulacji tkanki skórnej wykonanej rollerem, składniki aktywne z kosmetyków będą mogły zdecydowanie lepiej wchłaniać się w głębsze warstwy skóry. Poza tym, dzięki rollerowi rozprowadzisz równomiernie kosmetyk po całej twarzy i zapewnisz sobie optymalny efekt.

 

Wałek jadeitowy zielony Acus Med - modelka - blog

 

Roller jadeitowy – poczuj piękno i spokój w jednym!

Aby rozpocząć przygodę z masażami twarzy, warto zajrzeć na stronę sklepu Acusmed.pl, na której znajdziecie różne rodzaje przyrządów do masażu. Oprócz wspomnianego już rollera jadeitowego, który standardowo wyposażony jest w większy i mniejszy wałeczek do masażu, warto zwrócić uwagę na rollery karbowane. Wypustki na ich powierzchni zapewniają intensywniejszą stymulację skóry twarzy, co skutkuje uzyskaniem jeszcze lepszych efektów. Bez względu na to, na jaki rodzaj masażera się zdecydujesz, pamiętaj, by masaż wykonywać regularnie. Poczuj piękno i spokój w jednym, dzięki włączeniu rollera do codziennej pielęgnacji!

 

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Agnieszka Krzaczkowska

Magister fizjoterapii oraz terapeutka integracji sensorycznej. Doświadczenie zdobywała w ośrodkach rehabilitacyjnych dla dzieci i młodzieży w Polsce oraz w Monachium. Obecnie spełnia się zawodowo pracując z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W międzyczasie poszerza wiedzę z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej. Prywatnie żona oraz mama dwójki dzieci.

Wspomagaj się wiedzą innych, bądź na bieżąco!
Dołącz do Facebookowej grupy "Pogadajmy o fizjoterapii"


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *